NM-terræn-riffel vejl. Voksenhold | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 08. marts 2021 - kl. 06:08
Periode: 23. juni 2019 - 28. juni 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 62329 Jan O. Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 7 48.86
R151 R250 R350
Sum151 Snit50.33
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 5 49.20
R150 R250 R350
Sum150 Snit50.00
3. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 7 48.00
R150 R250 R350
Sum150 Snit50.00
4. 62432 Bjarne Sørensen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST1 5 49.00
R150 R250 R349
Sum149 Snit49.67
5. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 7 46.43
R150 R250 R348
Sum148 Snit49.33
6. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 46.83
R150 R248 R347
Sum145 Snit48.33
7. 55915 Lasse Rogert Pedersen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.25
R150 R248 R346
Sum144 Snit48.00
8. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 4 46.50
R150 R248 R345
Sum143 Snit47.67
9. 55133 Peter Hansen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 6 46.00
R148 R247 R346
Sum141 Snit47.00
10. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 8 42.50
R148 R247 R345
Sum140 Snit46.67
11. 95000 Jon Luckmann Hansen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 44.83
R147 R245 R345
Sum137 Snit45.67
12. 57551 Kim Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 5 43.20
R150 R244 R343
Sum137 Snit45.67
13. 63215 Hans Jørgen Vaaben Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 4 43.00
R148 R248 R338
Sum134 Snit44.67
14. 64909 Jesper Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 5 42.00
R148 R245 R340
Sum133 Snit44.33
15. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 39.17
R147 R243 R342
Sum132 Snit44.00
16. 55571 Birthe Holm Thomsen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 7 39.00
R145 R243 R340
Sum128 Snit42.67
17. 81811 Betina Petersen Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 3 41.67
R147 R242 R336
Sum125 Snit41.67
18. 66828 Thomas Fjeldborg Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 36.80
R145 R240 R335
Sum120 Snit40.00
19. 66854 Lars Worsaae Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 37.00
R140 R238 R338
Sum116 Snit38.67
20. 86870 Jesper Pedersen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST1 3 38.00
R140 R238 R336
Sum114 Snit38.00
21. 62352 Henrik Petersen Helsinge S&i - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
ST2 3 35.00
R138 R238 R329
Sum105 Snit35.00
22. 54249 Lis Nielsen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 6 28.67
R140 R235 R328
Sum103 Snit34.33
23. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST1 2 49.00
R150 R248 R3-
Sum98 Snit49.00
24. 80892 Casper Norup Bertelsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 48.00
R150 R246 R3-
Sum96 Snit48.00
25. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 2 48.00
R149 R247 R3-
Sum96 Snit48.00
26. 138195 Rune Grønborg Junker Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 5 29.00
R135 R229 R328
Sum92 Snit30.67
27. 25639 Carsten Hauge Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 45.50
R150 R241 R3-
Sum91 Snit45.50
28. 62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
ST2 6 24.50
R133 R232 R325
Sum90 Snit30.00
29. 40827 Nicolai Christensen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST1 2 44.50
R149 R240 R3-
Sum89 Snit44.50
30. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 44.50
R145 R244 R3-
Sum89 Snit44.50
31. 100365 Natashia Mwanje Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 4 26.25
R138 R225 R322
Sum85 Snit28.33
32. 24889 John Lykke Matthiesen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
ST2 2 42.00
R142 R242 R3-
Sum84 Snit42.00
33. 28450 Peter Kjær Fink Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 2 42.00
R146 R238 R3-
Sum84 Snit42.00
34. 30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST2 2 41.00
R144 R238 R3-
Sum82 Snit41.00
35. 17311 Anders Secher Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 2 40.50
R141 R240 R3-
Sum81 Snit40.50
36. 35602 Jens Nyby Petersen Middelfart Skytteforening
DGI Fyn
ST2 2 39.50
R142 R237 R3-
Sum79 Snit39.50
37. 64893 Marinus Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 2 38.00
R142 R234 R3-
Sum76 Snit38.00
38. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST2 2 36.00
R138 R234 R3-
Sum72 Snit36.00
39. 46348 Kaj Rasmussen Svendborg Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 2 33.00
R140 R226 R3-
Sum66 Snit33.00
40. 25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 51.00
R151 R2- R3-
Sum51 Snit51.00
41. 62091 Dorthe Overgaard Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST1 1 49.00
R149 R2- R3-
Sum49 Snit49.00
42. 65096 Lars Bruhn-Larsen Ramløse Idrætsforening Skydning
DGI Nordsjælland
ST2 1 47.00
R147 R2- R3-
Sum47 Snit47.00
43. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST1 1 46.00
R146 R2- R3-
Sum46 Snit46.00
44. 22154 Allan Aagaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST1 1 45.00
R145 R2- R3-
Sum45 Snit45.00
45. 100102 Trine Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST1 1 42.00
R142 R2- R3-
Sum42 Snit42.00
46. 94693 Kurt Mosgaard Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST1 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
47. 28505 Kristian Kanstrup Sjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
ST2 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
48. 30523 Louise Bjerregaard Mæng Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
49. 56831 Mikkel Steen Andersen Herfølge Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 40.00
R140 R2- R3-
Sum40 Snit40.00
50. 57413 Morten Larsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
51. 54457 Mikael Green Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST2 1 37.00
R137 R2- R3-
Sum37 Snit37.00
52. 52173 Eskild L. Rasmussen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
ST2 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
53. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Tørring Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
ST2 1 35.00
R135 R2- R3-
Sum35 Snit35.00
54. 48314 Anders Feldballe Hansen Horne Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 33.00
R133 R2- R3-
Sum33 Snit33.00
55. 70165 Lars Jepsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST2 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
56. 46704 Knud Hansen Sødinge Skytteforening
DGI Fyn
ST2 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
57. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST2 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
58. 66137 Niels Axelsson Ingeniørernes Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST2 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
59. 66453 Michael Prætorius Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
ST2 1 23.00
R123 R2- R3-
Sum23 Snit23.00

Til toppen