Pulje 1 - U10 drenge D

Info

Turnering: 8-mands forårsturnering for børn og unge
Turneringsansvarlige
Rasmus Mortensen Tlf: 79404839 / 21158554
Simon Knudstrup Tlf: 79404844 / 79404844
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=59312

Stilling 8-mands forårsturnering for børn og unge
U10 drenge D
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Asnæs BK U10_A 7 5 1 1 46-29 16
2. Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 7 4 2 1 38-28 14
3. Fodboldklubben Sorø Freja 6 4 0 2 35-19 12
4. Buerup/Reerslev 6 4 0 2 30-20 12
5. Tuse IF 6 3 1 2 34-21 10
6. Boeslunde Boldklub 6 2 2 2 37-23 8
7. Kværkeby IF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
5 1 0 4 9-32 3
8. Gislinge 5 0 1 4 13-41 1
9. Svinninge Idrætsforening NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 0 1 5 12-41 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=59312

Komplet kampprogram

8-mands forårsturnering for børn og unge
U10 drenge D
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 12-04-23 17:30 Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 - Svinninge Idrætsforening 7 - 2
Torsdag 13-04-23 17:30 Gislinge - Fodboldklubben Sorø Freja 1 - 11
Søndag 16-04-23 10:00 Kværkeby IF - Boeslunde Boldklub 3 - 15
Søndag 16-04-23 10:00 Tuse IF - Asnæs BK U10_A 5 - 7
Tirsdag 18-04-23 17:30 Svinninge Idrætsforening - Tuse IF 0 - 10
Tirsdag 18-04-23 17:30 Asnæs BK U10_A - Buerup/Reerslev 5 - 4
Torsdag 20-04-23 17:30 Boeslunde Boldklub - Gislinge 9 - 2
Søndag 23-04-23 10:30 Fodboldklubben Sorø Freja - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 2 - 5
Torsdag 27-04-23 17:30 Buerup/Reerslev - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 5 - 2
Torsdag 27-04-23 17:30 Boeslunde Boldklub - Asnæs BK U10_A 2 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Søndag 30-04-23 10:00 Kværkeby IF - Svinninge Idrætsforening 3 - 0
Mandag 01-05-23 17:30 Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 - Tuse IF 7 - 7
Tirsdag 02-05-23 17:30 Asnæs BK U10_A - Gislinge 12 - 5
Tirsdag 02-05-23 17:30 Svinninge Idrætsforening - Buerup/Reerslev 4 - 9
Mandag 08-05-23 17:15 Fodboldklubben Sorø Freja - Kværkeby IF 11 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Mail 30/3 fra Kvæ.by
Skriv selv
Mandag 08-05-23 17:30 Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 - Kværkeby IF 3 - 0
Tirsdag 09-05-23 17:30 Gislinge - Tuse IF 2 - 6
Tirsdag 09-05-23 17:30 Asnæs BK U10_A - Svinninge Idrætsforening 9 - 3
Torsdag 11-05-23 17:30 Boeslunde Boldklub - Buerup/Reerslev 3 - 6
Søndag 14-05-23 10:30 Tuse IF - Fodboldklubben Sorø Freja 2 - 3
Mandag 22-05-23 17:30 Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 - Boeslunde Boldklub 6 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Torsdag 25-05-23 17:30 Buerup/Reerslev - Kværkeby IF 3 - 0
Torsdag 25-05-23 17:30 Fodboldklubben Sorø Freja - Asnæs BK U10_A 2 - 5
Torsdag 25-05-23 17:30 Gislinge - Svinninge Idrætsforening 3 - 3
Tirsdag 30-05-23 17:30 Asnæs BK U10_A - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2 6 - 8
Torsdag 01-06-23 17:30 Buerup/Reerslev - Fodboldklubben Sorø Freja 3 - 6
Torsdag 01-06-23 17:30 Boeslunde Boldklub - Tuse IF 2 - 4
Søndag 04-06-23 10:00 Kværkeby IF - Gislinge
Søndag 04-06-23 10:00 Tuse IF - Buerup/Reerslev
Tirsdag 06-06-23 17:30 Svinninge Idrætsforening - Boeslunde Boldklub
Torsdag 08-06-23 17:30 Buerup/Reerslev - Gislinge
Lørdag 10-06-23 10:00 Kværkeby IF - Asnæs BK U10_A
Tirsdag 13-06-23 17:30 Svinninge Idrætsforening - Fodboldklubben Sorø Freja
Onsdag 14-06-23 17:30 Fodboldklubben Sorø Freja - Boeslunde Boldklub
Onsdag 14-06-23 18:00 Tuse IF - Kværkeby IF
Torsdag 15-06-23 17:30 Gislinge - Raklev Gymnastik- Og Idrætsforening 2

Til toppen