U13 A Vest - U13A

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45752

Stilling Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Fr. Blackhawks 1 4 4 0 0 29-9 12
2. Esbjerg Sharks FC 4 3 0 1 22-15 9
3. Strandby Elling IF 3 2 1 0 16-4 7
4. Fr. Blackhawks 3 5 2 1 2 30-23 7
5. Brønderslev FC 2 2 0 0 22-6 6
6. Sindal Dragons 1 4 2 0 2 16-23 6
7. AaB Floorball 1 2 1 0 1 5-13 3
8. Karup Comets 4 1 0 3 14-25 3
9. Sæby Floorball 6 1 0 5 16-29 3
10. Hjørring FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
4 0 0 4 1-24 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
811507 23-10-20 18:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 9 - 0
811508 25-10-20 12:30 Sindal Dragons 1 - Fr. Blackhawks 3 7 - 6

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
29-10-20  - 
30-10-20 19:30  - 
31-10-20 11:00  - 
03-11-20 17:00  - 
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45752

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 11-09-20 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 1 2 - 4
Lørdag 12-09-20 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring FK 7 - 0
Søndag 13-09-20 10:30 Fr. Blackhawks 1 - Sindal Dragons 1 9 - 2
Søndag 13-09-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 7 - 2
Lørdag 19-09-20 11:00 AaB Floorball 1 - Sæby Floorball 3 - 2
Lørdag 19-09-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - Karup Comets 10 - 5
Fredag 25-09-20 18:30 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 1 4 - 1
Lørdag 26-09-20 11:00 Karup Comets - Fr. Blackhawks 1 1 - 8
Lørdag 26-09-20 12:30 Brønderslev FC - AaB Floorball 1 11 - 2
Lørdag 26-09-20 13:00 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC 2 - 6
Lørdag 26-09-20 16:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC 11 - 4
Tirsdag 29-09-20 17:00 Hjørring FK - Sæby Floorball 1 - 6
Onsdag 30-09-20 18:00 Fr. Blackhawks 1 - Fr. Blackhawks 3 8 - 4
Lørdag 03-10-20 11:30 Sæby Floorball - Sindal Dragons 1 4 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 03-10-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Hjørring FK 5 - 0
Lørdag 03-10-20 16:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 3 - 3
Søndag 04-10-20 11:00 Karup Comets - Hjørring FK 6 - 0
Fredag 23-10-20 18:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 9 - 0
Søndag 25-10-20 12:30 Sindal Dragons 1 - Fr. Blackhawks 3 7 - 6
Torsdag 29-10-20 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
Fredag 30-10-20 19:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 1
Lørdag 31-10-20 11:00 Karup Comets - Sindal Dragons 1
Tirsdag 03-11-20 17:00 Hjørring FK - Sindal Dragons 1
Torsdag 05-11-20 18:00 AaB Floorball 1 - Fr. Blackhawks 1
Lørdag 07-11-20 11:30 Strandby Elling IF - Karup Comets
Lørdag 07-11-20 12:30 Sindal Dragons 1 - AaB Floorball 1
Søndag 08-11-20 10:30 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC
Søndag 08-11-20 12:00 Fr. Blackhawks 1 - Hjørring FK
Søndag 08-11-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
Lørdag 14-11-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 1
Søndag 15-11-20 10:00 Karup Comets - Brønderslev FC
Lørdag 21-11-20 11:00 Hjørring FK - Brønderslev FC
Tirsdag 24-11-20 18:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
Onsdag 25-11-20 18:30 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 1
Torsdag 26-11-20 18:30 Strandby Elling IF - Hjørring FK
Lørdag 28-11-20 11:00 Hjørring FK - AaB Floorball 1
Lørdag 28-11-20 11:30 Fr. Blackhawks 1 - Strandby Elling IF
Lørdag 28-11-20 12:30 Sindal Dragons 1 - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 28-11-20 17:30 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC
Søndag 29-11-20 09:00 Fr. Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC
Søndag 29-11-20 12:30 Karup Comets - Sæby Floorball
Lørdag 05-12-20 11:45 Brønderslev FC - Sæby Floorball
Lørdag 05-12-20 12:00 AaB Floorball 1 - Fr. Blackhawks 3
Lørdag 12-12-20 12:00 AaB Floorball 1 - Karup Comets
Lørdag 12-12-20 12:00 Sindal Dragons 1 - Brønderslev FC

Til toppen