Pulje 4 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2021
Turneringsansvarlige
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 4

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hornum 2 8 6 2 0 36-12 568-390 178 36
2. Blære IF 1 8 5 1 2 32-16 535-436 99 32
3. Farsø 4 8 3 3 2 23-25 471-492 -21 23
4. Arentsminde IF 4 8 2 2 4 22-26 465-498 -33 22
5. IK Vest 1. 8 4 0 4 21-27 479-529 -50 21
6. Aars 4 8 0 0 8 10-38 389-562 -173 10

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47869

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2021
B-rækken
Pulje 4

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 03-05-21 18:30 Aars 4 - IK Vest 1. - Petanquebaner 2 - 4
(64 - 62)
Tirsdag 04-05-21 18:30 Arentsminde IF 4 - Blære IF 1 1 - 5
(56 - 74)
Torsdag 06-05-21 18:30 Farsø 4 - Hornum 2 3 - 3
(53 - 65)
Mandag 17-05-21 18:30 Hornum 2 - Aars 4 6 - 0
(78 - 41)
Tirsdag 18-05-21 18:30 IK Vest 1. - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner 4 - 2
(69 - 54)
Tirsdag 18-05-21 18:30 Blære IF 1 - Farsø 4 6 - 0
(78 - 34)
Mandag 31-05-21 18:30 Aars 4 - Farsø 4 - Petanquebaner 2 - 4
(53 - 72)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Blære IF 1 - IK Vest 1. 2 - 4
(66 - 65)
Tirsdag 01-06-21 18:30 Arentsminde IF 4 - Hornum 2 3 - 3
(70 - 70)
Mandag 07-06-21 18:30 Hornum 2 - Blære IF 1 5 - 1
(73 - 40)
Tirsdag 08-06-21 18:30 Arentsminde IF 4 - Aars 4 5 - 1
(69 - 34)
Torsdag 10-06-21 18:30 Farsø 4 - IK Vest 1. 5 - 1
(74 - 56)
Mandag 14-06-21 18:30 Aars 4 - Blære IF 1 - Petanquebaner 0 - 6
(48 - 78)
Tirsdag 15-06-21 18:30 IK Vest 1. - Hornum 2 - Petanquebaner 1 - 5
(55 - 76)
Torsdag 17-06-21 18:30 Farsø 4 - Arentsminde IF 4 3 - 3
(65 - 53)
Mandag 21-06-21 18:30 Hornum 2 - Farsø 4 5 - 1
(72 - 46)
Tirsdag 22-06-21 18:30 IK Vest 1. - Aars 4 - Petanquebaner 4 - 2
(66 - 55)
Tirsdag 22-06-21 18:30 Blære IF 1 - Arentsminde IF 4 4 - 2
(65 - 51)
Mandag 28-06-21 18:30 Aars 4 - Hornum 2 - Petanquebaner 1 - 5
(42 - 67)
Tirsdag 29-06-21 18:30 Arentsminde IF 4 - IK Vest 1. 4 - 2
(69 - 54)
Torsdag 01-07-21 18:30 Farsø 4 - Blære IF 1 3 - 3
(57 - 63)
Mandag 05-07-21 18:30 Hornum 2 - Arentsminde IF 4 4 - 2
(67 - 43)
Tirsdag 06-07-21 18:30 IK Vest 1. - Blære IF 1 - Petanquebaner 1 - 5
(52 - 71)
Torsdag 08-07-21 18:30 Farsø 4 - Aars 4 4 - 2
(70 - 52)
Mandag 02-08-21 18:30 Aars 4 - Arentsminde IF 4 - Petanquebaner
Tirsdag 03-08-21 18:30 Blære IF 1 - Hornum 2
Tirsdag 03-08-21 18:30 IK Vest 1. - Farsø 4 - Petanquebaner
Mandag 09-08-21 18:30 Hornum 2 - IK Vest 1.
Tirsdag 10-08-21 18:30 Arentsminde IF 4 - Farsø 4
Tirsdag 10-08-21 18:30 Blære IF 1 - Aars 4

Til toppen