Pulje 5 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 5

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Arentsminde IF 1 5 4 1 0 21-9 363-255 108 21
2. Farstrup BK 3 5 4 0 1 19-11 306-278 28 19
3. Bislev IF 2 5 2 2 1 17-13 320-298 22 17
4. Gundersted 1 6 3 0 3 16-20 353-383 -30 16
5. Aars 2 6 0 2 4 13-23 325-393 -68 13
6. Farsø 2 5 0 1 4 10-20 276-336 -60 10

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47870

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 5

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Aars 2 - Gundersted 1 - Petanquebaner 2 - 4
(63 - 68)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Bislev IF 2 3 - 3
(66 - 62)
Torsdag 06-05-21 18:30 Farstrup BK 3 - Farsø 2 5 - 1
(72 - 46)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Farsø 2 - Arentsminde IF 1 2 - 4
(58 - 70)
Onsdag 19-05-21 18:30 Bislev IF 2 - Aars 2 3 - 3
(56 - 64)
Onsdag 19-05-21 18:30 Gundersted 1 - Farstrup BK 3 2 - 4
(56 - 67)
Mandag 31-05-21 18:30 Aars 2 - Farsø 2 - Petanquebaner 3 - 3
(64 - 61)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Farstrup BK 3 5 - 1
(77 - 34)
Onsdag 02-06-21 18:30 Gundersted 1 - Bislev IF 2 1 - 5
(56 - 71)
Mandag 07-06-21 18:30 Aars 2 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 75)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Farsø 2 - Gundersted 1 2 - 4
(58 - 63)
Torsdag 10-06-21 18:30 Farstrup BK 3 - Bislev IF 2 4 - 2
(59 - 64)
Tirsdag 15-06-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Gundersted 1 5 - 1
(75 - 51)
Onsdag 16-06-21 18:30 Bislev IF 2 - Farsø 2 4 - 2
(67 - 53)
Torsdag 17-06-21 18:30 Farstrup BK 3 - Aars 2 5 - 1
(74 - 35)
Tirsdag 22-06-21 18:30 Farsø 2 - Farstrup BK 3
Onsdag 23-06-21 18:30 Bislev IF 2 - Arentsminde IF 1
Onsdag 23-06-21 18:30 Gundersted 1 - Aars 2 4 - 2
(59 - 49)
Mandag 28-06-21 18:30 Aars 2 - Bislev IF 2 - Petanquebaner
Tirsdag 29-06-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Farsø 2
Torsdag 01-07-21 18:30 Farstrup BK 3 - Gundersted 1
Tirsdag 06-07-21 18:30 Farsø 2 - Aars 2
Onsdag 07-07-21 18:30 Bislev IF 2 - Gundersted 1
Torsdag 08-07-21 18:30 Farstrup BK 3 - Arentsminde IF 1
Tirsdag 03-08-21 18:30 Arentsminde IF 1 - Aars 2
Onsdag 04-08-21 18:30 Gundersted 1 - Farsø 2
Onsdag 04-08-21 18:30 Bislev IF 2 - Farstrup BK 3
Mandag 09-08-21 18:30 Aars 2 - Farstrup BK 3 - Petanquebaner
Tirsdag 10-08-21 18:30 Farsø 2 - Bislev IF 2
Onsdag 11-08-21 18:30 Gundersted 1 - Arentsminde IF 1

Til toppen