U12 drenge - 5. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U12 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/22FE61AC-001 18 deltagende hold i efteråret 2020. Holdene er inddelt i puljer med 6 hold. I puljerne spilles der alle mod alle en enkelt gang i ugerne 34-38. Herefter ombrydes puljerne, så der igen spilles 2-3 kampe i ugerne 39-41. Nyt program sendes ud i uge 38. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=107756

Komplet kampprogram


U12 drenge - 5. kl. 8m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 19-08-20 18:00 Gødvad GIF 1 - Sorring-Voel 0 - 3
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 19-08-20 18:00 Virklund B. 1 - Sportsklub LR 2018, disp
Onsdag 19-08-20 18:00 Engesvang B. - Mariehøj KS 1 3 - 4
NB!
Kamp udsat
Onsdag 19-08-20 18:00 IF Centrum - Resenbro UIF, disp
Onsdag 19-08-20 18:00 Ry Fodbold - FK 73, disp 5 - 1
Onsdag 19-08-20 18:00 Lemming-Grauballe - Gl. Rye IF 2 - 6
Onsdag 19-08-20 18:00 HA85 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 5 - 3
Onsdag 19-08-20 18:00 Mariehøj KS 2 - Gødvad GIF 2 3 - 1
Onsdag 19-08-20 18:00 Fårvang IF - Virklund B. 2 4 - 7
Onsdag 26-08-20 18:00 Sejs-Svejbæk IF 2 - Fårvang IF - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 9 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Onsdag 26-08-20 18:00 Resenbro UIF, disp - Lemming-Grauballe 3 - 0
Onsdag 26-08-20 18:00 Gødvad GIF 2 - HA85 2 3 - 4
Onsdag 26-08-20 18:00 Sorring-Voel - Engesvang B. 6 - 1
Onsdag 26-08-20 18:00 Mariehøj KS 1 - Virklund B. 1 3 - 2
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 26-08-20 18:00 Sportsklub LR 2018, disp - Gødvad GIF 1
Onsdag 26-08-20 18:00 FK 73, disp - IF Centrum 0 - 6
Lørdag 29-08-20 10:00 Virklund B. 2 - Mariehøj KS 2 5 - 3
Mandag 31-08-20 18:00 Gl. Rye IF - Ry Fodbold 5 - 6
Onsdag 02-09-20 18:00 Mariehøj KS 2 - Fårvang IF 2 - 7
Onsdag 02-09-20 18:00 Sejs-Svejbæk IF 2 - Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 7 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 HA85 2 - Virklund B. 2 1 - 1
Onsdag 02-09-20 18:00 Ry Fodbold - Lemming-Grauballe 6 - 3
Onsdag 02-09-20 18:00 Resenbro UIF, disp - FK 73, disp 6 - 2
Onsdag 02-09-20 18:00 IF Centrum - Gl. Rye IF 7 - 4
Onsdag 02-09-20 18:00 Virklund B. 1 - Engesvang B. 8 - 4
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 02-09-20 18:00 Sorring-Voel - Sportsklub LR 2018, disp
Onsdag 02-09-20 18:00 Gødvad GIF 1 - Mariehøj KS 1 2 - 3
Onsdag 09-09-20 18:00 Engesvang B. - Sportsklub LR 2018, disp 6 - 3
Onsdag 09-09-20 18:00 Mariehøj KS 1 - Sorring-Voel 5 - 1
Onsdag 09-09-20 18:00 Gødvad GIF 1 - Virklund B. 1 3 - 4
Onsdag 09-09-20 18:00 Lemming-Grauballe - FK 73, disp 6 - 1
Onsdag 09-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Resenbro UIF, disp 5 - 2
Onsdag 09-09-20 18:00 IF Centrum - Ry Fodbold 1 - 5
Onsdag 09-09-20 18:00 Fårvang IF - Gødvad GIF 2 7 - 1
Onsdag 09-09-20 18:00 Virklund B. 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 3
Onsdag 09-09-20 18:00 HA85 2 - Mariehøj KS 2 5 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Gødvad GIF 2 - Virklund B. 2 0 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 Fårvang IF - HA85 2 2 - 2
Onsdag 16-09-20 18:00 Mariehøj KS 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 3 - 3
Onsdag 16-09-20 18:00 FK 73, disp - Gl. Rye IF 2 - 5
Onsdag 16-09-20 18:00 Lemming-Grauballe - IF Centrum 3 - 4
Onsdag 16-09-20 18:00 Ry Fodbold - Resenbro UIF, disp 7 - 1
Onsdag 16-09-20 18:00 Sportsklub LR 2018, disp - Mariehøj KS 1 3 - 8
Onsdag 16-09-20 18:00 Engesvang B. - Gødvad GIF 1 2 - 4
Onsdag 16-09-20 18:00 Virklund B. 1 - Sorring-Voel 2 - 4

Til toppen