U11 drenge - 4. kl. 8m - uge 36-40 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - efterår 2022
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Kort om U11 drenge 8 mands - læs mere her. https://mimer.dgi.dk/offentlig/2B670366-001 27 deltagende hold i efteråret 2022 efter ombrydning. Der spilles i puljer á 5-6 hold med kampe i ugerne 36-40, hvor alle hold spiller 4-5 kampe. OBS: spilletidspunktet i uge 40 er sat til kl. 18, så kampene kan afvikles inden det bliver mørkt. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=120343

Komplet kampprogram


U11 drenge - 4. kl. 8m - uge 36-40

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 05-09-22 17:30 FK 73, disp - Them GF 2 - 3
Mandag 05-09-22 17:45 Resenbro UIF - Silkeborg KFUM 7 - 0
Mandag 05-09-22 17:45 Lemming IF - Gl. Rye IF 2 - 6
Mandag 05-09-22 18:15 ØBG Silkeborg 4 - Gjessø UF 4 - 2
Mandag 05-09-22 18:15 Gjern IF - Sorring-Voel 2 1 - 6
Mandag 05-09-22 18:15 Fårvang IF - Mariehøj KS 2 4 - 1
Mandag 05-09-22 18:15 Thorning IF - ØBG Silkeborg 3 5 - 3
Mandag 05-09-22 18:15 Ejstrupholm IF - IF Centrum, disp 2 - 0
Mandag 05-09-22 18:15 Funder GF, disp. - Gødvad GIF 1 - 3
Mandag 05-09-22 18:15 HA85 1 - ØBG Silkeborg 2 1 - 3
Mandag 05-09-22 18:15 Engesvang B - Mariehøj KS 1 1 - 4
Tirsdag 06-09-22 18:15 Grauballe UGF - Bryrup IF 2, disp 2 - 3
Mandag 12-09-22 17:15 Sorring-Voel 2 - ØBG Silkeborg 4 3 - 6
Mandag 12-09-22 17:30 Gjessø UF - Lemming IF 1 - 2
Mandag 12-09-22 17:30 Them GF - Funder GF, disp. 2 - 1
Mandag 12-09-22 17:30 Mariehøj KS 2 - Resenbro UIF 1 - 5
Mandag 12-09-22 18:15 Silkeborg KFUM - Sorring-Voel 1 6 - 0
Mandag 12-09-22 18:15 ØBG Silkeborg 3 - Grauballe UGF 4 - 1
Mandag 12-09-22 18:15 Bryrup IF 2, disp - Ejstrupholm IF 4 - 7
Mandag 12-09-22 18:15 IF Centrum, disp - Thorning IF 1 - 6
Mandag 12-09-22 18:15 Engesvang B - HA85 1 1 - 7
Mandag 12-09-22 18:15 ØBG Silkeborg 1 - ØBG Silkeborg 2 2 - 3
Mandag 12-09-22 18:15 Gl. Rye IF - Gjern IF 2 - 1
Onsdag 14-09-22 17:30 Gødvad GIF - Bryrup IF 1, disp 0 - 2
Mandag 19-09-22 17:30 Bryrup IF 1, disp - Them GF 11 - 0
Mandag 19-09-22 17:30 Fårvang IF - Resenbro UIF 3 - 2
Mandag 19-09-22 17:30 Lemming IF - Gjern IF 7 - 1
Mandag 19-09-22 18:15 Gjessø UF - Sorring-Voel 2 6 - 4
Mandag 19-09-22 18:15 ØBG Silkeborg 4 - Gl. Rye IF 0 - 1
Mandag 19-09-22 18:15 Sorring-Voel 1 - Mariehøj KS 2 2 - 7
Mandag 19-09-22 18:15 Ejstrupholm IF - ØBG Silkeborg 3 4 - 0
Mandag 19-09-22 18:15 Thorning IF - Grauballe UGF 4 - 6
Mandag 19-09-22 18:15 FK 73, disp - Funder GF, disp. 1 - 1
Mandag 19-09-22 18:15 Engesvang B - ØBG Silkeborg 1 3 - 5
Mandag 19-09-22 18:15 Mariehøj KS 1 - HA85 1 1 - 1
Onsdag 21-09-22 17:30 IF Centrum, disp - Bryrup IF 2, disp 0 - 2
Mandag 26-09-22 17:30 Them GF - Gødvad GIF 2 - 9
Mandag 26-09-22 17:30 Lemming IF - ØBG Silkeborg 4 3 - 3
Mandag 26-09-22 17:45 Sorring-Voel 2 - Gl. Rye IF 0 - 4
Mandag 26-09-22 18:15 Bryrup IF 1, disp - FK 73, disp 7 - 1
Mandag 26-09-22 18:15 Mariehøj KS 1 - ØBG Silkeborg 1 3 - 1
Mandag 26-09-22 18:15 ØBG Silkeborg 2 - Engesvang B 4 - 0
Mandag 26-09-22 18:15 Thorning IF - Ejstrupholm IF 1 - 7
Mandag 26-09-22 18:15 Grauballe UGF - IF Centrum, disp 7 - 1
Mandag 26-09-22 18:15 Sorring-Voel 1 - Fårvang IF 1 - 1
Mandag 26-09-22 18:15 Mariehøj KS 2 - Silkeborg KFUM 2 - 2
Tirsdag 27-09-22 17:15 Gjern IF - Gjessø UF 2 - 7
Onsdag 28-09-22 17:30 Bryrup IF 2, disp - ØBG Silkeborg 3 4 - 4
Mandag 03-10-22 17:15 Sorring-Voel 2 - Lemming IF 0 - 4
Mandag 03-10-22 17:30 Resenbro UIF - Sorring-Voel 1 5 - 2
Mandag 03-10-22 18:00 Silkeborg KFUM - Fårvang IF 2 - 2
Mandag 03-10-22 18:00 Grauballe UGF - Ejstrupholm IF 6 - 4
Mandag 03-10-22 18:00 HA85 1 - ØBG Silkeborg 1 2 - 1
Mandag 03-10-22 18:00 ØBG Silkeborg 2 - Mariehøj KS 1 5 - 4
Mandag 03-10-22 18:00 Funder GF, disp. - Bryrup IF 1, disp 0 - 2
Mandag 03-10-22 18:00 Gødvad GIF - FK 73, disp 4 - 1
Mandag 03-10-22 18:00 Gl. Rye IF - Gjessø UF 5 - 4
Mandag 03-10-22 18:00 Gjern IF - ØBG Silkeborg 4 0 - 4
Mandag 03-10-22 18:00 ØBG Silkeborg 3 - IF Centrum, disp 2 - 3
Torsdag 06-10-22 17:15 Bryrup IF 2, disp - Thorning IF 3 - 1

Til toppen