U10 drenge - 3. kl. 5m - efter ombrydning | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U10 drenge 5 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/F117D05B-001 30 deltagende hold i efteråret 2021 - efter ombrydning. Der spilles i puljer á 6 hold i ugerne 36-40, hvor holdene spiller mod hinanden en enkelt gang. OBS: Spilletidspunkterne i uge 39 og 40 er fremrykket til kl. 18 pga. tidligere solnedgang. Ved flytning af kampe - de 2 hold aftaler indbyrdes ny dato og tidspunkt, og giver DGI besked herom. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=113781

Komplet kampprogram


U10 drenge - 3. kl. 5m - efter ombrydning

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 06-09-21 18:15 Funder GF 1 - HA85 2 4 - 7
Mandag 06-09-21 18:15 Thorning IF - Engesvang B. 3 - 6
Mandag 06-09-21 18:15 Bryrup IF 2, disp - Mariehøj KS 3 1 - 1
Mandag 06-09-21 18:15 Them GF 1 - Sorring-Voel 1 3 - 6
Mandag 06-09-21 18:15 Grauballe UGF - ØBG Silkeborg 2 2 - 5
Mandag 06-09-21 18:15 FK 73, disp - IF Centrum 2 - 1
Mandag 06-09-21 18:15 Lemming IF - Silkeborg KFUM 4 - 2
Mandag 06-09-21 18:15 Gjessø UF - ØBG Silkeborg 3 4 - 4
Mandag 06-09-21 18:15 Sorring-Voel 2 - Funder GF 2 8 - 4
Mandag 06-09-21 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Gødvad GIF 1 - 5
Mandag 06-09-21 18:15 HA85 1 - Mariehøj KS 1 2 - 5
Mandag 06-09-21 18:15 Mariehøj KS 4 - Sorring-Voel 3 4 - 9
Mandag 06-09-21 18:15 Gl. Rye IF - Resenbro UIF 0 - 8
Mandag 06-09-21 18:15 Fårvang IF - Them GF 2 2 - 4
Onsdag 08-09-21 18:15 Mariehøj KS 2 - Bryrup IF 1, disp 3 - 6
Mandag 13-09-21 18:15 Gødvad GIF - Mariehøj KS 2 1 - 2
Mandag 13-09-21 18:15 Resenbro UIF - Mariehøj KS 4 10 - 3
Mandag 13-09-21 18:15 Sorring-Voel 3 - Fårvang IF 3 - 6
Mandag 13-09-21 18:15 Them GF 2 - Gl. Rye IF 3 - 2
Mandag 13-09-21 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Lemming IF 2 - 2
Mandag 13-09-21 18:15 Silkeborg KFUM - Sorring-Voel 2 4 - 3
Mandag 13-09-21 18:15 Funder GF 2 - Gjessø UF 4 - 3
Mandag 13-09-21 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Them GF 1 6 - 2
Mandag 13-09-21 18:15 Sorring-Voel 1 - FK 73, disp 1 - 3
Mandag 13-09-21 18:15 IF Centrum - Grauballe UGF 3 - 2
Mandag 13-09-21 18:15 Engesvang B. - Funder GF 1 5 - 7
Mandag 13-09-21 18:15 HA85 2 - Bryrup IF 2, disp 4 - 4
Mandag 13-09-21 18:15 Mariehøj KS 3 - Thorning IF 3 - 7
Mandag 13-09-21 18:15 Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 1 6 - 4
Onsdag 15-09-21 18:15 Bryrup IF 1, disp - HA85 1 4 - 7
Mandag 20-09-21 18:15 Gl. Rye IF - Mariehøj KS 4 2 - 2
