Pulje 1 - 4. division / A2

Info

Turnering: DGI Sydvest Krocket 2021 - Holdturnering
Turneringsansvarlige
Christian Jacobsen Tlf: 61284186
Dokumenter
Reglement Holdkort

Stilling DGI Sydvest Krocket 2021 - Holdturnering
4. division / A2
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point + / - 20'ere
1. Esbjerg 1 9 5 2 2 23-13 587-470 117 23
2. Agerbæk KC 1 9 4 3 2 20-16 543-461 82 20
3. Nordenskov UIF 3 9 4 3 2 20-16 545-470 75 20
4. Sig/Thorstrup IF 2 9 2 3 4 17-19 473-526 -53 17
5. Grimstrup IF 2 9 3 1 5 16-20 504-557 -53 16
6. Varde KK 5 9 1 4 4 12-24 427-595 -168 12

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47729

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Krocket 2021 - Holdturnering
4. division / A2
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 20-04-21 18:30 Esbjerg 1 - Grimstrup IF 2 3 - 1
(76 - 48)
Tirsdag 20-04-21 18:30 Agerbæk KC 1 - Varde KK 5 2 - 2
(58 - 49)
Tirsdag 20-04-21 18:30 Sig/Thorstrup IF 2 - Nordenskov UIF 3 4 - 0
(80 - 45)
Tirsdag 27-04-21 18:30 Sig/Thorstrup IF 2 - Esbjerg 1 2 - 2
(60 - 61)
Tirsdag 27-04-21 18:30 Grimstrup IF 2 - Agerbæk KC 1 1 - 3
(52 - 72)
Tirsdag 27-04-21 18:30 Nordenskov UIF 3 - Varde KK 5 4 - 0
(80 - 17)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Agerbæk KC 1 - Sig/Thorstrup IF 2 1 - 3
(45 - 61)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Varde KK 5 - Grimstrup IF 2 3 - 1
(72 - 48)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Esbjerg 1 - Nordenskov UIF 3 1 - 3
(55 - 62)
Tirsdag 11-05-21 18:30 Sig/Thorstrup IF 2 - Varde KK 5 2 - 2
(56 - 50)
Tirsdag 11-05-21 18:30 Esbjerg 1 - Agerbæk KC 1 3 - 1
(69 - 49)
Tirsdag 11-05-21 18:30 Nordenskov UIF 3 - Grimstrup IF 2 1 - 3
(48 - 67)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Varde KK 5 - Esbjerg 1 0 - 4
(37 - 80)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Grimstrup IF 2 - Sig/Thorstrup IF 2 3 - 1
(64 - 38)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Agerbæk KC 1 - Nordenskov UIF 3 2 - 2
(50 - 46)
Tirsdag 25-05-21 18:30 Grimstrup IF 2 - Esbjerg 1 0 - 4
(47 - 80)
Tirsdag 25-05-21 18:30 Varde KK 5 - Agerbæk KC 1 2 - 2
(61 - 64)
Tirsdag 25-05-21 18:30 Nordenskov UIF 3 - Sig/Thorstrup IF 2 3 - 1
(72 - 40)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Esbjerg 1 - Sig/Thorstrup IF 2 3 - 1
(69 - 40)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Agerbæk KC 1 - Grimstrup IF 2 3 - 1
(72 - 37)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Varde KK 5 - Nordenskov UIF 3 1 - 3
(44 - 76)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Sig/Thorstrup IF 2 - Agerbæk KC 1 1 - 3
(45 - 64)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Grimstrup IF 2 - Varde KK 5 4 - 0
(80 - 41)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Nordenskov UIF 3 - Esbjerg 1 2 - 2
(58 - 56)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Varde KK 5 - Sig/Thorstrup IF 2 2 - 2
(56 - 53)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Agerbæk KC 1 - Esbjerg 1 3 - 1
(69 - 41)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Grimstrup IF 2 - Nordenskov UIF 3 2 - 2
(61 - 58)
Tirsdag 22-06-21 18:30 Esbjerg 1 - Varde KK 5
Tirsdag 22-06-21 18:30 Sig/Thorstrup IF 2 - Grimstrup IF 2
Tirsdag 22-06-21 18:30 Nordenskov UIF 3 - Agerbæk KC 1

Til toppen