U12 drenge - 5. kl. 8m | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 79404346
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U12 drenge - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/8AACEB64-001 17 deltagende hold i efteråret 2021. Holdene er som en start inddelt i puljer á 5-6 hold. I puljerne spilles der alle mod alle en enkelt gang i ugerne 33-37. Herefter laves der ombrydning af puljerne, så der spilles i mindre puljer á 3-4 hold i ugerne 38-40. Nyt program sendes ud i uge 37. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=113755

Komplet kampprogram


U12 drenge - 5. kl. 8m

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Gødvad GIF 1 - Silkeborg KFUM, disp
Ry Fodbold - Sejs-Svejbæk IF
Tirsdag 17-08-21 18:00 Ry Fodbold - Silkeborg KFUM, disp 3 - 2
NB!
Kamp udsat
Onsdag 18-08-21 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Gødvad GIF 1
Onsdag 18-08-21 18:00 Gødvad GIF 2 - Lemming IF, disp 2 - 2
NB!
Kamp udsat
Onsdag 18-08-21 18:00 Thorning IF - Sorring-Voel
Onsdag 18-08-21 18:00 Funder GF, disp - Gjern IF, disp 1 - 4
Onsdag 18-08-21 18:00 Bryrup IF, disp - Mariehøj KS 3 11 - 2
Onsdag 18-08-21 18:00 EIF/NSG, disp - ØBG Silkeborg 2 - fodbold 3 - 4
Onsdag 18-08-21 18:00 Silkeborg KFUM (U11) - Resenbro UIF, disp 7 - 5
Mandag 23-08-21 18:00 Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF 1 - 4
Onsdag 25-08-21 18:00 Gødvad GIF 1 - Ry Fodbold 4 - 2
Onsdag 25-08-21 18:00 Sorring-Voel - Gødvad GIF 2 9 - 0
Onsdag 25-08-21 18:00 Lemming IF, disp - Funder GF, disp 2 - 1
Onsdag 25-08-21 18:00 Gjern IF, disp - Thorning IF
Onsdag 25-08-21 18:00 ØBG Silkeborg 2 - Bryrup IF, disp 1 - 0
Onsdag 25-08-21 18:00 Mariehøj KS 3 - Silkeborg KFUM (U11) 1 - 7
Onsdag 25-08-21 18:00 Resenbro UIF, disp - EIF/NSG, disp 3 - 3
Onsdag 01-09-21 18:00 Silkeborg KFUM (U11) - ØBG Silkeborg 2 6 - 2
Onsdag 01-09-21 18:00 EIF/NSG, disp - Bryrup IF, disp 5 - 6
Onsdag 01-09-21 18:00 Resenbro UIF, disp - Mariehøj KS 3 5 - 4
Onsdag 01-09-21 18:00 Funder GF, disp - Sorring-Voel 1 - 8
Onsdag 01-09-21 18:00 Thorning IF - Gødvad GIF 2 5 - 2
Onsdag 01-09-21 18:00 Gjern IF, disp - Lemming IF, disp 2 - 4
Onsdag 01-09-21 18:00 Silkeborg KFUM, disp - Gødvad GIF 1 5 - 4
Onsdag 01-09-21 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Ry Fodbold 1 - 1
Onsdag 08-09-21 18:00 Silkeborg KFUM, disp - Ry Fodbold 3 - 4
Onsdag 08-09-21 18:00 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 4 - 0
Onsdag 08-09-21 18:00 Thorning IF - Funder GF, disp 8 - 1
Onsdag 08-09-21 18:00 Gødvad GIF 2 - Gjern IF, disp 3 - 7
Onsdag 08-09-21 18:00 Lemming IF, disp - Sorring-Voel 4 - 2
Onsdag 08-09-21 18:00 EIF/NSG, disp - Silkeborg KFUM (U11) - fodbold 2 - 3
Onsdag 08-09-21 18:00 Bryrup IF, disp - Resenbro UIF, disp 3 - 3
Onsdag 08-09-21 18:00 Mariehøj KS 3 - ØBG Silkeborg 2 7 - 10
Mandag 13-09-21 18:00 Bryrup IF, disp - Silkeborg KFUM (U11) 0 - 1
Onsdag 15-09-21 17:30 Mariehøj KS 3 - EIF/NSG, disp 2 - 4
Onsdag 15-09-21 18:00 ØBG Silkeborg 2 - Resenbro UIF, disp 3 - 4
Onsdag 15-09-21 18:00 Gødvad GIF 2 - Funder GF, disp 1 - 4
Onsdag 15-09-21 18:00 Lemming IF, disp - Thorning IF 4 - 2
Onsdag 15-09-21 18:00 Sorring-Voel - Gjern IF, disp 4 - 1
Onsdag 15-09-21 18:00 Sejs-Svejbæk IF - Silkeborg KFUM, disp 3 - 2
Torsdag 16-09-21 18:00 Ry Fodbold - Gødvad GIF 1 2 - 3

Til toppen