Præmievåben 50m Liggende | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 21. april 2021 - kl. 06:06
Periode: 16. august 2020 - 16. august 2021

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 2 bedste resultater
1. 101277 Annemette Binder Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
Å1 2 200.00
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
2. 114967 Alexander Prip Hesselberg Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 200.00
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
3. 84289 Nicolaj Andersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 6 199.83
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
4. 122163 Maria Andersen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 4 199.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
5. 98282 Kristine Rødsgaard Christensen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å1 3 199.33
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
6. 34051 Sofie Nielsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
Å1 7 198.57
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
7. 114993 Lasse B. Asmussen Grænseegnens Skytteforening
DGI Sønderjylland
Å1 4 197.50
R1200 R2200
Sum400 Snit200.00
8. 102896 Jens-Ulrik Ladekjær-Mikkelsen Jelling fS
DGI Sydøstjylland
Å1 3 198.67
R1200 R2199
Sum399 Snit199.50
9. 111437 Noah Jørgensen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å2 2 199.00
R1200 R2198
Sum398 Snit199.00
10. 99520 Stine Jacobsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
Å1 5 198.00
R1199 R2199
Sum398 Snit199.00
11. 76771 Joachim Espersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 3 197.67
R1200 R2198
Sum398 Snit199.00
12. 104261 Bjørn Voigt Randers Skyttekreds
DGI Østjylland
Å1 2 198.50
R1200 R2197
Sum397 Snit198.50
13. 106625 Alexander Petersen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 198.50
R1200 R2197
Sum397 Snit198.50
14. 108184 Bjørn Olsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 3 197.67
R1199 R2198
Sum397 Snit198.50
15. 117829 Camilla Harder Skive skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 3 197.33
R1199 R2197
Sum396 Snit198.00
16. 95589 Morten Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 3 196.33
R1200 R2196
Sum396 Snit198.00
17. 91687 Per poulsen Tougaard Aalborg Skyttekreds
DGI Nordjylland
Å1 4 195.75
R1199 R2197
Sum396 Snit198.00
18. 90557 Cecilie Petersen Korsør Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 5 195.40
R1198 R2198
Sum396 Snit198.00
19. 83692 Victoria H Hansen Ølstykke Skytteforening
DGI Nordsjælland
Å1 2 197.50
R1200 R2195
Sum395 Snit197.50
20. 111517 André Fisker Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 3 197.00
R1198 R2197
Sum395 Snit197.50
21. 98925 Maria Mortensen Stadil-Vedersø Skytteforening
DGI Vestjylland
Å1 4 195.50
R1198 R2197
Sum395 Snit197.50
22. 103952 Mads Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 197.00
R1198 R2196
Sum394 Snit197.00
23. 108748 Kathrine Jakobsen Vester Hassing Skytteforening
DGI Nordjylland
Å1 2 196.50
R1197 R2196
Sum393 Snit196.50
24. 93371 Morten Bjerre Larsen Hvalsø Skytteforening 33. Kreds
DGI Midt- og Vestsjælland
Å1 2 196.50
R1197 R2196
Sum393 Snit196.50
25. 91409 Kristine Rosenlund Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
Å1 2 196.00
R1198 R2194
Sum392 Snit196.00
26. 126141 Laura Petersen Skive skytteforening
DGI Midtjylland
Å2 4 194.00
R1196 R2195
Sum391 Snit195.50
27. 134334 Kevin Nielsen Hjørring Skytteforening
DGI Nordjylland
Å2 4 192.00
R1195 R2195
Sum390 Snit195.00
28. 139677 Laura Jespersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 2 194.00
R1194 R2194
Sum388 Snit194.00
29. 97454 Anders Byskov Nielsen Ulfborg Bys Skytteforening
DGI Vestjylland
Å2 3 193.67
R1194 R2194
Sum388 Snit194.00
30. 129850 Isabella K. Jørgensen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å2 3 189.33
R1196 R2191
Sum387 Snit193.50
31. 117439 Benjamin Pedersen Ringsted Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 2 192.00
R1194 R2190
Sum384 Snit192.00
32. 131635 Mark Stig Ebbesen Bramming Skytteforening
DGI Sydvest
Å2 2 191.00
R1195 R2187
Sum382 Snit191.00
33. 139319 Mette Aas Jacobsen Helle Skytteforening
DGI Sydvest
Å2 2 189.00
R1192 R2186
Sum378 Snit189.00
34. 100147 Kasper Pedersen Høng Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 2 188.50
R1189 R2188
Sum377 Snit188.50
35. 111518 Janek Fisker Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 3 180.00
R1189 R2185
Sum374 Snit187.00
36. 106220 Kasper Hjorth Lousdal Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
Å1 1 198.00
R1198 R2-
Sum198 Snit198.00
37. 91753 Peter Christiansen Bredstrup-Pjedsted Idrætsforening
DGI Sydøstjylland
Å1 1 197.00
R1197 R2-
Sum197 Snit197.00
38. 109643 Christine Jacobi Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
Å1 1 196.00
R1196 R2-
Sum196 Snit196.00
39. 85479 Niklas Schumacher Ørre Skytteforening,
DGI Midtjylland
Å1 1 195.00
R1195 R2-
Sum195 Snit195.00
40. 109735 Rasmus Dalgaard Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
Å1 1 192.00
R1192 R2-
Sum192 Snit192.00
41. 126190 David Hede Olofsen Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
Å2 1 191.00
R1191 R2-
Sum191 Snit191.00
42. 142702 Julie Møller Sørensen Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
Å2 1 185.00
R1185 R2-
Sum185 Snit185.00
43. 143064 Josephine Johnsen Honum & Omegns Skytteforening
DGI Sydøstjylland
Å2 1 176.00
R1176 R2-
Sum176 Snit176.00

Til toppen