50m udtagelse Landskamp - Stilling | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. juli 2021 - kl. 06:10
Periode: 01. april 2021 - 30. juni 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 8 bedste resultater
1. 17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST1 20 196.20
R1199 R2198 R3198 R4198 R5198
R6197 R7197 R8197
Sum1582 Snit197.75
2. 19746 Erik Skovmand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 11 196.64
R1199 R2199 R3199 R4197 R5197
R6197 R7196 R8195
Sum1579 Snit197.38
3. 69431 Karsten Graversen Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 8 195.13
R1197 R2197 R3196 R4196 R5196
R6194 R7193 R8192
Sum1561 Snit195.13
4. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 11 189.18
R1194 R2193 R3193 R4191 R5190
R6189 R7189 R8187
Sum1526 Snit190.75
5. 19315 Peter Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 9 188.00
R1191 R2190 R3189 R4189 R5189
R6188 R7188 R8184
Sum1508 Snit188.50
6. 69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 8 188.38
R1192 R2189 R3189 R4188 R5188
R6188 R7187 R8186
Sum1507 Snit188.38
7. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 8 187.50
R1192 R2189 R3189 R4188 R5187
R6186 R7185 R8184
Sum1500 Snit187.50
8. 106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST3 8 185.25
R1190 R2187 R3187 R4186 R5186
R6185 R7183 R8178
Sum1482 Snit185.25
9. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST3 8 183.00
R1189 R2187 R3184 R4184 R5183
R6179 R7179 R8179
Sum1464 Snit183.00
10. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 193.71
R1197 R2194 R3194 R4194 R5194
R6192 R7191 R8-
Sum1356 Snit193.71
11. 68949 Claus Bruun Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 192.57
R1195 R2193 R3193 R4192 R5192
R6192 R7191 R8-
Sum1348 Snit192.57
12. 81045 Thomas Holm Pedersen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 7 191.86
R1195 R2195 R3193 R4192 R5191
R6190 R7187 R8-
Sum1343 Snit191.86
13. 68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
ST2 7 190.57
R1193 R2193 R3192 R4191 R5191
R6189 R7185 R8-
Sum1334 Snit190.57
14. 69591 Arne Berg Søeballe Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 190.14
R1194 R2191 R3190 R4190 R5190
R6189 R7187 R8-
Sum1331 Snit190.14
15. 60633 Claus Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 7 188.86
R1191 R2191 R3189 R4189 R5188
R6187 R7187 R8-
Sum1322 Snit188.86
16. 60401 Eskil Gotfredsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 7 183.14
R1188 R2187 R3187 R4183 R5182
R6180 R7175 R8-
Sum1282 Snit183.14
17. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 6 197.17
R1198 R2198 R3197 R4197 R5197
R6196 R7- R8-
Sum1183 Snit197.17
18. 43374 Allan Clausen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 6 192.33
R1195 R2194 R3194 R4192 R5191
R6188 R7- R8-
Sum1154 Snit192.33
19. 13651 Jørgen Brogård Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 6 185.17
R1192 R2185 R3185 R4185 R5182
R6182 R7- R8-
Sum1111 Snit185.17
20. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 5 197.00
R1199 R2198 R3198 R4195 R5195
R6- R7- R8-
Sum985 Snit197.00
21. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 5 196.00
R1198 R2198 R3196 R4194 R5194
R6- R7- R8-
Sum980 Snit196.00
22. 39346 Jeppe Brydsø Dammark Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST1 5 194.80
R1198 R2197 R3194 R4193 R5192
R6- R7- R8-
Sum974 Snit194.80
23. 40827 Nicolai Christensen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST1 5 191.20
R1195 R2193 R3191 R4189 R5188
R6- R7- R8-
Sum956 Snit191.20
24. 39087 Thomas Søndergaard Helle Skytteforening
DGI Sydvest
ST3 5 189.80
R1193 R2192 R3190 R4190 R5184
R6- R7- R8-
Sum949 Snit189.80
25. 97938 Jesper Skovgaard Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 188.40
R1192 R2192 R3186 R4186 R5186
R6- R7- R8-
Sum942 Snit188.40
26. 13653 Jørgen Jensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 5 187.80
R1194 R2190 R3187 R4185 R5183
R6- R7- R8-
Sum939 Snit187.80
27. 49522 Poul H. Jørgensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST2 5 186.40
R1190 R2188 R3187 R4185 R5182
R6- R7- R8-
Sum932 Snit186.40
28. 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 186.00
R1191 R2185 R3185 R4185 R5184
R6- R7- R8-
Sum930 Snit186.00
29. 31234 Arnold Clausen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 5 179.00
R1183 R2182 R3179 R4178 R5173
R6- R7- R8-
Sum895 Snit179.00
30. 22291 Palle Kvist Andersen Silkeborg Skyttekreds
DGI Midtjylland
ST3 5 178.80
R1181 R2179 R3179 R4178 R5177
R6- R7- R8-
Sum894 Snit178.80
31. 60395 Jette Karlsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 5 175.20
R1183 R2176 R3175 R4174 R5168
R6- R7- R8-
Sum876 Snit175.20
