Pulje 1 - Motion 4 herrer Serie 3

Info

Turnering: DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Turneringsansvarlige
Rikke Hedensted Tlf:
Dokumenter
Invitation Reglement

Stilling

Hold Kampe V U T Score Sæt Bolde Point
1. Helsingør Badminton Klub 7 6 1 0 35-7 73-20 1860-1408 18
2. Lynge-Uggeløse 7 5 0 2 29-13 62-34 1871-1672 15
3. Nødebo IF 7 3 3 1 25-17 56-44 1881-1837 12
4. Farum Badminton 7 3 2 2 24-18 58-43 1892-1787 11
5. Ølsted If 1 7 4 0 3 21-21 51-48 1833-1601 10
6. Ganløse Badminton Club 7 1 2 4 12-30 32-67 1634-1931 5
7. Topstykket Badminton Klub NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 1 1 5 12-30 29-65 1409-1842 5
8. BK 85 Taastrup 7 0 1 6 10-32 28-68 1587-1889 3

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4 herrer Serie 3
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4 herrer Serie 3
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4 herrer Serie 3
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
22-09-13 10:00 BK 85 Taastrup - Nødebo IF 3 - 3
(268 - 281)
06-10-13 11:00 Topstykket Badminton Klub - Ganløse Badminton Club 3 - 3
(265 - 254)
06-10-13 14:00 Helsingør Badminton Klub - Lynge-Uggeløse 6 - 0
(258 - 170)
20-10-13 10:00 BK 85 Taastrup - Lynge-Uggeløse 1 - 5
(180 - 246)
03-11-13 Ganløse Badminton Club - Ølsted If 1 2 - 4
(257 - 302)
03-11-13 09:30 Lynge-Uggeløse - Farum Badminton - Hal 1 5 - 1
(302 - 265)
03-11-13 10:00 Nødebo IF - Topstykket Badminton Klub 4 - 2
(265 - 212)
03-11-13 13:00 Helsingør Badminton Klub - BK 85 Taastrup 6 - 0
(270 - 181)
10-11-13 10:00 Farum Badminton - Ganløse Badminton Club 6 - 0
(282 - 214)
10-11-13 10:00 Topstykket Badminton Klub - Helsingør Badminton Klub 1 - 5
(205 - 263)
10-11-13 10:00 Ølsted If 1 - Nødebo IF 1 - 5
(230 - 266)
23-11-13 12:30 Lynge-Uggeløse - Topstykket Badminton Klub - Hal 1 6 - 0
(272 - 193)
24-11-13 10:00 Ølsted If 1 - BK 85 Taastrup 5 - 1
(299 - 263)
01-12-13 Ganløse Badminton Club - Nødebo IF 3 - 3
(285 - 280)
01-12-13 10:00 Farum Badminton - Helsingør Badminton Klub 3 - 3
(280 - 287)
19-01-14 10:00 Ølsted If 1 - Farum Badminton 4 - 2
(295 - 259)
26-01-14 09:30 BK 85 Taastrup - Farum Badminton - HAL C 1 - 5
(184 - 244)
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
26-01-14 10:00 Topstykket Badminton Klub - Ølsted If 1 0 - 6
26-01-14 10:00 Nødebo IF - Lynge-Uggeløse 5 - 1
(313 - 306)
26-01-14 14:00 Helsingør Badminton Klub - Ganløse Badminton Club 6 - 0
(253 - 149)
01-02-14 10:00 Farum Badminton - Topstykket Badminton Klub 4 - 2
(280 - 245)
01-02-14 12:30 Lynge-Uggeløse - Ølsted If 1 - Hal 2 6 - 0
(281 - 248)
02-02-14 Ganløse Badminton Club - BK 85 Taastrup 4 - 2
(260 - 255)
02-02-14 10:00 Nødebo IF - Helsingør Badminton Klub 2 - 4
(216 - 254)
23-02-14 11:30 BK 85 Taastrup - Topstykket Badminton Klub - HAL C 2 - 4
(256 - 289)
09-03-14 10:00 Nødebo IF - Farum Badminton 3 - 3
(260 - 282)
09-03-14 10:00 Ølsted If 1 - Helsingør Badminton Klub 1 - 5
(207 - 275)
09-03-14 11:30 Lynge-Uggeløse - Ganløse Badminton Club - Hal 1 6 - 0
(294 - 215)

Til toppen