Oldboys (fyldt 32 år) | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Sydvest indefodboldturn. 2019-20 (efter jul)
Turneringsansvarlige
Jesper Møller Tlf: 20757778
Anette Olesen Tlf: 79404452 / 40637573

Bemærkninger

Der er præmie til vinderen af A- og B-puljen. Deltag også i Åbne Esbjerg-mesterskaber 18. januar (senior spille sidst på dagen). Der er tilmeldingsfrist 2. januar.

Komplet kampprogram


Oldboys (fyldt 32 år)

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
08-01-20 19:00 Grindsted GIF - Næsbjerg/Rousthøje UI - Hal 1 2 - 5 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 19:00 Agerbæk SF - Skovlund/Ansager 7 - 0 Jerne IF
08-01-20 19:10 Årre BK - Jerne IF 4 - 2 Jerne IF
08-01-20 19:10 Hejnsvig IF - BK 89 Stalden - Hal 1 3 - 0 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 19:20 Bække SF - Grindsted GIF - Hal 1 2 - 4 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 19:20 FC Esbjerg - Agerbæk SF 6 - 4 Jerne IF
08-01-20 19:30 Jerne IF - Skovlund/Ansager 4 - 1 Jerne IF
08-01-20 19:30 BK 89 Stalden - Næsbjerg/Rousthøje UI - Hal 1 2 - 8 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 19:40 Aadum I&U - Bække SF - Hal 1 9 - 2 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 19:40 Vejen SF - FC Esbjerg 2 - 2 Jerne IF
08-01-20 19:50 Agerbæk SF - Årre BK 5 - 2 Jerne IF
08-01-20 19:50 Grindsted GIF - Hejnsvig IF - Hal 1 6 - 4 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:00 Næsbjerg/Rousthøje UI - Aadum I&U - Hal 1 1 - 4 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:00 Skovlund/Ansager - Vejen SF 1 - 4 Jerne IF
08-01-20 20:10 FC Esbjerg - Årre BK 5 - 1 Jerne IF
08-01-20 20:10 Bække SF - Hejnsvig IF - Hal 1 2 - 6 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:20 BK 89 Stalden - Grindsted GIF - Hal 1 1 - 5 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:20 Jerne IF - Agerbæk SF 2 - 4 Jerne IF
08-01-20 20:30 Skovlund/Ansager - FC Esbjerg 0 - 5 Jerne IF
08-01-20 20:30 Næsbjerg/Rousthøje UI - Bække SF - Hal 1 7 - 1 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:40 Aadum I&U - BK 89 Stalden - Hal 1 5 - 3 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 20:40 Vejen SF - Jerne IF 2 - 5 Jerne IF
08-01-20 20:50 Årre BK - Skovlund/Ansager 7 - 4 Jerne IF
08-01-20 20:50 Hejnsvig IF - Næsbjerg/Rousthøje UI - Hal 1 1 - 4 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 21:00 Grindsted GIF - Aadum I&U - Hal 1 0 - 7 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 21:00 Agerbæk SF - Vejen SF 5 - 4 Jerne IF
08-01-20 21:10 Jerne IF - FC Esbjerg 6 - 1 Jerne IF
08-01-20 21:10 BK 89 Stalden - Bække SF - Hal 1 6 - 3 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 21:20 Hejnsvig IF - Aadum I&U - Hal 1 3 - 3 Næsbjerg/Rousthøje UI
08-01-20 21:20 Årre BK - Vejen SF 3 - 4 Jerne IF
15-01-20 19:00 Skovlund/Ansager - Agerbæk SF 0 - 4 Agerbæk SF
15-01-20 19:10 Jerne IF - Årre BK 5 - 3 Agerbæk SF
15-01-20 19:20 Agerbæk SF - FC Esbjerg 4 - 4 Agerbæk SF
15-01-20 19:30 Skovlund/Ansager - Jerne IF 2 - 10 Agerbæk SF
15-01-20 19:40 FC Esbjerg - Vejen SF 3 - 0 Agerbæk SF
15-01-20 19:50 Årre BK - Agerbæk SF 4 - 1 Agerbæk SF
15-01-20 20:00 Vejen SF - Skovlund/Ansager 0 - 3 Agerbæk SF
15-01-20 20:10 Årre BK - FC Esbjerg 2 - 4 Agerbæk SF
15-01-20 20:20 Agerbæk SF - Jerne IF 3 - 3 Agerbæk SF
15-01-20 20:30 FC Esbjerg - Skovlund/Ansager 5 - 3 Agerbæk SF
15-01-20 20:40 Jerne IF - Vejen SF 3 - 0 Agerbæk SF
15-01-20 20:50 Skovlund/Ansager - Årre BK 3 - 5 Agerbæk SF
15-01-20 21:00 Vejen SF - Agerbæk SF 0 - 3 Agerbæk SF
15-01-20 21:10 FC Esbjerg - Jerne IF 1 - 1 Agerbæk SF
15-01-20 21:20 Vejen SF - Årre BK 0 - 3 Agerbæk SF
16-01-20 19:00 Næsbjerg/Rousthøje UI - Grindsted GIF - Hal 1 5 - 2 Bække SF
16-01-20 19:10 BK 89 Stalden - Hejnsvig IF - Hal 1 2 - 5 Bække SF
16-01-20 19:20 Grindsted GIF - Bække SF - Hal 1 7 - 2 Bække SF
16-01-20 19:30 Næsbjerg/Rousthøje UI - BK 89 Stalden - Hal 1 9 - 4 Bække SF
16-01-20 19:40 Bække SF - Aadum I&U - Hal 1 2 - 6 Bække SF
16-01-20 19:50 Hejnsvig IF - Grindsted GIF - Hal 1 3 - 4 Bække SF
16-01-20 20:00 Aadum I&U - Næsbjerg/Rousthøje UI - Hal 1 4 - 3 Bække SF
16-01-20 20:10 Hejnsvig IF - Bække SF - Hal 1 4 - 5 Bække SF
16-01-20 20:20 Grindsted GIF - BK 89 Stalden - Hal 1 9 - 2 Bække SF
16-01-20 20:30 Bække SF - Næsbjerg/Rousthøje UI - Hal 1 1 - 4 Bække SF
16-01-20 20:40 BK 89 Stalden - Aadum I&U - Hal 1 4 - 8 Bække SF
16-01-20 20:50 Næsbjerg/Rousthøje UI - Hejnsvig IF - Hal 1 5 - 1 Bække SF
16-01-20 21:00 Aadum I&U - Grindsted GIF - Hal 1 6 - 6 Bække SF
16-01-20 21:10 Bække SF - BK 89 Stalden - Hal 1 9 - 1 Bække SF
16-01-20 21:20 Aadum I&U - Hejnsvig IF - Hal 1 5 - 5 Bække SF

Til toppen