U13 A Vest - U13A

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45752

Stilling Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Hold Kampe V U T Score Point
1. Strandby Elling IF 9 7 2 0 59-16 23
2. Brønderslev FC 7 6 1 0 71-16 19
3. Fr. Blackhawks 1 8 6 0 2 63-27 18
4. Esbjerg Sharks FC 9 6 0 3 55-37 18
5. Sindal Dragons 1 8 4 0 4 45-46 12
6. Fr. Blackhawks 3 8 3 2 3 52-40 11
7. Karup Comets 7 2 0 5 24-41 6
8. AaB Floorball 1 6 2 0 4 19-44 6
9. Sæby Floorball 9 1 1 7 26-51 4
10. Hjørring FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
9 0 0 9 13-109 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45752

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
U13A
U13 A Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 11-09-20 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 1 2 - 4
Lørdag 12-09-20 12:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring FK 7 - 0
Søndag 13-09-20 10:30 Fr. Blackhawks 1 - Sindal Dragons 1 9 - 2
Søndag 13-09-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Karup Comets 7 - 2
Lørdag 19-09-20 11:00 AaB Floorball 1 - Sæby Floorball 3 - 2
Lørdag 19-09-20 14:30 Fr. Blackhawks 3 - Karup Comets 10 - 5
Fredag 25-09-20 18:30 Strandby Elling IF - Sindal Dragons 1 4 - 1
Lørdag 26-09-20 11:00 Karup Comets - Fr. Blackhawks 1 1 - 8
Lørdag 26-09-20 12:30 Brønderslev FC - AaB Floorball 1 11 - 2
Lørdag 26-09-20 13:00 Sæby Floorball - Esbjerg Sharks FC 2 - 6
Lørdag 26-09-20 16:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC 11 - 4
Tirsdag 29-09-20 17:00 Hjørring FK - Sæby Floorball 1 - 6
Onsdag 30-09-20 18:00 Fr. Blackhawks 1 - Fr. Blackhawks 3 8 - 4
Lørdag 03-10-20 11:30 Sæby Floorball - Sindal Dragons 1 4 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 03-10-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - Hjørring FK 5 - 0
Lørdag 03-10-20 16:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling IF 3 - 3
Søndag 04-10-20 11:00 Karup Comets - Hjørring FK 6 - 0
Fredag 23-10-20 18:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 9 - 0
Søndag 25-10-20 12:30 Sindal Dragons 1 - Fr. Blackhawks 3 7 - 6
Torsdag 29-10-20 19:00 Brønderslev FC - Strandby Elling IF 2 - 2
Fredag 30-10-20 19:30 Strandby Elling IF - AaB Floorball 1 10 - 1
Lørdag 31-10-20 11:00 Karup Comets - Sindal Dragons 1 4 - 6
Tirsdag 03-11-20 17:00 Hjørring FK - Sindal Dragons 1 2 - 17
Lørdag 14-11-20 12:00 Esbjerg Sharks FC - AaB Floorball 1 7 - 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 15-11-20 10:00 Karup Comets - Brønderslev FC
Lørdag 28-11-20 10:30 Fr. Blackhawks 1 - Strandby Elling IF 4 - 5
Lørdag 28-11-20 11:00 Hjørring FK - AaB Floorball 1 5 - 10
Lørdag 28-11-20 12:30 Fr. Blackhawks 3 - Esbjerg Sharks FC 7 - 10
Lørdag 28-11-20 16:00 Fr. Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC 5 - 4
Søndag 29-11-20 12:30 Karup Comets - Sæby Floorball 5 - 2
Onsdag 02-12-20 18:40 Brønderslev FC - Fr. Blackhawks 1 7 - 2
Lørdag 05-12-20 10:00 Fr. Blackhawks 1 - Hjørring FK 23 - 2
Lørdag 05-12-20 12:00 AaB Floorball 1 - Fr. Blackhawks 3 1 - 9
Lørdag 05-12-20 12:30 Sindal Dragons 1 - Esbjerg Sharks FC 4 - 9
Lørdag 05-12-20 13:00 Strandby Elling IF - Karup Comets 8 - 1
Søndag 06-12-20 12:30 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF 3 - 4
Søndag 06-12-20 14:00 Brønderslev FC - Sæby Floorball 11 - 2
Fredag 11-12-20 17:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3 6 - 6
Lørdag 12-12-20 11:30 Strandby Elling IF - Hjørring FK 14 - 1
Lørdag 12-12-20 12:00 Sindal Dragons 1 - Brønderslev FC 2 - 8
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-12-20 12:00 AaB Floorball 1 - Karup Comets
Mandag 14-12-20 18:30 Hjørring FK - Brønderslev FC 2 - 21
NB!
Kamp udsat
Onsdag 16-12-20 18:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC
NB!
Kamp udsat
Torsdag 17-12-20 18:00 AaB Floorball 1 - Fr. Blackhawks 1
NB!
Kamp udsat
Lørdag 19-12-20 12:30 Sindal Dragons 1 - AaB Floorball 1

Til toppen