Pulje 3 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Arentsminde IF 2 8 6 1 1 34-14 537-414 123 34
2. IK Vest 2 8 4 1 3 26-22 503-465 38 26
3. Hornum 1 8 4 1 3 24-24 470-481 -11 24
4. Vodskov 4 8 2 2 4 22-26 469-452 17 22
5. Blære IF 3 8 3 1 4 20-28 414-504 -90 20
6. Bislev IF 1 8 1 2 5 18-30 426-503 -77 18

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47868

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Vodskov 4 - Hornum 1 2 - 4
(55 - 56)
Tirsdag 04-05-21 18:30 IK Vest 2 - Bislev IF 1 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 53)
Torsdag 06-05-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Blære IF 3 5 - 1
(65 - 48)
Mandag 17-05-21 18:30 Hornum 1 - IK Vest 2 - Petanquebaner 3 - 3
(63 - 64)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Bislev IF 1 - Arentsminde IF 2 2 - 4
(60 - 67)
Onsdag 19-05-21 18:30 Blære IF 3 - Vodskov 4 4 - 2
(61 - 59)
Tirsdag 01-06-21 18:30 IK Vest 2 - Vodskov 4 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 41)
Onsdag 02-06-21 18:30 Blære IF 3 - Bislev IF 1 4 - 2
(62 - 52)
Torsdag 03-06-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Hornum 1 6 - 0
(78 - 31)
Mandag 07-06-21 18:30 Vodskov 4 - Bislev IF 1 3 - 3
(60 - 60)
Mandag 07-06-21 18:30 Hornum 1 - Blære IF 3 - Petanquebaner 2 - 4
(64 - 64)
Torsdag 10-06-21 18:30 Arentsminde IF 2 - IK Vest 2 4 - 2
(70 - 60)
Mandag 14-06-21 18:30 Vodskov 4 - Arentsminde IF 2 3 - 3
(61 - 61)
Tirsdag 15-06-21 18:30 IK Vest 2 - Blære IF 3 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 49)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Bislev IF 1 - Hornum 1 4 - 2
(63 - 47)
Mandag 21-06-21 18:30 Hornum 1 - Vodskov 4 - Petanquebaner 5 - 1
(77 - 41)
Tirsdag 22-06-21 18:30 Bislev IF 1 - IK Vest 2 2 - 4
(51 - 59)
Torsdag 24-06-21 18:30 Blære IF 3 - Arentsminde IF 2 2 - 4
(49 - 70)
Mandag 28-06-21 18:30 Vodskov 4 - Blære IF 3 6 - 0
(78 - 23)
Tirsdag 29-06-21 18:30 IK Vest 2 - Hornum 1 - Petanquebaner 2 - 4
(68 - 64)
Torsdag 01-07-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Bislev IF 1 6 - 0
(78 - 37)
Mandag 05-07-21 18:30 Vodskov 4 - IK Vest 2 5 - 1
(74 - 36)
Mandag 05-07-21 18:30 Hornum 1 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 48)
Tirsdag 06-07-21 18:30 Bislev IF 1 - Blære IF 3 3 - 3
(50 - 58)
Tirsdag 03-08-21 18:30 IK Vest 2 - Arentsminde IF 2 - Petanquebaner
Tirsdag 03-08-21 18:30 Bislev IF 1 - Vodskov 4
Onsdag 04-08-21 18:30 Blære IF 3 - Hornum 1
Mandag 09-08-21 18:30 Hornum 1 - Bislev IF 1 - Petanquebaner
Onsdag 11-08-21 18:30 Blære IF 3 - IK Vest 2
Torsdag 12-08-21 18:30 Arentsminde IF 2 - Vodskov 4

Til toppen