Pulje 3 - Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3

Info

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Old Boys +30 - 11 mands - Pulje 1-3

20 hold med i efteråret 2020. Der spilles i 3 puljer á 2 x 8 hold (med oversidder) og 1 x 6 hold i ugerne 33-39.

Kamptidspunkterne for efterårets kampe er flyttet i forhold til hjemmeholdets mulighed for at spille på lysbane eller ej.

Aftal gerne indbyrdes at flytte kampe til andre tidspunkter, hvis det passer begge hold.

Husk besked til DGI og dommerklubben ved flytning af kampe.

God sæson til alle!

Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45188

Stilling DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3
Pulje 3

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sinding GIF 6 5 1 0 24-8 16
2. Sunds IF, disp. 6 5 0 1 17-4 15
3. Fjelstervang If 6 2 1 3 15-13 7
4. EIF/NSG, disp. 6 2 1 3 12-19 7
5. Hammerum IF OB 2, disp 6 2 1 3 9-15 7
6. Feldborg-Haderup If 6 1 1 4 5-15 4
7. Haunstrup IF, disp 6 0 3 3 10-18 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3
Pulje 3

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3
Pulje 3

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45188

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - Efterår 2020
Old Boys +30 - 11 mands - pulje 1-3
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 12-08-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Feldborg-Haderup If 2 - 1
Onsdag 12-08-20 19:00 Fjelstervang If - EIF/NSG, disp. 7 - 0
Onsdag 12-08-20 19:00 Sunds IF, disp. - Sinding GIF - Sunds IF 0 - 3
Onsdag 19-08-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Fjelstervang If 3 - 1
Onsdag 19-08-20 19:00 EIF/NSG, disp. - Sunds IF, disp. 1 - 2
Onsdag 19-08-20 19:00 Sinding GIF - Haunstrup IF, disp 3 - 2
Onsdag 26-08-20 19:00 Haunstrup IF, disp - EIF/NSG, disp. 3 - 3
Onsdag 26-08-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Fjelstervang If 1 - 3
Onsdag 26-08-20 19:00 Sunds IF, disp. - Feldborg-Haderup If - Sunds IF 2 - 0
Onsdag 02-09-20 18:45 Fjelstervang If - Sunds IF, disp. 0 - 4
Onsdag 02-09-20 18:45 Sinding GIF - Hammerum IF OB 2, disp 1 - 1
Onsdag 02-09-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Haunstrup IF, disp 1 - 1
Onsdag 09-09-20 18:30 Haunstrup IF, disp - Fjelstervang If 2 - 2
Onsdag 09-09-20 19:00 Hammerum IF OB 2, disp - Sunds IF, disp. 0 - 4
Onsdag 09-09-20 19:00 Sinding GIF - EIF/NSG, disp. 6 - 3
Onsdag 16-09-20 18:15 EIF/NSG, disp. - Hammerum IF OB 2, disp 4 - 1
Onsdag 16-09-20 19:00 Sunds IF, disp. - Haunstrup IF, disp - Sunds IF 5 - 0
Onsdag 16-09-20 19:00 Feldborg-Haderup If - Sinding GIF 0 - 8
Onsdag 23-09-20 18:00 Haunstrup IF, disp - Hammerum IF OB 2, disp 2 - 4
Onsdag 23-09-20 19:00 EIF/NSG, disp. - Feldborg-Haderup If 1 - 0
Onsdag 23-09-20 19:00 Sinding GIF - Fjelstervang If 3 - 2

Til toppen