Mandag 20-09-21 18:15 Them GF 2 - Sorring-Voel 3 6 - 4
Mandag 20-09-21 18:15 HA85 1 - Gødvad GIF 1 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 ØBG Silkeborg 1 - Mariehøj KS 2 0 - 6
Mandag 20-09-21 18:15 Bryrup IF 2, disp - Engesvang B. 3 - 1
Mandag 20-09-21 18:15 Thorning IF - Funder GF 1 3 - 7
Mandag 20-09-21 18:15 Mariehøj KS 3 - HA85 2 4 - 9
Mandag 20-09-21 18:15 FK 73, disp - ØBG Silkeborg 2 4 - 3
Mandag 20-09-21 18:15 Grauballe UGF - Them GF 1 2 - 2
Mandag 20-09-21 18:15 IF Centrum - Sorring-Voel 1
Mandag 20-09-21 18:15 Sorring-Voel 2 - ØBG Silkeborg 3 3 - 3
Mandag 20-09-21 18:15 Gjessø UF - Lemming IF 4 - 4
Mandag 20-09-21 18:15 Funder GF 2 - Silkeborg KFUM 5 - 2
Onsdag 22-09-21 18:15 Mariehøj KS 1 - Bryrup IF 1, disp 4 - 5
Torsdag 23-09-21 17:15 Fårvang IF - Resenbro UIF 6 - 6
Mandag 27-09-21 18:00 Gl. Rye IF - Fårvang IF 0 - 6
Mandag 27-09-21 18:00 Mariehøj KS 4 - Them GF 2 3 - 2
Mandag 27-09-21 18:00 Sorring-Voel 3 - Resenbro UIF 4 - 5
Mandag 27-09-21 18:00 ØBG Silkeborg 1 - HA85 1 2 - 6
Mandag 27-09-21 18:00 Mariehøj KS 2 - Mariehøj KS 1 4 - 8
Mandag 27-09-21 18:00 Thorning IF - Bryrup IF 2, disp 8 - 10
Mandag 27-09-21 18:00 Funder GF 1 - Mariehøj KS 3 9 - 6
Mandag 27-09-21 18:00 HA85 2 - Engesvang B. 1 - 1
Mandag 27-09-21 18:00 Gjessø UF - Sorring-Voel 2 2 - 3
Mandag 27-09-21 18:00 Lemming IF - Funder GF 2 8 - 7
Mandag 27-09-21 18:00 Grauballe UGF - FK 73, disp
Mandag 27-09-21 18:00 Them GF 1 - IF Centrum 4 - 7
Mandag 27-09-21 18:00 Sorring-Voel 1 - ØBG Silkeborg 2 2 - 7
Onsdag 29-09-21 18:00 Bryrup IF 1, disp - Gødvad GIF 4 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Mariehøj KS 2 - HA85 1 5 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Funder GF 1 - Bryrup IF 2, disp 0 - 3
Mandag 04-10-21 18:00 HA85 2 - Thorning IF 6 - 6
Mandag 04-10-21 18:00 Engesvang B. - Mariehøj KS 3 9 - 6
Mandag 04-10-21 18:00 Them GF 1 - FK 73, disp 4 - 7
Mandag 04-10-21 18:00 Sorring-Voel 1 - Grauballe UGF 0 - 3
Mandag 04-10-21 18:00 ØBG Silkeborg 2 - IF Centrum
Mandag 04-10-21 18:00 Mariehøj KS 4 - Fårvang IF 0 - 8
Mandag 04-10-21 18:00 Sorring-Voel 3 - Gl. Rye IF 2 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Resenbro UIF - Them GF 2 3 - 3
Mandag 04-10-21 18:00 Gødvad GIF - Mariehøj KS 1 1 - 4
Mandag 04-10-21 18:00 Lemming IF - Sorring-Voel 2 2 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Silkeborg KFUM - Gjessø UF 2 - 4
Mandag 04-10-21 18:00 ØBG Silkeborg 3 - Funder GF 2 5 - 2
Onsdag 06-10-21 18:00 Bryrup IF 1, disp - ØBG Silkeborg 1 6 - 5
Mandag 11-10-21 17:45 Silkeborg KFUM - ØBG Silkeborg 3 1 - 0

Til toppen