32. 30976 Alexander Helleskov Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 4 197.75
R1200 R2198 R3197 R4196 R5-
R6- R7- R8-
Sum791 Snit197.75
33. 29739 Martin Jakobsen Trehøje Skytteforening
DGI Vestjylland
ST1 4 195.00
R1198 R2197 R3193 R4192 R5-
R6- R7- R8-
Sum780 Snit195.00
34. 34301 Karsten Karstensen Billund-Vorbasse Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST1 4 193.75
R1196 R2196 R3192 R4191 R5-
R6- R7- R8-
Sum775 Snit193.75
35. 42345 Jens Faurbye Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST1 4 192.50
R1194 R2194 R3192 R4190 R5-
R6- R7- R8-
Sum770 Snit192.50
36. 20009 Jens Bo Laursen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 4 191.50
R1193 R2192 R3191 R4190 R5-
R6- R7- R8-
Sum766 Snit191.50
37. 128348 Linas Zvirblis Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 4 191.25
R1197 R2193 R3188 R4187 R5-
R6- R7- R8-
Sum765 Snit191.25
38. 68697 Steen K. Pedersen Greve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 4 189.25
R1192 R2191 R3189 R4185 R5-
R6- R7- R8-
Sum757 Snit189.25
39. 15132 Søren Nikolaj Jensen Ulsted Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 4 189.00
R1191 R2191 R3188 R4186 R5-
R6- R7- R8-
Sum756 Snit189.00
40. 56691 kenneth hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 186.25
R1187 R2187 R3186 R4185 R5-
R6- R7- R8-
Sum745 Snit186.25
41. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 197.67
R1200 R2197 R3196 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum593 Snit197.67
42. 27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 3 196.00
R1198 R2196 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum588 Snit196.00
43. 62329 Jan O. Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 3 195.00
R1198 R2195 R3192 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum585 Snit195.00
44. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 195.00
R1197 R2194 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum585 Snit195.00
45. 80900 Kim Nørager Bay Stenløse Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST1 3 194.67
R1195 R2195 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum584 Snit194.67
46. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 3 194.67
R1195 R2195 R3194 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum584 Snit194.67
47. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 3 194.00
R1196 R2195 R3191 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum582 Snit194.00
48. 21272 Daniel Vase Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 3 193.67
R1194 R2194 R3193 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum581 Snit193.67
49. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 3 192.00
R1192 R2192 R3192 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum576 Snit192.00
50. 62432 Bjarne Sørensen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 3 191.00
R1193 R2191 R3189 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum573 Snit191.00
51. 62454 Allan J. Asmussen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 3 189.33
R1192 R2188 R3188 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum568 Snit189.33
52. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 188.00
R1190 R2188 R3186 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum564 Snit188.00
53. 34575 Nicolai Beier Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 3 185.00
R1190 R2186 R3179 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum555 Snit185.00
54. 134481 Søren Joel Nilsson Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 3 181.67
R1189 R2184 R3172 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum545 Snit181.67
55. 22027 Rikke Agerskov McCarron Kjellerup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 181.00
R1182 R2181 R3180 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum543 Snit181.00
56. 27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 180.67
R1181 R2181 R3180 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum542 Snit180.67
57. 29924 Carl Knudsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 3 178.33
R1179 R2179 R3177 R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum535 Snit178.33
58. 19352 Henrik Strand Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum393 Snit196.50
59. 17365 Camilla Chemnitz Hansen Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
ST1 2 196.50
R1197 R2196 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum393 Snit196.50
60. 92975 Gert M. Jensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 193.50
R1194 R2193 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum387 Snit193.50
61. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 191.50
