vinter sekstet - Sekstetturnering Vinter 2021

Info

Turnering: DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2021
Turneringsansvarlige
Karen Marie Pedersen Tlf: 24409841
Dokumenter
Holdkort

Stilling DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2021
Sekstetturnering Vinter 2021
vinter sekstet

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Horsens 1 2 2 0 0 15-3 205-132 73 15
2. Hvirring 1 2 1 0 1 10-8 205-168 37 10
3. Hvirring 2 2 1 0 1 8-10 151-204 -53 8
4. Rask Mølle 1 1 0 0 6-3 104-66 38 6
5. Glud petanqueklub 1 1 0 0 5-4 91-98 -7 5
6. Hvirring 3 1 0 0 1 4-5 98-91 7 4
7. Aaig 1 1 0 0 1 3-6 83-105 -22 3
8. Horsens 2 1 0 0 1 2-7 71-101 -30 2
9. R.T.I. 1 1 0 0 1 1-8 61-104 -43 1
10. Østbirk IF 0 0 0 0 0-0 0-0 0 0
11. HI Skanderborg 0 0 0 0 0-0 0-0 0 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=46550

Komplet kampprogram

DGI Sydøstjylland vinter sekstet 2021
Sekstetturnering Vinter 2021
vinter sekstet

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 06-10-20 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 2 4 - 5
(100 - 85)
Tirsdag 06-10-20 18:30 Glud petanqueklub - Hvirring 3 5 - 4
(91 - 98)
Tirsdag 06-10-20 18:30 Horsens 1 - R.T.I. 1 8 - 1
(104 - 61)
Tirsdag 13-10-20 18:30 Horsens 1 - Horsens 2 7 - 2
(101 - 71)
Tirsdag 13-10-20 18:30 Hvirring 2 - Rask Mølle 3 - 6
(66 - 104)
Tirsdag 13-10-20 18:30 Hvirring 1 - Aaig 1 6 - 3
(105 - 83)
Tirsdag 27-10-20 18:30 Aaig 1 - R.T.I. 1
Tirsdag 27-10-20 18:30 Østbirk IF - HI Skanderborg
Tirsdag 27-10-20 18:30 Rask Mølle - Hvirring 3
Tirsdag 03-11-20 18:30 Hvirring 1 - Hvirring 3
Tirsdag 03-11-20 18:30 Horsens 2 - Glud petanqueklub
Tirsdag 03-11-20 18:30 Horsens 1 - Hvirring 2
Tirsdag 10-11-20 18:30 Aaig 1 - HI Skanderborg
Tirsdag 10-11-20 18:30 Østbirk IF - Rask Mølle
Tirsdag 10-11-20 18:30 R.T.I. 1 - Horsens 2
Tirsdag 17-11-20 18:30 Hvirring 1 - Horsens 2
Tirsdag 17-11-20 18:30 Glud petanqueklub - Horsens 1
Tirsdag 17-11-20 18:30 Hvirring 3 - Hvirring 2
Tirsdag 24-11-20 18:30 Aaig 1 - Rask Mølle
Tirsdag 24-11-20 18:30 R.T.I. 1 - HI Skanderborg
Tirsdag 08-12-20 18:30 Hvirring 1 - Horsens 1
Tirsdag 08-12-20 18:30 Glud petanqueklub - Hvirring 2
Tirsdag 08-12-20 18:30 Hvirring 3 - Horsens 2
Tirsdag 15-12-20 18:30 Østbirk IF - R.T.I. 1
Tirsdag 15-12-20 18:30 Rask Mølle - HI Skanderborg
Tirsdag 15-12-20 18:30 Glud petanqueklub - Aaig 1
Tirsdag 12-01-21 18:30 Hvirring 1 - Glud petanqueklub
Tirsdag 12-01-21 18:30 Hvirring 3 - Horsens 1
Tirsdag 12-01-21 18:30 Hvirring 2 - Horsens 2
Tirsdag 19-01-21 18:30 Aaig 1 - Østbirk IF
Tirsdag 19-01-21 18:30 Rask Mølle - R.T.I. 1
Tirsdag 19-01-21 18:30 Horsens 1 - HI Skanderborg
Tirsdag 26-01-21 18:30 Hvirring 1 - HI Skanderborg
Tirsdag 26-01-21 18:30 Hvirring 3 - R.T.I. 1
Tirsdag 26-01-21 18:30 Glud petanqueklub - Østbirk IF
Tirsdag 02-02-21 18:30 Aaig 1 - Horsens 2
Tirsdag 02-02-21 18:30 Østbirk IF - Hvirring 2
Tirsdag 02-02-21 18:30 Horsens 1 - Rask Mølle
Tirsdag 09-02-21 18:30 Glud petanqueklub - R.T.I. 1
Tirsdag 09-02-21 18:30 Hvirring 3 - HI Skanderborg
Tirsdag 09-02-21 18:30 Hvirring 1 - Østbirk IF
Tirsdag 16-02-21 18:30 Aaig 1 - Hvirring 2
Tirsdag 16-02-21 18:30 Horsens 1 - Østbirk IF
Tirsdag 16-02-21 18:30 Rask Mølle - Horsens 2
Tirsdag 23-02-21 18:30 Hvirring 1 - R.T.I. 1
Tirsdag 23-02-21 18:30 Glud petanqueklub - Rask Mølle
Tirsdag 23-02-21 18:30 Hvirring 2 - HI Skanderborg
Tirsdag 02-03-21 18:30 Horsens 1 - Aaig 1
Tirsdag 02-03-21 18:30 Østbirk IF - Hvirring 3
Tirsdag 02-03-21 18:30 HI Skanderborg - Horsens 2
Lørdag 13-03-21 18:30 Rask Mølle - Hvirring 1
Lørdag 13-03-21 18:30 Glud petanqueklub - HI Skanderborg
Lørdag 13-03-21 18:30 Aaig 1 - Hvirring 3
Lørdag 13-03-21 18:30 Østbirk IF - Horsens 2
Lørdag 13-03-21 18:30 R.T.I. 1 - Hvirring 2

Til toppen