Præmievåben Luftpistol BK | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:07
Periode: 01. oktober 2019 - 01. marts 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 2 bedste resultater
1. 121017 Ella Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 7 291.57
R1296 R2294
Sum590 Snit295.00
2. 134790 Marius Jørgensen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
BK 5 291.20
R1297 R2292
Sum589 Snit294.50
3. 123576 Julius Trap Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
BK 3 289.33
R1296 R2287
Sum583 Snit291.50
4. 108110 Tobias Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
BK 9 287.56
R1292 R2291
Sum583 Snit291.50
5. 123138 Perle Mikkelsen Ølgod Skytteforening
DGI Sydvest
BK 11 283.55
R1291 R2291
Sum582 Snit291.00
6. 112499 Anna Marie Lund Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
BK 13 272.92
R1287 R2286
Sum573 Snit286.50
7. 126894 Rosa Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 283.67
R1286 R2285
Sum571 Snit285.50
8. 133858 Nicklas Glerup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
BK 4 277.50
R1289 R2281
Sum570 Snit285.00
9. 140062 Hedvig Bendix Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 7 271.86
R1281 R2279
Sum560 Snit280.00
10. 139598 Stella Lone vincentz Hermansen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 6 273.00
R1281 R2278
Sum559 Snit279.50
11. 119545 Rasmus Tøtrup Pedersen Gårde Idræts- og Skytteforening
DGI Sydvest
BK 4 277.25
R1279 R2279
Sum558 Snit279.00
12. 140817 Clara Bladsgaard Sørensen Grindsted Pistolklub
DGI Sydvest
BK 5 261.60
R1273 R2270
Sum543 Snit271.50
13. 140399 Nikoline Andrea Colding-Hansen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 270.00
R1276 R2264
Sum540 Snit270.00
14. 135121 Silas Jacobsen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 7 255.14
R1270 R2269
Sum539 Snit269.50
15. 136310 Christoffer Rene Mosholt Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 9 253.78
R1270 R2260
Sum530 Snit265.00
16. 142097 Patrick Steensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 2 263.50
R1265 R2262
Sum527 Snit263.50
17. 127675 Mark Munk Lindahl Christensen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 3 260.33
R1267 R2260
Sum527 Snit263.50
18. 138980 Anna Duus Vognhøj Moesgaard Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 2 260.00
R1261 R2259
Sum520 Snit260.00
19. 139621 Sabastian Schou Andersen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
BK 4 243.75
R1251 R2250
Sum501 Snit250.50
20. 127731 Oliver Geertsen Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 2 242.00
R1244 R2240
Sum484 Snit242.00
21. 126405 Patrick Risbøl Osther Holsted Skyttekreds
DGI Sydvest
BK 2 234.00
R1234 R2234
Sum468 Snit234.00
22. 131455 Rasmus Munkholm Skive Pistolklub
DGI Midtjylland
BK 2 216.00
R1222 R2210
Sum432 Snit216.00
23. 140908 Jasmin Hedmann Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
BK 5 188.40
R1207 R2207
Sum414 Snit207.00
24. 139171 Dragos George Feraru Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
BK 2 149.00
R1176 R2122
Sum298 Snit149.00
25. 134936 Maja Christensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
BK 1 270.00
R1270 R2-
Sum270 Snit270.00
26. 141769 Falk Holmstrup Gerdsen Helsingør Salonskytte Forening
DGI Nordsjælland
BK 1 263.00
R1263 R2-
Sum263 Snit263.00
27. 136624 Kasper Rasmussen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
BK 1 255.00
R1255 R2-
Sum255 Snit255.00
28. 125878 Mads Petersen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
BK 1 235.00
R1235 R2-
Sum235 Snit235.00
29. 135113 Emil Aslan Karlin Uslu Lunde Sg&I
DGI Fyn
BK 1 221.00
R1221 R2-
Sum221 Snit221.00

Til toppen