50m udtagelse Landskamp - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:08
Periode: 01. april 2020 - 30. juni 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 8 bedste resultater
1. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 8 188.13
R1191 R2191 R3190 R4189 R5189
R6187 R7185 R8183
Sum1505 Snit188.13
2. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST1 7 195.57
R1198 R2196 R3196 R4196 R5195
R6195 R7193 R8-
Sum1369 Snit195.57
3. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 197.33
R1199 R2198 R3198 R4197 R5197
R6195 R7- R8-
Sum1184 Snit197.33
4. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 194.50
R1199 R2196 R3196 R4195 R5194
R6187 R7- R8-
Sum1167 Snit194.50
5. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 4 196.75
R1198 R2198 R3198 R4193 R5-
R6- R7- R8-
Sum787 Snit196.75
6. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 196.50
R1198 R2197 R3196 R4195 R5-
R6- R7- R8-
Sum786 Snit196.50
7. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 4 192.00
R1197 R2194 R3190 R4187 R5-
R6- R7- R8-
Sum768 Snit192.00
8. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 4 190.25
R1192 R2191 R3191 R4187 R5-
R6- R7- R8-
Sum761 Snit190.25
9. 85989 Mathias Engelst Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 4 187.75
R1194 R2189 R3188 R4180 R5-
R6- R7- R8-
Sum751 Snit187.75
10. 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 4 185.50
R1187 R2186 R3186 R4183 R5-
R6- R7- R8-
Sum742 Snit185.50
11. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 4 181.50
R1188 R2181 R3181 R4176 R5-
R6- R7- R8-
Sum726 Snit181.50
12. 43006 Esben Egeskov Jakobsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 197.67
R1199 R2197 R3197 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum593 Snit197.67
13. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 196.00
R1198 R2196 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum588 Snit196.00
14. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 195.00
R1198 R2194 R3193 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum585 Snit195.00
15. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 194.67
R1195 R2195 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum584 Snit194.67
16. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 193.67
R1196 R2194 R3191 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum581 Snit193.67
17. 50345 Signe Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 3 193.33
R1195 R2193 R3192 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum580 Snit193.33
18. 16969 Morten Larsen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 3 193.00
R1195 R2193 R3191 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum579 Snit193.00
19. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 192.00
R1194 R2192 R3190 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum576 Snit192.00
20. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 192.00
R1196 R2190 R3190 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum576 Snit192.00
21. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 190.67
R1192 R2190 R3190 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum572 Snit190.67
22. 48025 Morten Laursen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 190.33
R1193 R2190 R3188 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum571 Snit190.33
23. 47914 Uffe Pedersen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 3 189.00
R1190 R2189 R3188 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum567 Snit189.00
24. 131817 Jørgen Eskildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 3 164.33
R1172 R2164 R3157 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum493 Snit164.33
25. 22154 Allan Aagaard Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 197.50
R1198 R2197 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum395 Snit197.50
26. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 196.50
R1198 R2195 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum393 Snit196.50
27. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum393 Snit196.50
28. 27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 194.50
R1195 R2194 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum389 Snit194.50
29. 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 194.00
R1195 R2193 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum388 Snit194.00
30. 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 192.50
R1195 R2190 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum385 Snit192.50
31. 127167 Kristine Nymand Jakobsen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 2 192.50
R1193 R2192 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum385 Snit192.50
32. 106985 Lotte Bredahl Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 192.00
R1193 R2191 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum384 Snit192.00
33. 28120 Alfred Busk Kristensen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 191.00
R1191 R2191 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum382 Snit191.00
34. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 190.50
R1192 R2189 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum381 Snit190.50
35. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 190.50
R1191 R2190 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum381 Snit190.50
36. 31184 Erik Madsen Karup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 190.00
R1192 R2188 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum380 Snit190.00
37. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 189.00
R1191 R2187 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum378 Snit189.00
38. 13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 188.50
R1189 R2188 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum377 Snit188.50
39. 138567 Lars Frandsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 187.50
R1188 R2187 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum375 Snit187.50
40. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 186.50
R1189 R2184 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum373 Snit186.50
41. 22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 185.50
R1187 R2184 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum371 Snit185.50
42. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 185.00
R1187 R2183 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum370 Snit185.00
43. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 184.50
R1185 R2184 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum369 Snit184.50
44. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 183.50
R1184 R2183 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum367 Snit183.50
45. 27992 Jan Schmidt Skive skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 183.00
R1184 R2182 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum366 Snit183.00
46. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 2 183.00
R1184 R2182 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum366 Snit183.00
47. 61048 Mikael Jørgensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 182.50
R1187 R2178 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum365 Snit182.50
48. 13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 181.00
R1182 R2180 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum362 Snit181.00
49. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 180.00
R1182 R2178 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum360 Snit180.00
50. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 2 180.00
R1187 R2173 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum360 Snit180.00
51. 34644 John Jensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 178.00
R1182 R2174 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum356 Snit178.00
52. 61580 Carsten Christensen Østerlars Skytteforening
DGI Bornholm
ST3 2 178.00
R1178 R2178 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum356 Snit178.00
53. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 177.00
R1179 R2175 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum354 Snit177.00
54. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 198.00
R1198 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum198 Snit198.00
55. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 196.00
R1196 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum196 Snit196.00
56. 96841 Tim Mikkelsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 194.00
R1194 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum194 Snit194.00
57. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 192.00
R1192 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum192 Snit192.00
58. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 191.00
R1191 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum191 Snit191.00
59. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 189.00
R1189 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum189 Snit189.00
60. 101878 Rene Møller Maciejewski Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 186.00
R1186 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum186 Snit186.00
61. 55178 Lars Nøhr Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 185.00
R1185 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum185 Snit185.00
62. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 1 184.00
R1184 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum184 Snit184.00
63. 141454 Frank Hejselbæk Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 177.00
R1177 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum177 Snit177.00
64. 54434 Palle Henriksen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST3 1 176.00
R1176 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum176 Snit176.00

Til toppen