Senior oldboys +40, 11- mands | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Udendørsturnering fodbold efterår 2020 - Senior
Turneringsansvarlige
Andrea Dam Hoedt Tlf: 79404407 / 29374638
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Op- og nedrykning: De to lavstplacerede hold i Superligaen rykker ned i henholdsvis 1. Divison Syd og 1. Division Nord. Nr. 1 i 1. Division Syd og Nr. 1 i 1. Division Nord rykker op i Superligaen. Det lavstplacerede hold i henholdsvis 1. Division Syd og 1. Division Nord, rykker ned i 2. Division. Nr. 1 og Nr. 2 i 2. Division, rykker op i henholdsvis 2. Division Syd og 2. Division Nord.

Komplet kampprogram


Senior oldboys +40, 11- mands

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
10-08-20 19:00 Seest B. 2 - Taulov-Skærbæk
10-08-20 19:00 Oversidder - Sjølund - fodbold 7-mand bane 2
10-08-20 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Starup
10-08-20 19:00 Gauerslund IF OB - Vejle Kammerater
10-08-20 19:00 Kolding B. vet. - Hover IF 2 +40 - fodbold - bane 1
10-08-20 19:00 Fredericia ff - Vejle B. - fodbold - bane 1
10-08-20 19:00 Vinding SF - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold
10-08-20 19:00 Hover IF 1 - Bredballe IF
10-08-20 19:00 FB-Fodbold 1 - Jelling Fs - fodbold
10-08-20 19:00 Farre IF - Engum U&I
10-08-20 19:00 Give Fremad - FB Fodbold 2 - fodbold
10-08-20 19:00 Ø. Nykirke IF - Grejs-Dalen IK
10-08-20 19:00 GGIF - fodbold - Skibet IF - Fodboldbaner
10-08-20 19:00 Seest B 1. - Bramdrupdam GIF
10-08-20 19:00 BPI - Nr. Bjært S. IF
10-08-20 19:00 Lunderskov B. - Dalby Gf
10-08-20 19:00 Bjert IF - Fredericia KFUM
10-08-20 19:00 Trelde G&I - Smidstrup-Skærup
17-08-20 19:00 Nr. Bjært S. IF - Seest B 1. - fodbold
17-08-20 19:00 Bramdrupdam GIF - Lunderskov B.
17-08-20 19:00 Fredericia KFUM - Dalby Gf - fodbold - bane 1
17-08-20 19:00 Smidstrup-Skærup - BPI
17-08-20 19:00 Trelde G&I - Bjert IF
17-08-20 19:00 Engum U&I - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2
17-08-20 19:00 Jelling Fs - Give Fremad
17-08-20 19:00 Grejs-Dalen IK - FB Fodbold 2 - fodbold 7-mand bane 2
17-08-20 19:00 Skibet IF - Farre IF
17-08-20 19:00 GGIF - fodbold - Ø. Nykirke IF - Fodboldbaner
17-08-20 19:00 Hover IF 2 +40 - Gauerslund IF OB - fodbold
17-08-20 19:00 Vejle Kammerater - Fredericia ff
17-08-20 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Vejle B. - Fodboldbane
17-08-20 19:00 Bredballe IF - Kolding B. vet.
17-08-20 19:00 Hover IF 1 - Vinding SF
17-08-20 19:00 Taulov-Skærbæk - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold
17-08-20 19:00 Starup - Oversidder
17-08-20 19:00 Sjølund - Seest B. 2
24-08-20 19:00 Oversidder - Kolding If - Fodbold/old Boys - fodbold 7-mand bane 2
24-08-20 19:00 Taulov-Skærbæk - Sjølund - fodbold
24-08-20 19:00 Seest B. 2 - Starup
24-08-20 19:00 Vejle Kammerater - Kolding B. vet.
24-08-20 19:00 Bredballe IF - Hover IF 2 +40
24-08-20 19:00 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Gauerslund IF OB - Fodboldbane
24-08-20 19:00 Vinding SF - Fredericia ff - fodbold
24-08-20 19:00 Vejle B. - Hover IF 1 - fodbold
24-08-20 19:00 Jelling Fs - Farre IF
24-08-20 19:00 Skibet IF - Engum U&I
24-08-20 19:00 Grejs-Dalen IK - FB-Fodbold 1 - fodbold 7-mand bane 2
24-08-20 19:00 Ø. Nykirke IF - Give Fremad
24-08-20 19:00 FB Fodbold 2 - GGIF - fodbold - fodbold
24-08-20 19:00 Bramdrupdam GIF - BPI
24-08-20 19:00 Smidstrup-Skærup - Nr. Bjært S. IF
24-08-20 19:00 Fredericia KFUM - Seest B 1. - fodbold - bane 1
24-08-20 19:00 Bjert IF - Lunderskov B.
