Udøver - Ernst Nielsen

Information

Navn: Ernst Nielsen
Foreninger
Espergærde Badminton Badminton

Kampprogram

Motion 4+4 Serie 1 | Espergærde If 3 - Farum BC af 1979
Badminton 22-02-14 14:00 Dorte Kwasniak
Ernst Nielsen
Hanne Søndenbroe
Frederik Albrechtsen
20 - 22, 21 - 16, 19 - 21
Badminton 22-02-14 14:00 Søren Bendtsen
Ernst Nielsen
Jesper Christensen
Frederik Albrechtsen
21 - 14, 20 - 22, 21 - 17
Badminton 22-02-14 14:00 Ernst Nielsen Claus Albrechtsen
Frederik Albrechtsen
22 - 20, 21 - 19
Motion 4+4 Serie 1 | Blovstrød If - Espergærde If 3
Badminton 02-02-14 17:00 Hanne Reeckmann
Lars Reeckmann
Kirsten Overgaard
Ernst Nielsen
21 - 19, 16 - 21, 16 - 21
Badminton 02-02-14 17:00 Mogens Jacobsen
Lars Reeckmann
Kim Andersen
Ernst Nielsen
18 - 21, 5 - 21
Badminton 02-02-14 17:00 Jan Kildeskov
Lars Reeckmann
Ernst Nielsen
Søren Overgaard
12 - 21, 18 - 21
Motion 2+4 u/s - Serie 4-5 | Espergærde If 5 - Karlebo If
Badminton 01-02-14 14:00 Ernst Nielsen
Kirsten Overgaard
Bruno Baunsgård
Kirsten Rasmussen
16 - 21, 21 - 18, 21 - 18
Badminton 01-02-14 14:00 Ernst Nielsen
Martin Montell
Steen Bak
Per Gratløv
18 - 21, 21 - 13, 13 - 21
Badminton 01-02-14 14:00 Gert Jakobsen
Ernst Nielsen
Bruno Baunsgård
Per Gratløv
17 - 21, 15 - 21
Motion 4+4 Serie 1 | Værløse 3 - Espergærde If 3
Badminton 26-01-14 14:30 Dan Westermann
Mette Willumsen
Kirsten Overgaard
Ernst Nielsen
21 - 11, 21 - 12
Badminton 26-01-14 14:30 Niels Alslev
Dan Westermann
Kim Andersen
Ernst Nielsen
21 - 16, 15 - 21, 21 - 15
Badminton 26-01-14 14:30 Steven Vagn-Jensen
Niels Alslev
Søren Overgaard
Ernst Nielsen
21 - 15, 21 - 11
Motion 4+4 Serie 1 | Espergærde If 3 - Værløse 1
Badminton 01-12-13 15:30 Karen Pedersen
Ernst Nielsen
Gitte Jensen
Erik Mikkelsen
15 - 21, 21 - 19, 21 - 10
Badminton 01-12-13 15:30 Magnus Broundal
Ernst Nielsen
Jørgen Thorsen
Johnny Pedersen
15 - 21, 18 - 21
Badminton 01-12-13 15:30 Michael Brun
Ernst Nielsen
Allan Frøde
Johnny Pedersen
21 - 13, 21 - 16
Motion 4+4 Serie 1 | Espergærde If 3 - Værløse 2
Badminton 23-11-13 15:30 Lene Grøndahl
Ernst Nielsen
Tom Møller
Margit Kromann
21 - 17, 16 - 21, 18 - 21
Badminton 23-11-13 15:30 Kim Andersen
Ernst Nielsen
Per K. Larsen
Tom Møller
21 - 15, 21 - 16
Badminton 23-11-13 15:30 Søren Bendtsen
Ernst Nielsen

Tom Møller
21 - 11, 21 - 14
Motion 4+4 Serie 1 | Lillerød Badmintonklub - Espergærde If 3
Badminton 03-11-13 10:00 Pia Nielsen
Lars Kaare Andersen
Karen Pedersen
Ernst Nielsen
21 - 17, 5 - 21, 10 - 21
Badminton 03-11-13 10:00 Lars Kaare Andersen
Jan S Petersen
Ernst Nielsen
Peter Thomsen
23 - 21, 19 - 21, 19 - 21
Badminton 03-11-13 10:00 Jens Bisgaard
Lars Kaare Andersen
Søren Overgaard
Ernst Nielsen
18 - 21, 19 - 21
Motion 4+4 Serie 1 | Espergærde If 3 - Stenløse BK
Badminton 22-09-13 10:00 Dorte Kwasniak
Ernst Nielsen
Torben Munk
Anni Christensen
19 - 21, 21 - 18, 12 - 21
Badminton 22-09-13 10:00 Ernst Nielsen
Peter Thomsen
Torben Munk
Lars Bo Rathsack
16 - 21, 14 - 21
Badminton 22-09-13 10:00 Michael Brun
Ernst Nielsen
René Jensen
Torben Munk
15 - 21, 13 - 21
Motion 2+4 u/s - Serie 4-5 | Espergærde If 5 - Espergærde If 4
Badminton 21-09-13 12:00 Michael Brun
Birgitte Scheel Andersen
Ernst Nielsen
Birgitte Haugaard
21 - 19, 21 - 19
Badminton 21-09-13 12:00 Søren Bendtsen
Svend Rytter
Ernst Nielsen
Ejvind Nielsen
12 - 21, 18 - 21
Badminton 21-09-13 12:00 Svend Rytter
Michael Brun
Magnus Broundal
Ernst Nielsen
21 - 23, 19 - 21

Til toppen