Standardpistol, 15m - Junior | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 24. maj 2020 - kl. 06:05
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 108556 Lars Krog Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 10 264.90
R1272 R2271 R3268 R4268
Sum1079 Snit269.75
2. 136081 Yannick Knudsen Djurslands PistolKlub
DGI Østjylland
JUN 8 262.00
R1274 R2274 R3268 R4262
Sum1078 Snit269.50
3. 108109 Thomas Bøgh Jensen Vodskov Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 11 257.09
R1268 R2267 R3264 R4261
Sum1060 Snit265.00
4. 96480 Aksel Damgaard Steffensen Tved Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 4 261.25
R1264 R2262 R3260 R4259
Sum1045 Snit261.25
5. 120849 Christine Nedergaard Nielsen Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 6 247.67
R1257 R2255 R3249 R4248
Sum1009 Snit252.25
6. 122285 Izabela Duracova Ballerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 5 250.60
R1252 R2252 R3252 R4250
Sum1006 Snit251.50
7. 104433 David Stangerup Ørnhøj Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 5 245.00
R1257 R2251 R3242 R4240
Sum990 Snit247.50
8. 136384 Frederik Søndergaard Christiansen Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 4 241.75
R1264 R2239 R3233 R4231
Sum967 Snit241.75
9. 118146 Axel Olsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
JUN 6 228.67
R1244 R2244 R3234 R4222
Sum944 Snit236.00
10. 112920 Sif Gorm Hansen Bullerup Skyttekreds
DGI Fyn
JUN 4 232.25
R1248 R2242 R3239 R4200
Sum929 Snit232.25
11. 114273 Rasmus Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 9 216.78
R1233 R2232 R3231 R4223
Sum919 Snit229.75
12. 129449 Storm F Warberg Clausen Københavns Amts Skyttelaug
DGI Storkøbenhavn
JUN 10 189.70
R1277 R2212 R3205 R4189
Sum883 Snit220.75
13. 135954 Ludvig Diesbjerg Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 5 217.40
R1243 R2218 R3210 R4209
Sum880 Snit220.00
14. 130588 Sebastian Jæger Midtiby Videbæk Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 25 177.48
R1233 R2228 R3211 R4197
Sum869 Snit217.25
15. 141277 Sanne Gudmand-Høyer Hørsholm Pistolforening
DGI Nordsjælland
JUN 5 201.80
R1225 R2206 R3199 R4195
Sum825 Snit206.25
16. 131197 Nicki Skifte Hørve Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 3 243.00
R1254 R2242 R3233 R4-
Sum729 Snit243.00
17. 105648 Andreas Borchers Allested/Vejle, Nr. Broby Skytteafdeling
DGI Fyn
JUN 4 182.00
R1211 R2189 R3169 R4159
Sum728 Snit182.00
18. 121947 Oliver D. Boesen Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 3 225.33
R1235 R2222 R3219 R4-
Sum676 Snit225.33
19. 118403 Nicklas Daugaard Vejle Skytteforening
DGI Sydøstjylland
JUN 3 199.67
R1248 R2208 R3143 R4-
Sum599 Snit199.67
20. 110525 Astrid Lindberg Hermann Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 280.50
R1282 R2279 R3- R4-
Sum561 Snit280.50
21. 120590 Marcus S. Hansen Vordingborg Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 255.50
R1256 R2255 R3- R4-
Sum511 Snit255.50
22. 125004 Victor R. Ehlers Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 2 248.50
R1250 R2247 R3- R4-
Sum497 Snit248.50
23. 141007 Sofia Gil Krogh Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 2 243.00
R1247 R2239 R3- R4-
Sum486 Snit243.00
24. 120010 Melanie Bengtson Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 238.00
R1244 R2232 R3- R4-
Sum476 Snit238.00
25. 141994 Mads Petersen Nykøbing Sj. Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 229.00
R1236 R2222 R3- R4-
Sum458 Snit229.00
26. 117322 Lasse Gundersen Bogense Skytteforening
DGI Fyn
JUN 2 222.00
R1226 R2218 R3- R4-
Sum444 Snit222.00
27. 108055 Victor Meyer Garde Skjern Skytteforening
DGI Vestjylland
JUN 2 217.00
R1223 R2211 R3- R4-
Sum434 Snit217.00
28. 141011 Magnus Bach Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 2 215.00
R1223 R2207 R3- R4-
Sum430 Snit215.00
29. 129740 Daniel Andersen Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 2 206.00
R1215 R2197 R3- R4-
Sum412 Snit206.00
30. 125872 Casper Boserup Grenå Skyttekreds
DGI Østjylland
JUN 2 196.50
R1245 R2148 R3- R4-
Sum393 Snit196.50
31. 128497 Liane Filtenborg Sparta Idrætsforening
DGI Sønderjylland
JUN 1 255.00
R1255 R2- R3- R4-
Sum255 Snit255.00
32. 136264 Alexander Schmidt Nykøbing F. Skytteforening
DGI Storstrømmen
JUN 1 247.00
R1247 R2- R3- R4-
Sum247 Snit247.00
33. 141346 Inge Strandgaard Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 2 117.50
R1136 R299 R3- R4-
Sum235 Snit117.50
34. 108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 233.00
R1233 R2- R3- R4-
Sum233 Snit233.00
35. 141553 Gustav Llndschouw Lindeberg Lind Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 232.00
R1232 R2- R3- R4-
Sum232 Snit232.00
36. 131512 Benjamin Ellekvist Skytteforeningen Krudttønden
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 231.00
R1231 R2- R3- R4-
Sum231 Snit231.00
37. 132445 Thore Frank Søborg SG&I
DGI Nordsjælland
JUN 1 229.00
R1229 R2- R3- R4-
Sum229 Snit229.00
38. 140995 Niclas V Jørgensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 222.00
R1222 R2- R3- R4-
Sum222 Snit222.00
39. 141673 Carl Emil Andersen Lehm Skyttelauget Kgs. Lyngby
DGI Nordsjælland
JUN 1 209.00
R1209 R2- R3- R4-
Sum209 Snit209.00
40. 125486 Søren Kaa Bach Århus Pistolklub
DGI Østjylland
JUN 1 202.00
R1202 R2- R3- R4-
Sum202 Snit202.00
41. 123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening
DGI Nordsjælland
JUN 1 200.00
R1200 R2- R3- R4-
Sum200 Snit200.00
42. 117015 Kasper Kristiansen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
JUN 1 191.00
R1191 R2- R3- R4-
Sum191 Snit191.00
43. 105897 Christian Kjellerp Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
JUN 1 184.00
R1184 R2- R3- R4-
Sum184 Snit184.00
44. 140744 Sebastian Rasmussen Rødding Skytteforening
DGI Sydvest
JUN 1 182.00
R1182 R2- R3- R4-
Sum182 Snit182.00
45. 133493 Karl-Emil Sichlau Petersen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab)
DGI Storkøbenhavn
JUN 1 169.00
R1169 R2- R3- R4-
Sum169 Snit169.00
46. 105267 Jacob Andersen Sports skytterne Snedsted
DGI Nordjylland
JUN 1 164.00
R1164 R2- R3- R4-
Sum164 Snit164.00
47. 140742 Gustav Henlov Pandrup Skytteforening
DGI Nordjylland
JUN 1 153.00
R1153 R2- R3- R4-
Sum153 Snit153.00
48. 141258 Jonas Gamst Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
JUN 1 152.00
R1152 R2- R3- R4-
Sum152 Snit152.00

Til toppen