Riffel, 200m - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 03. august 2021 - kl. 06:04
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 147.17
R1149 R2148 R3148 R4147
Sum592 Snit148.00
2. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST1 5 146.80
R1149 R2148 R3148 R4145
Sum590 Snit147.50
3. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 146.20
R1148 R2148 R3146 R4145
Sum587 Snit146.75
4. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 12 144.75
R1149 R2146 R3145 R4145
Sum585 Snit146.25
5. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 8 143.75
R1147 R2147 R3145 R4145
Sum584 Snit146.00
6. 86870 Jesper Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 8 142.63
R1147 R2147 R3145 R4144
Sum583 Snit145.75
7. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 142.29
R1147 R2145 R3144 R4143
Sum579 Snit144.75
8. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 9 142.56
R1145 R2145 R3144 R4143
Sum577 Snit144.25
9. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 142.50
R1146 R2145 R3144 R4142
Sum577 Snit144.25
10. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 144.00
R1145 R2145 R3144 R4142
Sum576 Snit144.00
11. 52929 Jakob Nielsen Otterup Skytteforening
DGI Fyn
ST2 12 140.58
R1145 R2145 R3143 R4143
Sum576 Snit144.00
12. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 10 141.60
R1148 R2143 R3142 R4142
Sum575 Snit143.75
13. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 143.25
R1146 R2143 R3142 R4142
Sum573 Snit143.25
14. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 5 142.40
R1145 R2143 R3143 R4142
Sum573 Snit143.25
15. 68949 Claus Bruun Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 142.14
R1145 R2143 R3143 R4142
Sum573 Snit143.25
16. 55915 Lasse Rogert Pedersen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 141.00
R1143 R2143 R3142 R4141
Sum569 Snit142.25
17. 60025 Morten Kleffel Petersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 141.00
R1144 R2142 R3141 R4140
Sum567 Snit141.75
18. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 141.50
R1143 R2142 R3141 R4140
Sum566 Snit141.50
19. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 8 139.50
R1144 R2142 R3140 R4139
Sum565 Snit141.25
20. 16485 Jeppe V. Kristensen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 140.50
R1146 R2141 R3140 R4135
Sum562 Snit140.50
21. 15633 Eyvind Kristensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 5 139.60
R1141 R2141 R3140 R4138
Sum560 Snit140.00
22. 28015 Hardy Larsen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 6 137.83
R1142 R2141 R3139 R4138
Sum560 Snit140.00
23. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 9 137.33
R1140 R2140 R3140 R4140
Sum560 Snit140.00
24. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 10 136.00
R1142 R2140 R3139 R4138
Sum559 Snit139.75
25. 61108 Søren Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 139.00
R1141 R2139 R3139 R4139
Sum558 Snit139.50
26. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 6 137.17
R1141 R2141 R3138 R4137
Sum557 Snit139.25
27. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 14 134.86
R1140 R2139 R3138 R4138
Sum555 Snit138.75
28. 61144 Bent Clausen Østermarie Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 6 136.83
R1139 R2138 R3138 R4136
Sum551 Snit137.75
29. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 134.00
R1142 R2141 R3134 R4134
Sum551 Snit137.75
30. 10488 Michael Nielsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 5 136.00
R1141 R2138 R3136 R4134
Sum549 Snit137.25
31. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 136.00
R1139 R2138 R3135 R4132
Sum544 Snit136.00
32. 82711 Louise Olesen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 4 135.75
R1142 R2141 R3135 R4125
Sum543 Snit135.75
33. 56691 kenneth hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 7 133.86
R1140 R2136 R3134 R4133
Sum543 Snit135.75
34. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 8 129.50
R1138 R2134 R3134 R4133
Sum539 Snit134.75
35. 69477 Gert Poulsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 4 134.25
R1139 R2135 R3134 R4129
Sum537 Snit134.25
36. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 133.50
