U9 drenge - 2. kl. 5m - uge 36-41 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - B&U - efterår 2022
Turneringsansvarlige
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Kort om U9 drenge - læs mere her https://mimer.dgi.dk/offentlig/07CDA78B-001 Regel om Presfri zone gældende fra foråret 2022 - læs mere her - https://mimer.dgi.dk/offentlig/05B17CB4-001 29 deltagende hold i foråret 2022 efter ombrydning. Der spilles i puljer a 4-6 hold, hvor holdene spiller 4-6 kampe i ugerne 36-41. OBS: spilletidspunkterne for uge 40-41 er fremrykket grundet sollys og efterfølgende kampe på samme dage for U10 rækken. Hvis I kan se, at der er plads på jeres baner til at spille senere end det angive spilletidspunkt, så er I velkommen til at aftale det indbyrdes. For spørgsmål vedr. rækken kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling, andre.velling@dgi.dk, 79404346 God fornøjelse med spillet på banerne! #sætglædenispil

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=120352

Komplet kampprogram


U9 drenge - 2. kl. 5m - uge 36-41

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 05-09-22 17:15 Mariehøj KS 1 - HA85 1 6 - 5
Mandag 05-09-22 17:15 ØBG Buskelund 1 - ØBG Balle 1 4 - 1
Mandag 05-09-22 17:15 Gødvad GIF 1 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 5
Mandag 05-09-22 17:15 Virklund B. 1 - ØBG Buskelund 2 - Virklund Hallen 5 - 1
Mandag 05-09-22 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Gødvad GIF 2 3 - 3
Mandag 05-09-22 17:15 GFG Voel - Fårvang IF, disp 3 - 2
Mandag 05-09-22 17:15 Funder GF - Mariehøj KS 2 7 - 1
NB!
Kamp aflyst
Mandag 05-09-22 17:15 Thorning IF - HA85 2
Mandag 05-09-22 17:15 Gødvad GIF 3 - Virklund B. 2 4 - 1
Mandag 05-09-22 17:15 ØBG Balle 2 - Resenbro UIF 7 - 5
Mandag 05-09-22 17:15 Sorring-Toustrup IF - FK 73 (mix) 3 - 14
Mandag 05-09-22 17:15 Mariehøj KS 3 - Silkeborg KFUM 2 - 2
Mandag 05-09-22 17:15 Vinderslev IF, disp - Sejs-Svejbæk IF 3 5 - 3
Mandag 12-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - Mariehøj KS 3 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 1 - 5
Mandag 12-09-22 17:15 Silkeborg KFUM - Vinderslev IF, disp 5 - 2
Mandag 12-09-22 17:15 FK 73 (mix) - ØBG Balle 2 6 - 2
Mandag 12-09-22 17:15 Resenbro UIF - Sorring-Toustrup IF 9 - 8
Mandag 12-09-22 17:15 Virklund B. 2 - Thorning IF - Virklund Hallen 4 - 5
Mandag 12-09-22 17:15 HA85 2 - Gødvad GIF 3 5 - 4
Mandag 12-09-22 17:15 Mariehøj KS 2 - GFG Voel 1 - 15
Mandag 12-09-22 17:15 Fårvang IF, disp - Funder GF 6 - 4
Mandag 12-09-22 17:15 ØBG Buskelund 2 - Gødvad GIF 1 5 - 5
Mandag 12-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 6 - 1
Mandag 12-09-22 17:15 Gødvad GIF 2 - Virklund B. 1 4 - 6
Mandag 12-09-22 17:15 ØBG Balle 1 - Mariehøj KS 1 1 - 1
Mandag 12-09-22 17:15 HA85 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 2 - 9
Mandag 19-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Balle 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 4 - 3
Mandag 19-09-22 17:15 ØBG Buskelund 1 - Mariehøj KS 1 7 - 4