R1193 R2190 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum383 Snit191.50
62. 28222 Michael Madsen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 2 190.00
R1191 R2189 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum380 Snit190.00
63. 96841 Tim Mikkelsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 189.50
R1192 R2187 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum379 Snit189.50
64. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 187.50
R1189 R2186 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum375 Snit187.50
65. 19126 Tage Grubbe Andersen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 2 187.00
R1191 R2183 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum374 Snit187.00
66. 62466 Thomas Pedersen Jørlunde Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST3 2 186.50
R1189 R2184 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum373 Snit186.50
67. 19919 Dagmar Bjerre Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 186.50
R1188 R2185 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum373 Snit186.50
68. 15792 Poul Michael Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 185.00
R1188 R2182 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum370 Snit185.00
69. 34585 Vagn Koch Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST3 2 184.00
R1185 R2183 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum368 Snit184.00
70. 71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST3 2 183.50
R1185 R2182 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum367 Snit183.50
71. 15968 Daniel Dalbøge Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 180.50
R1182 R2179 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum361 Snit180.50
72. 37355 Niels Hybholt Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
ST3 2 179.50
R1181 R2178 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum359 Snit179.50
73. 13668 Jan Viese Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 2 174.00
R1174 R2174 R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum348 Snit174.00
74. 81936 Camilla Birch Nielsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 199.00
R1199 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum199 Snit199.00
75. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 198.00
R1198 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum198 Snit198.00
76. 130088 Michael Bjerre Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
ST3 1 196.00
R1196 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum196 Snit196.00
77. 50345 Signe Knudsen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 196.00
R1196 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum196 Snit196.00
78. 55222 Jacob Nielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 1 193.00
R1193 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum193 Snit193.00
79. 27146 Allan Sørensen Karby Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST3 1 192.00
R1192 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum192 Snit192.00
80. 106985 Lotte Bredahl Jelling fS
DGI Sydøstjylland
ST2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum190 Snit190.00
81. 43033 Christian Jakobsen Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 190.00
R1190 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum190 Snit190.00
82. 69501 Birger Groesmeyer Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST3 1 188.00
R1188 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum188 Snit188.00
83. 138567 Lars Frandsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST3 1 187.00
R1187 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum187 Snit187.00
84. 111354 Torben Hansen Vojens Skytteforening
DGI Sønderjylland
ST3 1 182.00
R1182 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum182 Snit182.00
85. 131817 Jørgen Eskildsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST3 1 175.00
R1175 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum175 Snit175.00
86. 22580 Henrik Pedersen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 172.00
R1172 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum172 Snit172.00
87. 121714 Finn Zimmer Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 168.00
R1168 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum168 Snit168.00
88. 13678 Hans Verner Frandsen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
ST3 1 164.00
R1164 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum164 Snit164.00
89. 19007 Mikael Mühlenfeldt Hannibalsen Sejs-Svejbæk Skytteforening
DGI Midtjylland
ST3 1 153.00
R1153 R2- R3- R4- R5-
R6- R7- R8-
Sum153 Snit153.00

Til toppen