R1137 R2135 R3133 R4129
Sum534 Snit133.50
37. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 5 130.60
R1136 R2136 R3133 R4128
Sum533 Snit133.25
38. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 10 127.00
R1134 R2134 R3134 R4131
Sum533 Snit133.25
39. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 129.80
R1136 R2133 R3130 R4128
Sum527 Snit131.75
40. 53557 Mikkel Christiansen Nyborg Skytteforening
DGI Fyn
ST3 4 130.75
R1133 R2132 R3130 R4128
Sum523 Snit130.75
41. 22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 6 125.33
R1138 R2129 R3127 R4122
Sum516 Snit129.00
42. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 4 127.25
R1129 R2129 R3128 R4123
Sum509 Snit127.25
43. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 3 143.67
R1147 R2145 R3139 R4-
Sum431 Snit143.67
44. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 143.67
R1145 R2145 R3141 R4-
Sum431 Snit143.67
45. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 3 139.33
R1144 R2137 R3137 R4-
Sum418 Snit139.33
46. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 3 138.67
R1140 R2139 R3137 R4-
Sum416 Snit138.67
47. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST3 3 138.33
R1140 R2139 R3136 R4-
Sum415 Snit138.33
48. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 134.67
R1137 R2135 R3132 R4-
Sum404 Snit134.67
49. 97095 Emil Grønbæk Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 3 133.00
R1142 R2134 R3123 R4-
Sum399 Snit133.00
50. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 146.00
R1146 R2146 R3- R4-
Sum292 Snit146.00
51. 43365 Henning Sørensen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST2 2 139.50
R1142 R2137 R3- R4-
Sum279 Snit139.50
52. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 138.50
R1142 R2135 R3- R4-
Sum277 Snit138.50
53. 61028 Susanne Ager Höy Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 137.00
R1141 R2133 R3- R4-
Sum274 Snit137.00
54. 43337 Poul Clausen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 2 136.50
R1137 R2136 R3- R4-
Sum273 Snit136.50
55. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST3 2 135.50
R1141 R2130 R3- R4-
Sum271 Snit135.50
56. 144665 Michael F. Hansen Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST3 2 134.00
R1136 R2132 R3- R4-
Sum268 Snit134.00
57. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 131.00
R1136 R2126 R3- R4-
Sum262 Snit131.00
58. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST3 2 130.00
R1133 R2127 R3- R4-
Sum260 Snit130.00
59. 134571 Kim Kristensen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 2 129.50
R1130 R2129 R3- R4-
Sum259 Snit129.50
60. 137234 Keld Julius Andersen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 2 121.50
R1127 R2116 R3- R4-
Sum243 Snit121.50
61. 83672 Emil Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 2 118.00
R1119 R2117 R3- R4-
Sum236 Snit118.00
62. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 148.00
R1148 R2- R3- R4-
Sum148 Snit148.00
63. 83073 Jonas Andersen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 1 145.00
R1145 R2- R3- R4-
Sum145 Snit145.00
64. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 142.00
R1142 R2- R3- R4-
Sum142 Snit142.00
65. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 140.00
R1140 R2- R3- R4-
Sum140 Snit140.00
66. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 1 139.00
R1139 R2- R3- R4-
Sum139 Snit139.00
67. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 138.00
R1138 R2- R3- R4-
Sum138 Snit138.00
68. 99842 Nikolaj Slot Larsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 1 137.00
R1137 R2- R3- R4-
Sum137 Snit137.00
69. 30547 Knud Ejlersen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST3 1 136.00
R1136 R2- R3- R4-
Sum136 Snit136.00
70. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
71. 15485 Dennis Nielsen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
72. 107380 Oliver Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
ST3 1 129.00
R1129 R2- R3- R4-
Sum129 Snit129.00
73. 107890 Mads-Emil Mogensen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 1 127.00
R1127 R2- R3- R4-
Sum127 Snit127.00

Til toppen