Pulje 1 - U-10 Drenge Begynder (2012) - 8 mands

Info

Turnering: DGI Youth League - Forår 2022
Turneringsansvarlige
Jacob Levin Nielsen Tlf: 79404700 / 28865799

Bemærkninger

Spilletiden er 2 X 30 min.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53201

Stilling DGI Youth League - Forår 2022
U-10 Drenge Begynder (2012) - 8 mands
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Lynge-Uggeløse 7 5 1 1 35-26 16
2. Lundtofte BK 7 4 1 2 23-12 13
3. KBK Hillerød NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 3 1 3 36-25 10
4. Frederikssund FB 7 2 4 1 21-16 10
5. Fredensborg BI 7 2 3 2 26-32 9
6. Espergærde IF 7 2 3 2 35-43 9
7. Humlebæk BK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 2 2 3 28-25 8
8. Ølsted IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 0 1 6 19-44 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53201

Komplet kampprogram

DGI Youth League - Forår 2022
U-10 Drenge Begynder (2012) - 8 mands
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Torsdag 21-04-22 17:30 Ølsted IF - Fredensborg BI 4 - 5
Lørdag 23-04-22 10:30 Espergærde IF - KBK Hillerød 4 - 18
Søndag 24-04-22 12:00 Frederikssund FB - Lundtofte BK 1 - 1
Lørdag 30-04-22 10:30 Lundtofte BK - Ølsted IF 7 - 2
Lørdag 30-04-22 11:00 Humlebæk BK - Frederikssund FB 1 - 1
Søndag 01-05-22 10:30 Fredensborg BI - Espergærde IF 3 - 3
Torsdag 05-05-22 17:30 Lynge-Uggeløse - Humlebæk BK 7 - 6
Torsdag 05-05-22 17:30 Ølsted IF - Espergærde IF 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 08-05-22 10:30 Lundtofte BK - Humlebæk BK 3 - 0
Søndag 08-05-22 10:30 Lynge-Uggeløse - Fredensborg BI 6 - 1
Søndag 08-05-22 12:00 Frederikssund FB - KBK Hillerød 2 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 14-05-22 11:15 Lynge-Uggeløse - KBK Hillerød 3 - 0
Torsdag 19-05-22 17:30 KBK Hillerød - Lundtofte BK 2 - 5
Lørdag 21-05-22 10:30 Espergærde IF - Lynge-Uggeløse 11 - 5
Søndag 22-05-22 10:30 Humlebæk BK - Ølsted IF 9 - 3
Søndag 22-05-22 10:30 Fredensborg BI - Frederikssund FB 4 - 7
Onsdag 25-05-22 17:30 Ølsted IF - Lynge-Uggeløse 4 - 9
Lørdag 28-05-22 10:30 Lundtofte BK - Fredensborg BI 1 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 29-05-22 10:30 Humlebæk BK - KBK Hillerød 3 - 0
Søndag 29-05-22 12:00 Frederikssund FB - Espergærde IF 5 - 5
Torsdag 09-06-22 17:30 KBK Hillerød - Ølsted IF 7 - 2
Lørdag 11-06-22 10:30 Espergærde IF - Lundtofte BK 2 - 4
Søndag 12-06-22 10:30 Lynge-Uggeløse - Frederikssund FB 2 - 2
Mandag 13-06-22 17:15 Fredensborg BI - Humlebæk BK 5 - 5
Torsdag 16-06-22 17:30 KBK Hillerød - Fredensborg BI 6 - 6
Lørdag 18-06-22 10:30 Lundtofte BK - Lynge-Uggeløse 2 - 3
Søndag 19-06-22 10:30 Humlebæk BK - Espergærde IF 4 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 19-06-22 12:00 Frederikssund FB - Ølsted IF 3 - 0

Til toppen