Pulje 1 - Motion 4+4 Serie 3

Info

Turnering: DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Turneringsansvarlige
Rikke Hedensted Tlf: 61276462 / 61276462
Dokumenter
Invitation Reglement

Stilling

Hold Kampe V U T Score Sæt Bolde Point
1. Måløv 2 7 7 0 0 65-19 138-63 3984-3353 21
2. Topstykket 2 7 4 1 2 50-34 112-85 3644-3474 13
3. Farum Badminton 7 4 0 3 48-36 109-82 3518-3079 13
4. Lillerød Badmintonklub 6 4 1 1 42-30 101-66 3174-2834 11
5. Topstykket 1 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 3 2 2 38-46 92-106 3142-3647 10
6. Værløse Badminton 6 2 0 4 30-42 79-93 3108-3134 7
7. Frederikssund BK92 7 1 0 6 31-53 74-126 3432-3824 3
8. Hareskov Badminton 7 0 0 7 20-64 51-135 3008-3665 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4+4 Serie 3
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4+4 Serie 3
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 4+4 Serie 3
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
06-10-13 10:00 Topstykket 1 - Topstykket 2 6 - 6
(542 - 553)
06-10-13 13:00 Værløse Badminton - Hareskov Badminton 10 - 2
(507 - 367)
06-10-13 14:00 Måløv 2 - Farum Badminton 8 - 4
(516 - 438)
27-10-13 15:00 Måløv 2 - Topstykket 1 11 - 1
(657 - 562)
03-11-13 10:00 Farum Badminton - Frederikssund BK92 8 - 4
(555 - 504)
03-11-13 10:00 Topstykket 2 - Værløse Badminton 12 - 0
(560 - 436)
03-11-13 10:30 Hareskov Badminton - Lillerød Badmintonklub 3 - 9
(382 - 496)
10-11-13 10:00 Lillerød Badmintonklub - Topstykket 2 7 - 5
(519 - 499)
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-11-13 10:00 Topstykket 1 - Farum Badminton 0 - 12
10-11-13 10:30 Frederikssund BK92 - Hareskov Badminton 7 - 5
(534 - 491)
10-11-13 14:30 Værløse Badminton - Måløv 2 3 - 9
(530 - 580)
01-12-13 10:00 Farum Badminton - Værløse Badminton 8 - 4
(560 - 529)
01-12-13 10:00 Lillerød Badmintonklub - Topstykket 1 6 - 6
(571 - 475)
08-12-13 12:00 Hareskov Badminton - Topstykket 2 4 - 8
(445 - 502)
08-12-13 14:00 Frederikssund BK92 - Måløv 2 3 - 9
(425 - 566)
26-01-14 10:00 Topstykket 1 - Frederikssund BK92 8 - 4
(541 - 414)
26-01-14 12:00 Topstykket 2 - Farum Badminton 7 - 5
(491 - 470)
26-01-14 14:30 Måløv 2 - Hareskov Badminton 11 - 1
(535 - 378)
NB!
Kamp aflyst
26-01-14 16:00 Værløse Badminton - Lillerød Badmintonklub
01-02-14 10:00 Farum Badminton - Lillerød Badmintonklub 2 - 10
(430 - 547)
02-02-14 10:00 Topstykket 2 - Måløv 2 4 - 8
(469 - 537)
02-02-14 10:30 Frederikssund BK92 - Værløse Badminton 4 - 8
(575 - 611)
02-02-14 11:30 Hareskov Badminton - Topstykket 1 2 - 10
(453 - 530)
23-02-14 09:30 Lillerød Badmintonklub - Frederikssund BK92 7 - 5
(490 - 455)
09-03-14 10:00 Topstykket 1 - Værløse Badminton 7 - 5
(492 - 495)
09-03-14 10:00 Topstykket 2 - Frederikssund BK92 8 - 4
(570 - 525)
09-03-14 10:00 Farum Badminton - Hareskov Badminton 9 - 3
(561 - 492)
09-03-14 10:00 Lillerød Badmintonklub - Måløv 2 3 - 9
(551 - 593)

Til toppen