Pulje 1 - A-række Double

Info

Turnering: DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
Turneringsansvarlige
Thomas Andersen Tlf: 30701319
Hanne Grauballe Tlf: 40354251 / 40354251
Dokumenter
Invitation Reglement Holdkort Dommere Turneringsinformation

Stilling DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
A-række Double
Pulje 1

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Lis - Birger, Esbjerg 16 11 0 5 191-140 0-0 0 11
2. Svend - Verner, Fåborg 16 10 0 6 182-154 0-0 0 10
3. Dorte - Aksel, Føvling 16 10 0 6 160-134 0-0 0 10
4. Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 16 9 0 7 162-162 0-0 0 9
5. Niels - Tina, Stenderup/Kroager 16 8 0 8 166-161 0-0 0 8
6. Grethe - Ernst, Tjæreborg 16 8 0 8 148-161 0-0 0 8
7. Marianne - Ole, Læborg 16 7 0 9 150-163 0-0 0 7
8. Eva - Margit, Næsbjerg 16 6 0 10 147-169 0-0 0 6
9. Kirsten - Jesper, Grindsted 16 3 0 13 130-192 0-0 0 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=47591

Komplet kampprogram

DGI Sydvest Petanque 2021 - Double
A-række Double
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 22-04-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Lis - Birger, Esbjerg - Fodboldbaner 13 - 6
Torsdag 22-04-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Niels - Tina, Stenderup/Kroager 10 - 13
Torsdag 22-04-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Kirsten - Jesper, Grindsted 13 - 8
Torsdag 22-04-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Svend - Verner, Fåborg - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 7
Torsdag 22-04-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Svend - Verner, Fåborg - Fodboldbaner 7 - 13
Torsdag 22-04-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 12 - 13
Torsdag 22-04-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Kirsten - Jesper, Grindsted 13 - 7
Torsdag 22-04-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Marianne - Ole, Læborg 13 - 4
Torsdag 06-05-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Marianne - Ole, Læborg - Fodboldbaner 9 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 11
Torsdag 06-05-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 13 - 7
Torsdag 06-05-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Grethe - Ernst, Tjæreborg 4 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Grethe - Ernst, Tjæreborg - Fodboldbaner 13 - 2
Torsdag 06-05-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Niels - Tina, Stenderup/Kroager 13 - 6
Torsdag 06-05-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 6 - 13
Torsdag 06-05-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Marianne - Ole, Læborg - Petanquebaner 13 - 9
Torsdag 20-05-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Kirsten - Jesper, Grindsted - Fodboldbaner 13 - 0
Torsdag 20-05-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 13 - 9
Torsdag 20-05-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Marianne - Ole, Læborg 11 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Svend - Verner, Fåborg 6 - 13
Torsdag 20-05-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Fodboldbaner 13 - 7
Torsdag 20-05-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Kirsten - Jesper, Grindsted 13 - 8
Torsdag 20-05-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 10
Torsdag 20-05-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Marianne - Ole, Læborg - Petanquebaner - Brovej 12 4 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Fodboldbaner 13 - 10
Torsdag 03-06-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Marianne - Ole, Læborg 10 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Grethe - Ernst, Tjæreborg 4 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Svend - Verner, Fåborg 12 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Lis - Birger, Esbjerg - Petanquebaner 13 - 9
Torsdag 03-06-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Eva - Margit, Næsbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 3 - 13
Torsdag 03-06-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Niels - Tina, Stenderup/Kroager 13 - 8
Torsdag 03-06-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Petanquebaner 9 - 13
Torsdag 17-06-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Eva - Margit, Næsbjerg - Fodboldbaner 13 - 7
Torsdag 17-06-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Grethe - Ernst, Tjæreborg 12 - 13
Torsdag 17-06-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Svend - Verner, Fåborg 3 - 13
Torsdag 17-06-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Marianne - Ole, Læborg 5 - 13
Torsdag 01-07-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Svend - Verner, Fåborg 13 - 1
Torsdag 01-07-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Grethe - Ernst, Tjæreborg 5 - 13
Torsdag 01-07-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Kirsten - Jesper, Grindsted 13 - 10
Torsdag 01-07-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Marianne - Ole, Læborg 13 - 8
Torsdag 15-07-21 18:30 Lis - Birger, Esbjerg - Dorte - Aksel, Føvling 13 - 3
Torsdag 15-07-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 7
Torsdag 15-07-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager 5 - 13
Torsdag 15-07-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Grethe - Ernst, Tjæreborg - Petanquebaner 13 - 5
Torsdag 29-07-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Dorte - Aksel, Føvling - Petanquebaner 13 - 0
Torsdag 29-07-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Lis - Birger, Esbjerg 3 - 13
Torsdag 29-07-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Niels - Tina, Stenderup/Kroager 13 - 5
Torsdag 29-07-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Kirsten - Jesper, Grindsted - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 7
Torsdag 12-08-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Dorte - Aksel, Føvling - Petanquebaner 12 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Lis - Birger, Esbjerg 12 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Eva - Margit, Næsbjerg 4 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Petanquebaner 2 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Dorte - Aksel, Føvling - Grethe - Ernst, Tjæreborg - Fodboldbaner 13 - 5
Torsdag 12-08-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Lis - Birger, Esbjerg 8 - 13
Torsdag 12-08-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Eva - Margit, Næsbjerg 13 - 7
Torsdag 12-08-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Svend - Verner, Fåborg - Petanquebaner 9 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Dorte - Aksel, Føvling 13 - 3
Torsdag 26-08-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Lis - Birger, Esbjerg - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 11
Torsdag 26-08-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Eva - Margit, Næsbjerg - Petanquebaner 4 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 26-08-21 18:30 Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Dorte - Aksel, Føvling 5 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Kirsten - Jesper, Grindsted - Lis - Birger, Esbjerg 12 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Eva - Margit, Næsbjerg - Petanquebaner 11 - 13
Torsdag 26-08-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Grethe - Ernst, Tjæreborg - Petanquebaner 13 - 7
Torsdag 09-09-21 18:30 Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Dorte - Aksel, Føvling 13 - 8
Torsdag 09-09-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Lis - Birger, Esbjerg - Petanquebaner 2 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Petanquebaner - Brovej 12 13 - 7
Torsdag 09-09-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Kirsten - Jesper, Grindsted - Petanquebaner 13 - 9
Torsdag 09-09-21 18:30 Eva - Margit, Næsbjerg - Dorte - Aksel, Føvling 2 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Grethe - Ernst, Tjæreborg - Niels - Tina, Stenderup/Kroager - Petanquebaner - Brovej 12 9 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Svend - Verner, Fåborg - Kirsten - Ib, Stenderup/Krogager - Petanquebaner 11 - 13
Torsdag 09-09-21 18:30 Marianne - Ole, Læborg - Kirsten - Jesper, Grindsted - Petanquebaner 12 - 13

Til toppen