Luftpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 17 276.47
R1286 R2282 R3282 R4282
Sum1132 Snit283.00
2. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 12 272.92
R1286 R2281 R3281 R4279
Sum1127 Snit281.75
3. 110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 4 277.75
R1280 R2279 R3279 R4273
Sum1111 Snit277.75
4. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
JUN 8 268.38
R1277 R2272 R3269 R4268
Sum1086 Snit271.50
5. 122705 Rune Knudsen Varde Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 22 253.68
R1277 R2269 R3269 R4268
Sum1083 Snit270.75
6. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 9 261.89
R1270 R2268 R3267 R4267
Sum1072 Snit268.00
7. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 11 261.73
R1270 R2267 R3266 R4265
Sum1068 Snit267.00
8. 141299 Lærke Hegner Nielsen Faxe Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 13 258.77
R1269 R2265 R3264 R4264
Sum1062 Snit265.50
9. 111814 Freja Sillesen Alslev Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 16 252.19
R1263 R2262 R3260 R4258
Sum1043 Snit260.75
10. 120010 Melanie Bengtson Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 4 252.50
R1259 R2258 R3252 R4241
Sum1010 Snit252.50
11. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 6 244.00
R1251 R2249 R3245 R4243
Sum988 Snit247.00
12. 114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 5 227.60
R1240 R2235 R3224 R4223
Sum922 Snit230.50
13. 119625 Ida Nielsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 4 213.50
R1217 R2216 R3213 R4208
Sum854 Snit213.50
14. 140033 Nicolai Bollerup Refstrup Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 10 186.80
R1205 R2203 R3201 R4200
Sum809 Snit202.25
15. 122239 Betina Hebsgaard Vohs Nordals Skyttekreds
DGI Sønderjylland
JUN 3 249.00
R1260 R2251 R3236 R4-
Sum747 Snit249.00
16. 125486 Søren Kaa Bach Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 3 247.00
R1249 R2246 R3246 R4-
Sum741 Snit247.00
17. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 2 275.50
R1276 R2275 R3- R4-
Sum551 Snit275.50
18. 119622 Clara Nielsen Damsholte Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 259.50
R1260 R2259 R3- R4-
Sum519 Snit259.50
19. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 2 241.00
R1258 R2224 R3- R4-
Sum482 Snit241.00
20. 132080 Casper Christensen Hesselager Fore. Sportsklubber
DGI Fyn
JUN 2 236.00
R1238 R2234 R3- R4-
Sum472 Snit236.00
21. 142004 William Madsen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 249.00
R1249 R2- R3- R4-
Sum249 Snit249.00
22. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 221.00
R1221 R2- R3- R4-
Sum221 Snit221.00
23. 105897 Christian Kjellerp Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 218.00
R1218 R2- R3- R4-
Sum218 Snit218.00
24. 141012 Jakup Erlandsson Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 208.00
R1208 R2- R3- R4-
Sum208 Snit208.00
25. 141467 Lasse Gade Semberg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 204.00
R1204 R2- R3- R4-
Sum204 Snit204.00
26. 123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
JUN 1 201.00
R1201 R2- R3- R4-
Sum201 Snit201.00
27. 140841 Birk Dorsch Schmedes Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 195.00
R1195 R2- R3- R4-
Sum195 Snit195.00
28. 140994 Andreas Seeberg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 186.00
R1186 R2- R3- R4-
Sum186 Snit186.00
29. 140996 Maria Egebjerg Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 178.00
R1178 R2- R3- R4-
Sum178 Snit178.00
30. 141010 Oscar Hvirvelkær Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 175.00
R1175 R2- R3- R4-
Sum175 Snit175.00
31. 141005 Zimon Lindemose Hansen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 168.00
R1168 R2- R3- R4-
Sum168 Snit168.00
32. 141303 Mia Bender Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 162.00
R1162 R2- R3- R4-
Sum162 Snit162.00
33. 141009 Holger Foged Rasmussen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 154.00
R1154 R2- R3- R4-
Sum154 Snit154.00
34. 141001 Marius Emil Damgaard Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 102.00
R1102 R2- R3- R4-
Sum102 Snit102.00

Til toppen