U13 drenge - 6. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 /
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U13 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/ADCE1CD8-001 15 deltagende hold i rækken i efteråret 2020. Der spilles i 2 puljer med henholdsvis 7 og 8 hold. I puljerne spiller alle mod alle en enkelt gang i ugerne 34-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

Komplet kampprogram


U13 drenge - 6. kl. 8m

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
19-08-20 18:00 Gl. Rye IF - Lemming-Grauballe, disp 6 - 3
19-08-20 18:00 Bryrup IF, disp - Ry Fodbold 7 - 6
19-08-20 18:00 Sorring-Voel - Mariehøj KS 0 - 9
19-08-20 18:00 Gødvad IF - Fårvang IF 7 - 1
19-08-20 18:00 Funder GF - HA85 2 2 - 5
19-08-20 18:00 Thorning IF, disp - Gjern IF, disp. 1 - 2
20-08-20 18:00 Them GF - Virklund B 7 - 3
26-08-20 18:00 Ry Fodbold - Sorring-Voel 5 - 1
26-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Bryrup IF, disp 7 - 2
26-08-20 18:00 Virklund B - Gl. Rye IF - Virklund Hallen 5 - 3
26-08-20 18:00 HA85 2 - Thorning IF, disp 4 - 4
26-08-20 18:00 Fårvang IF - Funder GF 7 - 0
26-08-20 18:00 Gjern IF, disp. - ØBG Silkeborg 2 - 2
27-08-20 18:00 Mariehøj KS - Them GF 4 - 2
31-08-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Virklund B 3 - 3
02-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 2 - 3
02-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Sorring-Voel 11 - 5
02-09-20 18:00 Gødvad IF - Gjern IF, disp. 2 - 1
02-09-20 18:00 Funder GF - Thorning IF, disp 2 - 4
02-09-20 18:00 ØBG Silkeborg - HA85 2 3 - 3
03-09-20 18:00 Them GF - Ry Fodbold 4 - 4
07-09-20 18:00 Virklund B - Bryrup IF, disp - Virklund Hallen 5 - 4
09-09-20 18:00 Ry Fodbold - Gl. Rye IF 3 - 4
09-09-20 18:00 Mariehøj KS - Lemming-Grauballe, disp 4 - 2
09-09-20 18:00 HA85 2 - Gødvad IF 1 - 4
09-09-20 18:00 Gjern IF, disp. - Fårvang IF 3 - 2
09-09-20 18:00 Thorning IF, disp - ØBG Silkeborg 0 - 12
14-09-20 17:30 Sorring-Voel - Them GF 3 - 2
14-09-20 18:00 Virklund B - Mariehøj KS - Virklund Hallen 8 - 3
16-09-20 18:00 Gl. Rye IF - Sorring-Voel 5 - 3
16-09-20 18:00 Gødvad IF - Thorning IF, disp 4 - 2
16-09-20 18:00 Funder GF - ØBG Silkeborg
16-09-20 18:00 Fårvang IF - HA85 2 2 - 4
16-09-20 18:00 Lemming-Grauballe, disp - Ry Fodbold 8 - 3
17-09-20 18:00 Bryrup IF, disp - Them GF 3 - 4
22-09-20 18:00 Them GF - Gl. Rye IF
23-09-20 18:00 Ry Fodbold - Virklund B
23-09-20 18:00 Mariehøj KS - Bryrup IF, disp
23-09-20 18:00 Sorring-Voel - Lemming-Grauballe, disp
23-09-20 18:00 Gjern IF, disp. - Funder GF
23-09-20 18:00 Thorning IF, disp - Fårvang IF
23-09-20 18:00 ØBG Silkeborg - Gødvad IF
30-09-20 17:45 Gødvad IF - Funder GF
30-09-20 17:45 Gjern IF, disp. - HA85 2
30-09-20 17:45 Fårvang IF - ØBG Silkeborg
30-09-20 17:45 Gl. Rye IF - Bryrup IF, disp
30-09-20 17:45 Mariehøj KS - Ry Fodbold
30-09-20 17:45 Virklund B - Sorring-Voel - Virklund Hallen
01-10-20 17:45 Lemming-Grauballe, disp - Them GF

Til toppen