Sjællands Serien Herrer Øst - Sjællandsserien

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45509

Stilling Danmarksturnering i Floorball
Sjællandsserien
Sjællands Serien Herrer Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sydsjællands FC 6 5 1 0 35-14 16
2. Allerød Floorball 6 4 2 0 39-16 14
3. Skælskør Eagles Floorball 4 3 0 1 24-13 9
4. Lyngby FF 2 4 2 1 1 22-17 7
5. Greve Floorball Club 5 2 0 3 18-30 6
6. Holbæk Bombers NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 2 0 4 13-21 6
7. Helsingør FT 4 4 1 0 3 19-25 3
8. PI-København 5 1 0 4 20-28 3
9. FK Jyderup Farmers 4 1 0 3 13-21 3
10. Herlev FC 3 4 1 0 3 12-30 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
Sjællandsserien
Sjællands Serien Herrer Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
807529 NB!
Kamp udsat
29-11-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Allerød Floorball
807528 NB!
Kamp udsat
29-11-20 12:00 Lyngby FF 2 - FK Jyderup Farmers
807527 NB!
Kamp udsat
29-11-20 12:00 Sydsjællands FC - Herlev FC 3
807530 NB!
Kamp udsat
01-12-20 20:30 Helsingør FT 4 - PI-København

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
Sjællandsserien
Sjællands Serien Herrer Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
NB!
Kamp udsat
06-12-20 13:00  - 
NB!
Kamp udsat
06-12-20 14:30  - 
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45509

