50m udtagelse Landskamp - Stilling max 25 år | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:08
Periode: 01. april 2020 - 30. juni 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 8 bedste resultater
1. 99457 Dennis Hansen Vestfalster Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 6 185.67
R1188 R2186 R3186 R4185 R5185
R6184 R7- R8-
Sum1114 Snit185.67
2. 86372 Christinna Herskind Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 197.75
R1200 R2198 R3197 R4196 R5-
R6- R7- R8-
Sum791 Snit197.75
3. 93472 Anne Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 196.50
R1198 R2197 R3196 R4195 R5-
R6- R7- R8-
Sum786 Snit196.50
4. 104886 Emil Lindholt Nielsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 196.00
R1198 R2197 R3196 R4193 R5-
R6- R7- R8-
Sum784 Snit196.00
5. 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 195.00
R1196 R2196 R3194 R4194 R5-
R6- R7- R8-
Sum780 Snit195.00
6. 69410 Laura Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 192.00
R1193 R2192 R3192 R4191 R5-
R6- R7- R8-
Sum768 Snit192.00
7. 106441 Thomas Grøn Bendixen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 4 186.75
R1195 R2192 R3187 R4173 R5-
R6- R7- R8-
Sum747 Snit186.75
8. 135701 Mathias Ingemann Povelsen Dauglykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 4 185.50
R1190 R2186 R3184 R4182 R5-
R6- R7- R8-
Sum742 Snit185.50
9. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 195.33
R1197 R2196 R3193 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum586 Snit195.33
10. 121507 Benjamin Brandi Enager Hjallerup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 3 190.00
R1194 R2190 R3186 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum570 Snit190.00
11. 86197 Thor Kortegård Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 187.00
R1191 R2185 R3185 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum561 Snit187.00
12. 113442 Lars Padfield Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 3 180.33
R1184 R2180 R3177 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum541 Snit180.33
13. 88599 Helle Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 198.00
R1199 R2197 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum396 Snit198.00
14. 99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 195.00
R1195 R2195 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum390 Snit195.00
15. 106798 Morten Rørstrøm Struer Skyttekreds, foreningen
DGI Vestjylland
ST2 2 193.00
R1194 R2192 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum386 Snit193.00
16. 94206 Matias B. Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 193.00
R1193 R2193 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum386 Snit193.00
17. 92318 Sebastian Oines Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum385 Snit192.50
18. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 2 192.50
R1194 R2191 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum385 Snit192.50
19. 119041 Jakob Krogsgaard Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum375 Snit187.50
20. 79881 Jesper Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 176.50
R1178 R2175 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum353 Snit176.50
21. 121240 Mira R. Hansen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 174.50
R1175 R2174 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum349 Snit174.50
22. 41489 Christian Falkner Sørensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST2 1 193.00
R1193 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum193 Snit193.00
23. 99010 Jesper Kjærgaard Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 181.00
R1181 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum181 Snit181.00

Til toppen