Præmievåben 50m Liggende | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:07
Periode: 16. august 2019 - 16. august 2020

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 2 bedste resultater
1. 114967 Alexander Prip Hesselberg Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 200.00
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
2. 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å1 8 199.88
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
3. 37275 Tobias Volck Hybholt Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 5 199.60
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
4. 35978 Claus Søndergaard Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 7 199.57
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
5. 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
Å1 6 199.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
6. 122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 199.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
7. 88618 Anders Kurt Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å1 5 199.40
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
8. 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
Å1 7 199.29
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
9. 84054 Camilla Anna Kristiansen Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 199.25
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
10. 49637 Henriette Hylsebeck Nielsen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
Å1 6 199.17
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
11. 114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
Å1 6 199.17
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
12. 117829 Camilla Harder Skive skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 7 199.00
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
13. 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 7 198.86
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
14. 101636 Anton Christensen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å1 6 198.83
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
15. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å1 6 198.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
16. 104165 Bjørn Bär Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
Å1 8 197.63
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
17. 127751 Patrick Jepsen Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 10 197.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
18. 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å1 2 199.50
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
19. 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
Å1 2 199.50
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
20. 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
Å1 4 199.00
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
21. 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 6 198.83
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
22. 76771 Joachim Espersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 5 198.60
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
23. 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 4 198.50
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
24. 115167 Camilla Juul Møller Blovstrød SG&I - Skytteafd.
DGI Nordsjælland
Å1 6 198.33
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
25. 108975 Rasmus Caspersen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 198.25
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
26. 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
Å1 6 197.67
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
27. 56352 Line Gerner Malmborg Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 3 197.67
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
28. 47955 Signe Steffensen Horne Skytteforening
DGI Fyn
Å1 2 199.00
R1200 R2198
Sum398 Snit199.00
29. 115728 Theis Kofod Hounsgaard Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
Å1 4 198.50
R1199 R2199
Sum398 Snit199.00
30. 91687 Per poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å1 5 198.00
R1199 R2199
Sum398 Snit199.00
31. 96491 Mathias Søndergaard Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 5 197.40
R1200 R2198
Sum398 Snit199.00
32. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 7 197.14
R1199 R2199
Sum398 Snit199.00
33. 120517 Bjørn Raaby Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å1 2 198.50
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
34. 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
Å1 4 198.00
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
35. 111560 Anders Røge Holmegaard Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 197.50
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
36. 108974 Kamilla Schlippe Jakobsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 197.50
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
37. 96807 Sara Hvidberg Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 198.00
R1199 R2197
Sum396 Snit198.00
38. 55168 Line P. Bertelsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 3 197.33
R1198 R2198
Sum396 Snit198.00
39. 85786 Sara Knudsen Kolding-Bramdrup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
Å1 6 196.67
R1198 R2198
Sum396 Snit198.00
40. 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 5 196.20
R1198 R2198
Sum396 Snit198.00
41. 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 197.50
R1200 R2195
Sum395 Snit197.50
42. 120429 Sandra Youden Kreds 57, Ferslev, Skibby
DGI Nordsjælland
Å1 2 197.00
R1197 R2197
Sum394 Snit197.00
43. 81644 Jens Holmgaard Nissen Esbjerg Skyttekreds
DGI Sydvest
Å1 2 197.00
R1198 R2196
Sum394 Snit197.00
44. 92288 Anders Danielsen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å2 3 196.67
R1198 R2196
Sum394 Snit197.00
45. 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
Å1 4 196.25
R1198 R2196
Sum394 Snit197.00
46. 89816 Steffen Koefoed Nyvest Skytteforening
DGI Bornholm
Å2 6 194.67
R1198 R2196
Sum394 Snit197.00
47. 98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
Å2 8 194.13
R1197 R2197
Sum394 Snit197.00
48. 87623 Daniel Filtenborg Binder Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
Å1 2 196.50
R1198 R2195
Sum393 Snit196.50
49. 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 5 194.00
R1197 R2196
Sum393 Snit196.50
50. 104721 Peter H. Nielsen Kongsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 5 195.00
R1196 R2196
Sum392 Snit196.00
51. 80548 Louise Bendix Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å1 2 195.50
R1196 R2195
Sum391 Snit195.50
52. 61833 Mathias Rosengaard Sørensen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å2 2 195.00
R1195 R2195
Sum390 Snit195.00
53. 135039 Daniel S. Thomsen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å2 2 192.50
R1193 R2192
Sum385 Snit192.50
54. 129973 Jimmy Illner Sønderborg Skyttekreds
DGI Sønderjylland
Å2 5 189.80
R1194 R2191
Sum385 Snit192.50
55. 105228 Mia Boetius Hellerup Skyde Selskab
DGI Storkøbenhavn
Å2 4 189.75
R1195 R2190
Sum385 Snit192.50
56. 116855 Thor van den Berge Lemvig Skytteforening
DGI Vestjylland
Å2 2 192.00
R1197 R2187
Sum384 Snit192.00
57. 125467 Kian Nedrud Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
Å2 4 189.50
R1191 R2191
Sum382 Snit191.00
58. 116491 Lisa Andersen Frederikshavn Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å2 2 190.50
R1194 R2187
Sum381 Snit190.50
59. 101188 Nicolai Hougesen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å2 2 188.00
R1190 R2186
Sum376 Snit188.00
60. 129850 Isabella K. Jørgensen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å2 3 186.00
R1189 R2185
Sum374 Snit187.00
61. 134334 Kevin Nielsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
Å2 2 186.00
R1193 R2179
Sum372 Snit186.00
62. 103942 Thomas Thomasen Østbirk Skytteforening
DGI Sydøstjylland
Å2 2 185.00
R1186 R2184
Sum370 Snit185.00
63. 134141 David Ørebro Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
Å2 2 181.00
R1182 R2180
Sum362 Snit181.00
64. 135501 Line Bech Jensen Hvidovre Skyttekreds
DGI Storkøbenhavn
Å2 2 174.50
R1175 R2174
Sum349 Snit174.50
65. 25340 Hanne Kristensen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 1 200.00
R1200 R2-
Sum200 Snit200.00
66. 104491 Marius Bendixen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
Å1 1 198.00
R1198 R2-
Sum198 Snit198.00
67. 102795 Rasmus R. Olesen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
Å1 1 198.00
R1198 R2-
Sum198 Snit198.00
68. 102794 Emil R. Olesen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
Å1 1 197.00
R1197 R2-
Sum197 Snit197.00
69. 111517 André Fisker Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 1 196.00
R1196 R2-
Sum196 Snit196.00
70. 119076 Philip Jacobsen Kjøbenhavns Skytteforening
DGI Storkøbenhavn
Å1 1 195.00
R1195 R2-
Sum195 Snit195.00
71. 111518 Janek Fisker Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 1 192.00
R1192 R2-
Sum192 Snit192.00
72. 97660 Mathias L. Grove Skals Skytteforening
DGI Midtjylland
Å2 1 190.00
R1190 R2-
Sum190 Snit190.00
73. 124022 Sandra Hintze Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å2 1 187.00
R1187 R2-
Sum187 Snit187.00
74. 90197 Dennis Kristensen Møldrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å2 1 186.00
R1186 R2-
Sum186 Snit186.00
75. 139618 Denis Omeragic Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 1 172.00
R1172 R2-
Sum172 Snit172.00

Til toppen