Pulje 3 - B-rækken

Info

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2022
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Søren Holm Kristensen Tlf: 22106712 / 22106712
Benn Uhrenholt Tlf: 50952667 / 50952667
Søren Westmark Larsen Tlf: 20965726 / 20965726
Christian Engen Tlf: 79404172 / 40408568
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Stilling DGI Nordjylland Petanque 2022
B-rækken
Pulje 3

Hold Kampe V U T Kampe i kampen Kugler + / - Point
1. Hornum 1 10 7 3 0 44-16 680-527 153 44
2. Arentsminde IF 5 10 5 3 2 37-23 681-533 148 37
3. Tranum 1 10 3 4 3 30-30 608-636 -28 30
4. Gundersted 2 10 2 4 4 27-33 602-649 -47 27
5. Farsø 1 10 2 3 5 23-37 557-618 -61 23
6. Farstrup BK 3 10 1 3 6 19-41 524-689 -165 19

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=53241

Komplet kampprogram

DGI Nordjylland Petanque 2022
B-rækken
Pulje 3

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 25-04-22 18:30 Hornum 1 - Tranum 1 5 - 1
(71 - 49)
Mandag 25-04-22 18:30 Arentsminde IF 5 - Gundersted 2 4 - 2
(68 - 59)
Torsdag 28-04-22 18:30 Farstrup BK 3 - Farsø 1 2 - 4
(43 - 68)
Mandag 02-05-22 18:30 Farsø 1 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(32 - 76)
Torsdag 05-05-22 18:30 Gundersted 2 - Hornum 1 1 - 5
(61 - 73)
Torsdag 05-05-22 18:30 Tranum 1 - Farstrup BK 3 5 - 1
(77 - 41)
Mandag 09-05-22 18:30 Arentsminde IF 5 - Farstrup BK 3 6 - 0
(78 - 40)
Mandag 09-05-22 18:30 Hornum 1 - Farsø 1 3 - 3
(56 - 57)
Torsdag 12-05-22 18:30 Tranum 1 - Gundersted 2 3 - 3
(61 - 68)
Mandag 16-05-22 18:30 Farsø 1 - Tranum 1 4 - 2
(73 - 48)
Mandag 16-05-22 18:30 Hornum 1 - Arentsminde IF 5 3 - 3
(60 - 69)
Torsdag 19-05-22 18:30 Farstrup BK 3 - Gundersted 2 3 - 3
(57 - 61)
Mandag 30-05-22 18:30 Arentsminde IF 5 - Tranum 1 3 - 3
(64 - 55)
Torsdag 02-06-22 18:30 Gundersted 2 - Farsø 1 3 - 3
(60 - 62)
Torsdag 02-06-22 18:30 Farstrup BK 3 - Hornum 1 1 - 5
(52 - 75)
Mandag 13-06-22 18:30 Farsø 1 - Farstrup BK 3 3 - 3
(73 - 61)
Torsdag 16-06-22 18:30 Gundersted 2 - Arentsminde IF 5 3 - 3
(58 - 66)
Torsdag 16-06-22 18:30 Tranum 1 - Hornum 1 3 - 3
(64 - 56)
Mandag 20-06-22 18:30 Arentsminde IF 5 - Farsø 1 4 - 2
(72 - 52)
Mandag 20-06-22 18:30 Hornum 1 - Gundersted 2 4 - 2
(71 - 59)
Torsdag 23-06-22 18:30 Farstrup BK 3 - Tranum 1 3 - 3
(68 - 68)
Mandag 25-07-22 18:30 Farsø 1 - Hornum 1 0 - 6
(21 - 78)
Torsdag 28-07-22 18:30 Gundersted 2 - Tranum 1 2 - 4
(61 - 71)
Torsdag 28-07-22 18:30 Farstrup BK 3 - Arentsminde IF 5 4 - 2
(66 - 54)
Mandag 01-08-22 18:30 Arentsminde IF 5 - Hornum 1 2 - 4
(57 - 62)
Torsdag 04-08-22 18:30 Tranum 1 - Farsø 1 5 - 1
(66 - 57)
Torsdag 04-08-22 18:30 Gundersted 2 - Farstrup BK 3 4 - 2
(57 - 58)
Mandag 08-08-22 18:30 Farsø 1 - Gundersted 2 2 - 4
(62 - 58)
Mandag 08-08-22 18:30 Hornum 1 - Farstrup BK 3 6 - 0
(78 - 38)
Torsdag 11-08-22 18:30 Tranum 1 - Arentsminde IF 5 1 - 5
(49 - 77)

Til toppen