Pige B - Pulje 1 - Pige B

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2020/2021
Turneringsansvarlige
Trine Lykke Vind Tlf: 79404405 / 23832764
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=46593

Stilling DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2020/2021
Pige B
Pige B - Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Strib I.Skole 5 4 0 1 102-61 8
2. Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 3 3 0 0 56-37 6
3. Design & Idræts 4 2 1 1 75-64 5
4. Glamsdalens Idrætsefterskole 2 1 0 1 34-24 2
5. Agerskov Ungdomsskole 4 1 0 3 42-79 2
6. Broby Sportsefterskole 5 1 0 4 66-93 2
7. Balle Musik- & Idrætsefterskole 1 1 0 1 0 25-25 1
8. Ågård Efterskole 2 0 0 2 31-48 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=46593

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland - Efterskolehåndbold 2020/2021
Pige B
Pige B - Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp aflyst
Ågård Efterskole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole
NB!
Kamp aflyst
Agerskov Ungdomsskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 1
NB!
Kamp aflyst
Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
NB!
Kamp aflyst
Broby Sportsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 1
Mandag 26-10-20 19:00 Ågård Efterskole - Strib I.Skole 15 - 27
Onsdag 28-10-20 16:30 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 1 - Vojens ung. hal 1
Torsdag 29-10-20 10:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Broby Sportsefterskole 19 - 8
NB!
Kamp aflyst
Mandag 02-11-20 13:00 Broby Sportsefterskole - Design & Idræts
NB!
Kamp aflyst
Mandag 02-11-20 15:00 Design & Idræts - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole
Mandag 02-11-20 15:00 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Broby Sportsefterskole 18 - 14
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 05-11-20 Ågård Efterskole - Agerskov Ungdomsskole
NB!
Kamp aflyst
Mandag 16-11-20 09:00 Strib I.Skole - Glamsdalens Idrætsefterskole
NB!
Kamp aflyst
Mandag 16-11-20 11:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 1
NB!
Kamp aflyst
Mandag 16-11-20 12:00 Balle Musik- & Idrætsefterskole 1 - Strib I.Skole
Onsdag 18-11-20 19:00 Broby Sportsefterskole - Ågård Efterskole 21 - 16
Torsdag 19-11-20 10:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Design & Idræts 15 - 16
Torsdag 26-11-20 15:00 Agerskov Ungdomsskole - Strib I.Skole 8 - 22
Torsdag 26-11-20 16:00 Strib I.Skole - Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole 16 - 17
Torsdag 26-11-20 17:00 Vojens Gymnastik- Og Idrætsefterskole - Agerskov Ungdomsskole 21 - 7
Onsdag 02-12-20 19:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Agerskov Ungdomsskole
Tirsdag 08-12-20 14:30 Strib I.Skole - Broby Sportsefterskole 23 - 10
Onsdag 09-12-20 09:30 Design & Idræts - Strib I.Skole - bane 1 11 - 14
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 10-12-20 Ågård Efterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
NB!
Kamp aflyst
Fredag 11-12-20 09:30 Design & Idræts - Ågård Efterskole - bane 1
NB!
Kamp aflyst
Fredag 11-12-20 11:30 Ågård Efterskole - Balle Musik- & Idrætsefterskole 1
Fredag 11-12-20 12:30 Balle Musik- & Idrætsefterskole 1 - Design & Idræts - bane 1 25 - 25
Mandag 14-12-20 14:00 Broby Sportsefterskole - Agerskov Ungdomsskole 13 - 17
Tirsdag 15-12-20 09:00 Agerskov Ungdomsskole - Design & Idræts 10 - 23

Til toppen