U11 drenge - 4. kl. 7m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U11 drenge 7 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/75D5B0F2-001 22 deltagende hold i efteråret 2020. Der spilles i 4 puljer i ugerne 34-38. Herefter ombrydning af puljerne, så der igen spilles 2-3 kampe i ugerne 39-41. Nyt program sendes ud i uge 38. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107755

Komplet kampprogram


U11 drenge - 4. kl. 7m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 17-08-20 18:15 Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel 1 7 - 9
Mandag 17-08-20 18:15 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 4
Mandag 17-08-20 18:15 HA85 - ØBG Silkeborg 4 - 8
Mandag 17-08-20 18:15 Mariehøj KS 2 - Bryrup IF, disp 4 - 0
Mandag 17-08-20 18:15 Lemming-Grauballe - Thorning IF 5 - 6
Mandag 17-08-20 18:15 Fårvang IF - Gjern IF, disp 7 - 2
Mandag 17-08-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Stjær BK 1 - 8
Mandag 17-08-20 18:15 Mariehøj KS 3 - Ry Fodbold 6 - 4
NB!
Kamp udsat
Mandag 17-08-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - Silkeborg KFUM, disp
Mandag 17-08-20 18:15 EIF/NSG - Gødvad GIF 2 - Ejstrupholm IF's Klubhus 11 - 3
Mandag 24-08-20 18:15 Ry Fodbold - EIF/NSG 5 - 9
NB!
Kamp aflyst
Mandag 24-08-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Sportsklub LR 2018
Mandag 24-08-20 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Mariehøj KS 3 7 - 3
Mandag 24-08-20 18:15 Gjern IF, disp - Sorring-Voel 2 5 - 4
Mandag 24-08-20 18:15 Resenbro UIF, disp - Fårvang IF 7 - 3
Mandag 24-08-20 18:15 Bryrup IF, disp - Lemming-Grauballe 11 - 4
Mandag 24-08-20 18:15 Thorning IF - Funder GF 5 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 Sorring-Voel 1 - HA85 4 - 5
Mandag 24-08-20 18:15 ØBG Silkeborg - Gødvad GIF 1 5 - 4
Mandag 24-08-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - Mariehøj KS 1 4 - 5
Mandag 31-08-20 18:15 Gødvad GIF 1 - HA85 4 - 3
Mandag 31-08-20 18:15 Sorring-Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 3 - 5
Mandag 31-08-20 18:15 Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 1 - 10
Mandag 31-08-20 18:15 Funder GF - Lemming-Grauballe 4 - 5
Mandag 31-08-20 18:15 Mariehøj KS 2 - Thorning IF 6 - 3
Mandag 31-08-20 18:15 Gjern IF, disp - Resenbro UIF, disp 3 - 6
Mandag 31-08-20 18:15 Fårvang IF - Stjær BK 2 - 5
NB!
Kamp aflyst
Mandag 31-08-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - EIF/NSG
Mandag 31-08-20 18:15 Ry Fodbold - Silkeborg KFUM, disp 3 - 9
Mandag 31-08-20 18:15 Mariehøj KS 3 - Gødvad GIF 2 4 - 3
Mandag 07-09-20 18:15 EIF/NSG - Silkeborg KFUM, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus 6 - 5
Mandag 07-09-20 18:15 Gødvad GIF 2 - Ry Fodbold 7 - 5
Mandag 07-09-20 18:15 Mariehøj KS 3 - Sportsklub LR 2018 8 - 3
Mandag 07-09-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Resenbro UIF, disp 5 - 3
Mandag 07-09-20 18:15 Stjær BK - Gjern IF, disp 10 - 0
Mandag 07-09-20 18:15 Thorning IF - Bryrup IF, disp 4 - 7
Mandag 07-09-20 18:15 Mariehøj KS 2 - Funder GF 10 - 3
Mandag 07-09-20 18:15 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 5
Mandag 07-09-20 18:15 ØBG Silkeborg - Sorring-Voel 1 3 - 8
Mandag 07-09-20 18:15 Mariehøj KS 1 - Gødvad GIF 1 8 - 9
Mandag 14-09-20 18:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Silkeborg 0 - 3
Mandag 14-09-20 18:15 HA85 - Mariehøj KS 1 3 - 0
Mandag 14-09-20 18:15 Gødvad GIF 1 - Sorring-Voel 1 6 - 4
Mandag 14-09-20 18:15 Lemming-Grauballe - Mariehøj KS 2 7 - 8
Mandag 14-09-20 18:15 Funder GF - Bryrup IF, disp 1 - 2
Mandag 14-09-20 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 2 11 - 5
Mandag 14-09-20 18:15 EIF/NSG - Mariehøj KS 3 - Ejstrupholm IF's Klubhus 4 - 6
Mandag 14-09-20 18:15 Sportsklub LR 2018 - Ry Fodbold 3 - 12
Torsdag 17-09-20 18:00 Resenbro UIF, disp - Stjær BK 3 - 5
Torsdag 17-09-20 18:15 Sorring-Voel 2 - Fårvang IF 2 - 4

Til toppen