Pulje 1 - Motion 8 herrer - Elite/Mester

Info

Turnering: DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Turneringsansvarlige
Rikke Hedensted Tlf: 61276462 / 61276462
Dokumenter
Invitation Reglement

Stilling

Hold Kampe V U T Score Sæt Bolde Point
1. Slangerup Badminton Klub 10 9 0 1 84-36 182-100 5541-4959 26
2. Herlev/Hjorten 10 5 1 4 62-58 149-144 5459-5431 17
3. Måløv Badminton Club 10 5 0 5 60-60 144-135 5138-5181 16
4. Ramløse I.f. 10 5 2 3 62-58 143-141 5346-5298 14
5. Jonstrup 10 4 1 5 62-58 148-132 5287-4723 14
6. Ølstykke NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 0 0 10 30-90 82-196 4308-5487 1

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 8 herrer - Elite/Mester
Pulje 1

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 8 herrer - Elite/Mester
Pulje 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal

Komplet kampprogram

DGI Nordsjælland Badminton MOTION 2013-14
Motion 8 herrer - Elite/Mester
Pulje 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
21-09-13 14:30 Jonstrup - Måløv Badminton Club 3 - 9
(519 - 584)
22-09-13 14:00 Herlev/Hjorten - Slangerup Badminton Klub 5 - 7
(518 - 565)
06-10-13 10:00 Slangerup Badminton Klub - Måløv Badminton Club 11 - 1
(544 - 415)
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
06-10-13 14:00 Ølstykke - Jonstrup 0 - 12
06-10-13 14:00 Herlev/Hjorten - Ramløse I.f. 5 - 7
(576 - 573)
26-10-13 14:30 Jonstrup - Herlev/Hjorten 4 - 8
(546 - 547)
02-11-13 17:00 Ramløse I.f. - Slangerup Badminton Klub 8 - 4
(546 - 474)
09-11-13 15:00 Slangerup Badminton Klub - Ølstykke 10 - 2
(565 - 423)
10-11-13 09:00 Ramløse I.f. - Jonstrup 4 - 8
(499 - 510)
10-11-13 14:00 Herlev/Hjorten - Måløv Badminton Club 8 - 4
(576 - 503)
NB!
Kamp udsat
17-11-13 12:00 Ramløse I.f. - Ølstykke 9 - 3
(556 - 479)
23-11-13 14:30 Jonstrup - Slangerup Badminton Klub 4 - 8
(515 - 548)
24-11-13 10:00 Ølstykke - Herlev/Hjorten 4 - 8
(518 - 605)
24-11-13 13:00 Måløv Badminton Club - Ramløse I.f. 5 - 7
(518 - 535)
01-12-13 09:00 Ølstykke - Ramløse I.f. 5 - 7
(498 - 505)
01-12-13 11:30 Måløv Badminton Club - Jonstrup 7 - 5
(493 - 492)
01-12-13 12:00 Slangerup Badminton Klub - Herlev/Hjorten 8 - 4
(587 - 539)
11-01-14 14:30 Slangerup Badminton Klub - Ramløse I.f. 8 - 4
(596 - 533)
18-01-14 14:30 Jonstrup - Ølstykke 9 - 3
(575 - 470)
19-01-14 09:00 Ramløse I.f. - Herlev/Hjorten 6 - 6
(541 - 536)
26-01-14 11:30 Måløv Badminton Club - Slangerup Badminton Klub 3 - 9
(477 - 549)
02-02-14 09:00 Ølstykke - Måløv Badminton Club 4 - 8
(472 - 530)
02-02-14 14:00 Herlev/Hjorten - Jonstrup 3 - 9
(480 - 574)
08-02-14 14:30 Måløv Badminton Club - Ølstykke 10 - 2
(537 - 453)
23-02-14 09:00 Ølstykke - Slangerup Badminton Klub 3 - 9
(466 - 544)
01-03-14 14:30 Jonstrup - Ramløse I.f. 6 - 6
(525 - 533)
02-03-14 11:30 Måløv Badminton Club - Herlev/Hjorten 5 - 7
(495 - 516)
08-03-14 16:00 Ramløse I.f. - Måløv Badminton Club 4 - 8
(525 - 586)
09-03-14 14:00 Herlev/Hjorten - Ølstykke 8 - 4
(566 - 529)
09-03-14 15:30 Slangerup Badminton Klub - Jonstrup 10 - 2
(569 - 527)

Til toppen