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
Sjællandsserien
Sjællands Serien Herrer Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 13-09-20 15:00 Greve Floorball Club - Allerød Floorball 1 - 9
Mandag 14-09-20 20:00 Herlev FC 3 - Sydsjællands FC 2 - 5
Lørdag 19-09-20 12:00 Holbæk Bombers - Helsingør FT 4 3 - 2
Søndag 20-09-20 10:00 Sydsjællands FC - FK Jyderup Farmers 9 - 3
Søndag 20-09-20 13:30 Lyngby FF 2 - Greve Floorball Club 6 - 9
Onsdag 23-09-20 20:15 PI-København - Allerød Floorball - Hal 2 2 - 3
Søndag 27-09-20 10:00 Holbæk Bombers - Herlev FC 3 1 - 2
Søndag 27-09-20 13:00 Greve Floorball Club - FK Jyderup Farmers 2 - 4
Søndag 27-09-20 14:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 4 15 - 2
Søndag 27-09-20 17:30 PI-København - Sydsjællands FC - Hal 2 3 - 10
Søndag 04-10-20 12:00 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball 4 - 4
Søndag 04-10-20 12:00 FK Jyderup Farmers - Holbæk Bombers 2 - 5
Søndag 04-10-20 13:00 Sydsjællands FC - Skælskør Eagles Floorball 4 - 0
Søndag 04-10-20 14:30 Herlev FC 3 - Helsingør FT 4 3 - 12
Onsdag 07-10-20 20:15 PI-København - Greve Floorball Club - Hal 2 8 - 2
Lørdag 10-10-20 16:00 Helsingør FT 4 - Sydsjællands FC 3 - 4
Søndag 11-10-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Herlev FC 3 12 - 5
Søndag 11-10-20 11:00 Allerød Floorball - FK Jyderup Farmers 5 - 4
Søndag 11-10-20 12:00 Lyngby FF 2 - PI-København 6 - 3
Søndag 11-10-20 13:00 Greve Floorball Club - Holbæk Bombers 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Søndag 18-10-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Holbæk Bombers 5 - 0
Lørdag 24-10-20 16:30 PI-København - Skælskør Eagles Floorball - Hal 2 4 - 7
Søndag 25-10-20 10:00 Sydsjællands FC - Allerød Floorball 3 - 3
Søndag 25-10-20 10:00 Holbæk Bombers - Lyngby FF 2 1 - 6
NB!
Kamp udsat
Søndag 25-10-20 10:30 Herlev FC 3 - Greve Floorball Club
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 13:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 12:00 Sydsjællands FC - Lyngby FF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 11:00 Allerød Floorball - PI-København
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 12:00 Holbæk Bombers - Sydsjællands FC
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 15:00 Herlev FC 3 - FK Jyderup Farmers
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 15:00 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 12:00 PI-København - Holbæk Bombers - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 17:00 Helsingør FT 4 - Allerød Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 10:30 Herlev FC 3 - Lyngby FF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 14:30 Greve Floorball Club - Sydsjællands FC
NB!
Kamp udsat
Mandag 23-11-20 20:00 Holbæk Bombers - PI-København
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Allerød Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 12:00 Sydsjællands FC - Herlev FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 12:00 Lyngby FF 2 - FK Jyderup Farmers
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 01-12-20 20:30 Helsingør FT 4 - PI-København
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 13:00 Herlev FC 3 - Holbæk Bombers
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 14:30 Allerød Floorball - Greve Floorball Club
NB!
Kamp udsat
Søndag 13-12-20 10:00 FK Jyderup Farmers - Lyngby FF 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 13-12-20 14:30 Greve Floorball Club - Helsingør FT 4
Søndag 03-01-21 12:00 FK Jyderup Farmers - Skælskør Eagles Floorball
Lørdag 09-01-21 14:00 Helsingør FT 4 - Holbæk Bombers
Søndag 10-01-21 11:00 Allerød Floorball - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 10-01-21 12:00 FK Jyderup Farmers - Sydsjællands FC
Søndag 10-01-21 13:00 Greve Floorball Club - Lyngby FF 2
Søndag 10-01-21 16:30 Herlev FC 3 - PI-København
Søndag 17-01-21 11:30 Lyngby FF 2 - Holbæk Bombers
Søndag 17-01-21 12:00 FK Jyderup Farmers - Greve Floorball Club
Lørdag 23-01-21 14:30 Helsingør FT 4 - Greve Floorball Club
Søndag 24-01-21 10:00 Lyngby FF 2 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 24-01-21 12:00 Sydsjællands FC - PI-København
Søndag 24-01-21 14:00 Holbæk Bombers - FK Jyderup Farmers
Søndag 31-01-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC
Søndag 31-01-21 11:00 Allerød Floorball - Holbæk Bombers
Søndag 31-01-21 12:00 FK Jyderup Farmers - PI-København
Lørdag 06-02-21 12:00 Helsingør FT 4 - Herlev FC 3
Søndag 07-02-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - PI-København
Søndag 07-02-21 12:00 FK Jyderup Farmers - Allerød Floorball
Torsdag 11-02-21 20:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
Lørdag 13-02-21 10:00 Holbæk Bombers - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 14-02-21 12:00 FK Jyderup Farmers - Herlev FC 3
Søndag 14-02-21 12:00 Sydsjællands FC - Helsingør FT 4
Søndag 14-02-21 13:00 Greve Floorball Club - PI-København
Onsdag 24-02-21 20:15 PI-København - Herlev FC 3 - Hal 2
Lørdag 27-02-21 13:30 Allerød Floorball - Sydsjællands FC
Lørdag 27-02-21 14:30 Helsingør FT 4 - Lyngby FF 2
Søndag 28-02-21 13:00 Greve Floorball Club - Skælskør Eagles Floorball
Lørdag 06-03-21 14:00 FK Jyderup Farmers - Helsingør FT 4
Søndag 07-03-21 12:00 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers
Søndag 07-03-21 15:00 Greve Floorball Club - Herlev FC 3
Onsdag 10-03-21 20:15 PI-København - Lyngby FF 2 - Hal 2
Lørdag 13-03-21 10:00 Holbæk Bombers - Allerød Floorball
Lørdag 13-03-21 15:00 Herlev FC 3 - Skælskør Eagles Floorball
Søndag 14-03-21 13:30 Lyngby FF 2 - Sydsjællands FC
Søndag 21-03-21 12:00 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club
Søndag 21-03-21 13:30 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3
Søndag 21-03-21 18:30 PI-København - FK Jyderup Farmers - Hal 2
Søndag 28-03-21 10:00 Skælskør Eagles Floorball - FK Jyderup Farmers
Søndag 28-03-21 10:00 Holbæk Bombers - Greve Floorball Club
Søndag 28-03-21 10:30 Herlev FC 3 - Allerød Floorball
Onsdag 31-03-21 20:15 PI-København - Helsingør FT 4 - Hal 2
Søndag 11-04-21 11:30 Skælskør Eagles Floorball - Helsingør FT 4

Til toppen