24-08-20 19:00 Dalby Gf - Trelde G&I
31-08-20 19:00 Dalby Gf - Nr. Bjært S. IF
31-08-20 19:00 Smidstrup-Skærup - Bramdrupdam GIF
31-08-20 19:00 BPI - Bjert IF
31-08-20 19:00 Lunderskov B. - Fredericia KFUM
31-08-20 19:00 Seest B 1. - Trelde G&I
31-08-20 19:00 FB Fodbold 2 - Engum U&I - fodbold
31-08-20 19:00 Skibet IF - Jelling Fs
31-08-20 19:00 Farre IF - Ø. Nykirke IF
31-08-20 19:00 Give Fremad - Grejs-Dalen IK - fodbold
31-08-20 19:00 FB-Fodbold 1 - GGIF - fodbold - fodbold
31-08-20 19:00 Vejle B. - Hover IF 2 +40 - fodbold
31-08-20 19:00 Bredballe IF - Vejle Kammerater
31-08-20 19:00 Kolding B. vet. - Vinding SF - fodbold - bane 1
31-08-20 19:00 Fredericia ff - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1
31-08-20 19:00 Gauerslund IF OB - Hover IF 1
31-08-20 19:00 Kolding If - Fodbold/old Boys - Sjølund
31-08-20 19:00 Starup - Taulov-Skærbæk
31-08-20 19:00 Seest B. 2 - Oversidder
07-09-20 18:45 Sjølund - Starup
07-09-20 18:45 Seest B. 2 - Kolding If - Fodbold/old Boys
07-09-20 18:45 Oversidder - Taulov-Skærbæk - fodbold 7-mand bane 2
07-09-20 18:45 Kolding B. vet. - VV United ( Vamdrup & Vejen) - fodbold - bane 1
07-09-20 18:45 Gauerslund IF OB - Fredericia ff
07-09-20 18:45 Farre IF - Grejs-Dalen IK
07-09-20 18:45 FB-Fodbold 1 - Give Fremad - fodbold
07-09-20 18:45 FB Fodbold 2 - Skibet IF - fodbold
07-09-20 18:45 Engum U&I - Ø. Nykirke IF - fodbold 7-mand bane 2
07-09-20 18:45 Jelling Fs - GGIF - fodbold
07-09-20 18:45 BPI - Fredericia KFUM
07-09-20 18:45 Seest B 1. - Lunderskov B.
07-09-20 18:45 Dalby Gf - Smidstrup-Skærup
07-09-20 18:45 Nr. Bjært S. IF - Bjert IF - fodbold
07-09-20 18:45 Bramdrupdam GIF - Trelde G&I
07-09-20 18:45 Hover IF 2 +40 - Vinding SF - fodbold
07-09-20 18:45 Vejle Kammerater - Hover IF 1
07-09-20 19:00 Vejle B. - Bredballe IF - fodbold
14-09-20 18:30 Starup - Kolding If - Fodbold/old Boys
14-09-20 18:30 Sjølund - Oversidder
14-09-20 18:30 Taulov-Skærbæk - Seest B. 2 - fodbold
14-09-20 18:30 FB Fodbold 2 - Farre IF - fodbold
14-09-20 18:30 Engum U&I - Jelling Fs - fodbold 7-mand bane 2
14-09-20 18:30 Give Fremad - Skibet IF - fodbold
14-09-20 18:30 FB-Fodbold 1 - Ø. Nykirke IF - fodbold
14-09-20 18:30 GGIF - fodbold - Grejs-Dalen IK - Fodboldbaner
14-09-20 18:30 Hover IF 2 +40 - Vejle Kammerater - fodbold
14-09-20 18:30 Fredericia ff - Bredballe IF - fodbold - bane 1
14-09-20 18:30 Gauerslund IF OB - Vinding SF
14-09-20 18:30 Hover IF 1 - VV United ( Vamdrup & Vejen)
14-09-20 18:30 Dalby Gf - BPI
14-09-20 18:30 Nr. Bjært S. IF - Bramdrupdam GIF - fodbold
14-09-20 18:30 Lunderskov B. - Smidstrup-Skærup
14-09-20 18:30 Seest B 1. - Bjert IF
14-09-20 18:30 Trelde G&I - Fredericia KFUM
14-09-20 19:00 Vejle B. - Kolding B. vet. - fodbold
21-09-20 18:15 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Hover IF 2 +40 - Fodboldbane
21-09-20 18:15 Kolding B. vet. - Gauerslund IF OB - fodbold - bane 1
21-09-20 18:15 Vinding SF - Bredballe IF - fodbold
21-09-20 18:15 Hover IF 1 - Fredericia ff
21-09-20 18:15 Fredericia KFUM - Nr. Bjært S. IF - fodbold - bane 1
21-09-20 18:15 BPI - Seest B 1.