Mandag 19-09-22 17:15 SIFolinos - Silkeborg IF 1 - ØBG Buskelund 2 3 - 3
Mandag 19-09-22 17:15 Virklund B. 1 - Gødvad GIF 1 - Virklund Hallen 3 - 6
Mandag 19-09-22 17:15 Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2 4 - 5
Mandag 19-09-22 17:15 GFG Voel - Funder GF 5 - 3
Mandag 19-09-22 17:15 Fårvang IF, disp - Mariehøj KS 2 1 - 5
Mandag 19-09-22 17:15 Thorning IF - Gødvad GIF 3 1 - 6
Mandag 19-09-22 17:15 HA85 2 - Virklund B. 2 9 - 3
Mandag 19-09-22 17:15 ØBG Balle 2 - Sorring-Toustrup IF 7 - 5
Mandag 19-09-22 17:15 Resenbro UIF - FK 73 (mix) 7 - 6
Mandag 19-09-22 17:15 Mariehøj KS 3 - Vinderslev IF, disp 3 - 1
Mandag 19-09-22 17:15 Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF 3 1 - 9
Mandag 26-09-22 17:15 Silkeborg KFUM - Mariehøj KS 3 2 - 3
Mandag 26-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 3 - Vinderslev IF, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 2
Mandag 26-09-22 17:15 Resenbro UIF - ØBG Balle 2 2 - 8
Mandag 26-09-22 17:15 FK 73 (mix) - Sorring-Toustrup IF 13 - 3
Mandag 26-09-22 17:15 HA85 2 - Thorning IF 6 - 2
Mandag 26-09-22 17:15 Virklund B. 2 - Gødvad GIF 3 - Virklund Hallen 1 - 3
Mandag 26-09-22 17:15 Fårvang IF, disp - GFG Voel 3 - 6
Mandag 26-09-22 17:15 Mariehøj KS 2 - Funder GF
Mandag 26-09-22 17:15 Virklund B. 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 - Virklund Hallen 2 - 4
Mandag 26-09-22 17:15 Gødvad GIF 1 - Gødvad GIF 2 2 - 2
Mandag 26-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 2 - ØBG Buskelund 2 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 2
Mandag 26-09-22 17:15 Sejs-Svejbæk IF 1 - ØBG Buskelund 1 7 - 0
Mandag 26-09-22 17:15 ØBG Balle 1 - HA85 1 5 - 2
Mandag 03-10-22 17:00 Mariehøj KS 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 4 - 7
Mandag 03-10-22 17:00 HA85 1 - ØBG Buskelund 1 3 - 7
Mandag 03-10-22 17:00 Gødvad GIF 1 - SIFolinos - Silkeborg IF 1 1 - 3
Mandag 03-10-22 17:00 Sejs-Svejbæk IF 2 - Virklund B. 1 - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 2
Mandag 03-10-22 17:00 ØBG Buskelund 2 - Gødvad GIF 2 2 - 3
Mandag 03-10-22 17:00 GFG Voel - Mariehøj KS 2 8 - 2
Mandag 03-10-22 17:00 Funder GF - Fårvang IF, disp
Mandag 03-10-22 17:00 Thorning IF - Virklund B. 2 3 - 6
Mandag 03-10-22 17:00 Gødvad GIF 3 - HA85 2 6 - 2
Mandag 03-10-22 17:00 ØBG Balle 2 - FK 73 (mix) 7 - 2
Mandag 03-10-22 17:00 Mariehøj KS 3 - Sejs-Svejbæk IF 3 1 - 2
Mandag 03-10-22 17:15 Vinderslev IF, disp - Silkeborg KFUM 2 - 5
Mandag 03-10-22 17:15 Sorring-Toustrup IF - Resenbro UIF 9 - 10
Mandag 10-10-22 16:45 Sejs-Svejbæk IF 3 - Silkeborg KFUM - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 3 - 2
Mandag 10-10-22 16:45 Gødvad GIF 3 - Thorning IF 8 - 1
Mandag 10-10-22 16:45 Virklund B. 2 - HA85 2
Mandag 10-10-22 16:45 Funder GF - GFG Voel 3 - 3
Mandag 10-10-22 16:45 Mariehøj KS 2 - Fårvang IF, disp 6 - 3
Mandag 10-10-22 17:15 Sorring-Toustrup IF - ØBG Balle 2 1 - 9
Mandag 10-10-22 17:15 FK 73 (mix) - Resenbro UIF 8 - 4
Mandag 10-10-22 17:15 Vinderslev IF, disp - Mariehøj KS 3 2 - 5

Til toppen