Præmievåben-terræn-22 | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 28. oktober 2021 - kl. 06:05
Periode: Aktuel sæson

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 3 bedste resultater
1. 89032 Aske Spanggaard Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
TP1 5 48.00
R152 R251 R347
Sum150 Snit50.00
2. 96343 Niels Bank Simonsen Klejs-Juelsminde Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP2 3 43.67
R145 R245 R341
Sum131 Snit43.67
3. 119249 Jonas Holst Larsen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
TP4 3 40.33
R144 R242 R335
Sum121 Snit40.33
4. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
TP4 3 38.33
R140 R240 R335
Sum115 Snit38.33
5. 144566 Alexander Johannessen Ølsted Skytteforening
DGI Sydøstjylland
TP4 3 29.67
R138 R228 R323
Sum89 Snit29.67
6. 45753 Lars Johannesen Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP2 2 43.00
R145 R241 R3-
Sum86 Snit43.00
7. 115896 Emil Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
TP1 1 41.00
R141 R2- R3-
Sum41 Snit41.00
8. 116483 Rune B. Pedersen Nykøbing Mors Skyttekreds
DGI Nordjylland
TP2 1 39.00
R139 R2- R3-
Sum39 Snit39.00
9. 96743 Louise Winther Midt- og Vestsjællands Terrænskytter
DGI Midt- og Vestsjælland
TP4 1 34.00
R134 R2- R3-
Sum34 Snit34.00
10. 143281 Andreas B. Mølgard-Andersen Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP4 1 33.00
R133 R2- R3-
Sum33 Snit33.00
11. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
TP4 1 32.00
R132 R2- R3-
Sum32 Snit32.00
12. 130195 Line Sørensen Haue Lunde Sg&I
DGI Fyn
TP4 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
13. 135142 Katrine Sander Nielsen Skytteklubben DSB/ASF
DGI Østjylland
TP4 1 31.00
R131 R2- R3-
Sum31 Snit31.00
14. 100195 Ann Sofie Hansen Krarup/Espe Skydning
DGI Fyn
JUN 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
15. 131709 Kasper Nielsen Toftlund Skytteforening
DGI Sønderjylland
JUN 1 30.00
R130 R2- R3-
Sum30 Snit30.00
16. 119080 Alexander Fischer Horsens Skyttekreds
DGI Sydøstjylland
TP4 1 27.00
R127 R2- R3-
Sum27 Snit27.00
17. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 1 26.00
R126 R2- R3-
Sum26 Snit26.00
18. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 1 25.00
R125 R2- R3-
Sum25 Snit25.00
19. 107842 Jens-Christian Hansen Krarup/Espe Skydning
DGI Fyn
JUN 1 14.00
R114 R2- R3-
Sum14 Snit14.00
20. 144401 Albert Ahlmann-Ohlsen Lunde Sg&I
DGI Fyn
JUN 1 14.00
R114 R2- R3-
Sum14 Snit14.00
21. 132181 Lucas Tjelum Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
JUN 1 13.00
R113 R2- R3-
Sum13 Snit13.00

Til toppen