Pulje 14 - C-niveau - U10 drenge - 3. kl. 5m

Info

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U10 drenge 5 mands - læs mere her.
https://mimer.dgi.dk/offentlig/EBDAAC7D-001

26 deltagende hold i efteråret 2020, hvor der spilles i ugerne 34-38. Herefter ombrydning af puljerne, så der spilles 2-3 kampe igen i uge 39-41.

Nyt turneringsprogram sendes ud i uge 38.
For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346

God fornøjelse med spillet på banerne!

#sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45866

Stilling DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 14 - C-niveau

Hold Kampe V U T Score Point
1. ØBG Silkeborg 3 5 4 0 1 26-15 12
2. Engesvang B. 5 4 0 1 18-15 12
3. Virklund B. 2 5 3 1 1 19-17 10
4. Silkeborg KFUM 2 5 2 0 3 17-19 6
5. Thorning IF, disp 5 1 0 4 8-17 3
6. Gl. Rye IF 2 5 0 1 4 13-18 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 14 - C-niveau

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 14 - C-niveau

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45866

Komplet kampprogram

DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2020
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 14 - C-niveau

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 17-08-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Engesvang B. 3 - 4
Mandag 17-08-20 18:15 Thorning IF, disp - Silkeborg KFUM 2 2 - 3
Mandag 17-08-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Virklund B. 2 3 - 4
Mandag 24-08-20 18:15 Engesvang B. - ØBG Silkeborg 3 4 - 7
Mandag 24-08-20 18:15 Virklund B. 2 - Thorning IF, disp - Virklund Hallen 4 - 2
Mandag 24-08-20 18:15 Silkeborg KFUM 2 - Gl. Rye IF 2 4 - 2
Mandag 31-08-20 18:15 Thorning IF, disp - ØBG Silkeborg 3 0 - 6
Mandag 31-08-20 18:15 Engesvang B. - Silkeborg KFUM 2 3 - 2
Mandag 31-08-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Virklund B. 2 4 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Silkeborg KFUM 2 6 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Virklund B. 2 - Engesvang B. - Virklund Hallen 1 - 4
Mandag 07-09-20 18:15 Gl. Rye IF 2 - Thorning IF, disp 1 - 2
Mandag 14-09-20 18:15 Silkeborg KFUM 2 - Virklund B. 2 4 - 6
Mandag 14-09-20 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Gl. Rye IF 2 4 - 3
Mandag 14-09-20 18:15 Thorning IF, disp - Engesvang B. 2 - 3

Til toppen