21-09-20 18:15 Dalby Gf - Bramdrupdam GIF
21-09-20 18:15 Bjert IF - Smidstrup-Skærup
21-09-20 18:15 Trelde G&I - Lunderskov B.
21-09-20 18:15 Grejs-Dalen IK - Engum U&I - fodbold 7-mand bane 2
21-09-20 18:15 Farre IF - FB-Fodbold 1
21-09-20 18:15 FB Fodbold 2 - Jelling Fs - fodbold
21-09-20 18:15 Ø. Nykirke IF - Skibet IF
21-09-20 18:15 GGIF - fodbold - Give Fremad - Fodboldbaner
21-09-20 18:15 Oversidder - Starup - fodbold 7-mand bane 2
21-09-20 18:15 Kolding If - Fodbold/old Boys - Taulov-Skærbæk
21-09-20 18:15 Seest B. 2 - Sjølund
21-09-20 19:00 Vejle B. - Vejle Kammerater - fodbold
28-09-20 17:45 VV United ( Vamdrup & Vejen) - Bredballe IF - Fodboldbane
28-09-20 17:45 Gauerslund IF OB - Vejle B.
28-09-20 17:45 Fredericia ff - Kolding B. vet. - fodbold - bane 1
28-09-20 17:45 Vejle Kammerater - Vinding SF
28-09-20 17:45 Hover IF 2 +40 - Hover IF 1 - fodbold
28-09-20 17:45 Fredericia KFUM - Smidstrup-Skærup - fodbold - bane 1
28-09-20 17:45 Seest B 1. - Dalby Gf
28-09-20 17:45 Lunderskov B. - BPI
28-09-20 17:45 Bramdrupdam GIF - Bjert IF
28-09-20 17:45 Nr. Bjært S. IF - Trelde G&I - fodbold
28-09-20 17:45 Kolding If - Fodbold/old Boys - Oversidder
28-09-20 17:45 Starup - Seest B. 2
28-09-20 17:45 Sjølund - Taulov-Skærbæk
28-09-20 17:45 Grejs-Dalen IK - Skibet IF - fodbold 7-mand bane 2
28-09-20 17:45 FB-Fodbold 1 - FB Fodbold 2 - fodbold
28-09-20 17:45 Give Fremad - Farre IF - fodbold
28-09-20 17:45 Jelling Fs - Ø. Nykirke IF
28-09-20 17:45 Engum U&I - GGIF - fodbold - fodbold 7-mand bane 2
05-10-20 17:30 Skibet IF - FB-Fodbold 1
05-10-20 17:30 Engum U&I - Give Fremad - fodbold 7-mand bane 2
05-10-20 17:30 Jelling Fs - Grejs-Dalen IK
05-10-20 17:30 Ø. Nykirke IF - FB Fodbold 2
05-10-20 17:30 Farre IF - GGIF - fodbold
05-10-20 17:30 Oversidder - Seest B. 2 - fodbold 7-mand bane 2
05-10-20 17:30 Taulov-Skærbæk - Starup - fodbold
05-10-20 17:30 Sjølund - Kolding If - Fodbold/old Boys
05-10-20 17:30 Smidstrup-Skærup - Seest B 1.
05-10-20 17:30 Nr. Bjært S. IF - Lunderskov B. - fodbold
05-10-20 17:30 Bramdrupdam GIF - Fredericia KFUM
05-10-20 17:30 Bjert IF - Dalby Gf
05-10-20 17:30 BPI - Trelde G&I
05-10-20 17:30 Bredballe IF - Gauerslund IF OB
05-10-20 17:30 Hover IF 2 +40 - Fredericia ff - fodbold
05-10-20 17:30 Vejle Kammerater - VV United ( Vamdrup & Vejen)
05-10-20 17:30 Vinding SF - Vejle B. - fodbold
05-10-20 17:30 Kolding B. vet. - Hover IF 1 - fodbold - bane 1
12-10-20 17:15 Taulov-Skærbæk - Oversidder - fodbold
12-10-20 17:15 Starup - Sjølund
12-10-20 17:15 Kolding If - Fodbold/old Boys - Seest B. 2

Til toppen