U9 drenge - 2. kl 5m - efter ombrydning | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - Efterår 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 79404346
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Kort om U9 drenge - læs mere her https://mimer.dgi.dk/offentlig/07CDA78B-001 28 deltagende hold i efteråret 2021 - efter ombrydning. Der spilles i puljer á 5-6 hold i ugerne 36-40. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=113791

Komplet kampprogram


U9 drenge - 2. kl 5m - efter ombrydning

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 06-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 3
Mandag 06-09-21 17:15 HA85 - Funder GF 2 - 4
Mandag 06-09-21 17:15 Virklund B - ØBG Buskelund 1 - Virklund Hallen 4 - 3
Mandag 06-09-21 17:15 Gjern IF 1, disp - Them GF 5 - 1
Mandag 06-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - ØBG Balle 1 - Søholt Idrætspark 8 - 1
Mandag 06-09-21 17:15 ØBG Balle 2 - Resenbro UIF 3 - 6
Mandag 06-09-21 17:15 Silkeborg KFUM - Gl. Rye IF 1 7 - 0
Mandag 06-09-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - Mariehøj KS 1 3 - 4
Mandag 06-09-21 17:15 Gødvad GIF - Fårvang IF 2 - 5
Mandag 06-09-21 17:15 Gl. Rye IF 2 - ØBG Buskelund 3 4 - 2
Mandag 06-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 3 - Lemming IF (mix) 13 - 6
Mandag 06-09-21 17:15 Mariehøj KS 2 - Gjessø UF 4 - 4
Mandag 06-09-21 17:15 Sorring-Voel - Gjern IF 2, disp 4 - 4
Mandag 13-09-21 17:15 Gjern IF 2, disp - Mariehøj KS 2 1 - 8
Mandag 13-09-21 17:15 Engesvang Boldklub (mix) - Sorring-Voel
Mandag 13-09-21 17:15 ØBG Buskelund 3 - Gødvad GIF
Mandag 13-09-21 17:15 Fårvang IF - SIFolinos - Silkeborg IF 3 5 - 3
Mandag 13-09-21 17:15 Lemming IF (mix) - Gl. Rye IF 2 1 - 11
Mandag 13-09-21 17:15 Gl. Rye IF 1 - ØBG Balle 2 1 - 10
Mandag 13-09-21 17:15 Resenbro UIF - ØBG Buskelund 2 5 - 1
Mandag 13-09-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Silkeborg KFUM 4 - 5
Mandag 13-09-21 17:15 Them GF - Virklund B 5 - 8
Mandag 13-09-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 2 1 - 12
Mandag 13-09-21 17:15 ØBG Balle 1 - Gjern IF 1, disp 3 - 5
Mandag 13-09-21 17:15 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 2 2 - 8
Mandag 13-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - HA85 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 5 - 1
Mandag 20-09-21 17:15 HA85 - Sejs-Svejbæk IF 2 5 - 7
Mandag 20-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 6
Mandag 20-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Them GF - Søholt Idrætspark 7 - 3
Mandag 20-09-21 17:15 Gjern IF 1, disp - Virklund B 4 - 7
Mandag 20-09-21 17:15 ØBG Balle 1 - ØBG Buskelund 1 6 - 6
NB!
Kamp aflyst
Mandag 20-09-21 17:15 ØBG Buskelund 2 - Gl. Rye IF 1
Mandag 20-09-21 17:15 Silkeborg KFUM - ØBG Balle 2 3 - 7
Mandag 20-09-21 17:15 Mariehøj KS 1 - Resenbro UIF 0 - 3
Mandag 20-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 3 - ØBG Buskelund 3 3 - 3
NB!
Kamp aflyst
Mandag 20-09-21 17:15 Gl. Rye IF 2 - Gødvad GIF
Mandag 20-09-21 17:15 Lemming IF (mix) - Fårvang IF 4 - 6
Mandag 20-09-21 17:15 Sorring-Voel - Mariehøj KS 2 0 - 4
Mandag 20-09-21 17:15 Engesvang Boldklub (mix) - Gjessø UF 9 - 12
Mandag 27-09-21 17:00 Mariehøj KS 2 - Engesvang Boldklub (mix) 4 - 4
Mandag 27-09-21 17:15 Gjessø UF - Gjern IF 2, disp 8 - 1
NB!
Kamp aflyst
Mandag 27-09-21 17:15 Gl. Rye IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 3
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 27-09-21 17:15 Gødvad GIF - Lemming IF (mix) 3 - 0
Mandag 27-09-21 17:15 Fårvang IF - ØBG Buskelund 3 6 - 5
Mandag 27-09-21 17:15 Silkeborg KFUM - ØBG Buskelund 2 6 - 3
Mandag 27-09-21 17:15 ØBG Balle 2 - Mariehøj KS 1 1 - 3
NB!
Kamp aflyst
Mandag 27-09-21 17:15 Resenbro UIF - Gl. Rye IF 1
Mandag 27-09-21 17:15 Gjern IF 1, disp - SIFolinos - Silkeborg IF 2 5 - 4
Mandag 27-09-21 17:15 Virklund B - ØBG Balle 1 - Virklund Hallen 6 - 1
Mandag 27-09-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Them GF 4 - 6
Mandag 27-09-21 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 3
Mandag 27-09-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Funder GF - Søholt Idrætspark 13 - 1
Mandag 04-10-21 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - HA85 - Søholt Idrætspark 6 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 Funder GF - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 7
Mandag 04-10-21 17:15 Virklund B - SIFolinos - Silkeborg IF 2 - Virklund Hallen 5 - 5
Mandag 04-10-21 17:15 ØBG Buskelund 1 - Gjern IF 1, disp
Mandag 04-10-21 17:15 Them GF - ØBG Balle 1 5 - 5
Mandag 04-10-21 17:15 ØBG Balle 2 - ØBG Buskelund 2 5 - 5
Mandag 04-10-21 17:15 Resenbro UIF - Silkeborg KFUM 7 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 Gl. Rye IF 1 - Mariehøj KS 1 5 - 2
Mandag 04-10-21 17:15 Gødvad GIF - SIFolinos - Silkeborg IF 3 2 - 3
Mandag 04-10-21 17:15 Fårvang IF - Gl. Rye IF 2 5 - 2
Mandag 04-10-21 17:15 ØBG Buskelund 3 - Lemming IF (mix)
Mandag 04-10-21 17:15 Gjessø UF - Sorring-Voel 10 - 1
Mandag 04-10-21 17:15 Gjern IF 2, disp - Engesvang Boldklub (mix)

Til toppen