Riffel, 200mNM | Min Idræt

Rangliste

Opdateret: 26. marts 2023 - kl. 06:09
Periode: 12 måneder

Plac. Skyttenr. Navn Forening Klasse Antal Snit De 4 bedste resultater
1. 50208 Jan Østergård Jensen Særslev Skytteforening
DGI Fyn
ST 11 242.45
R1248 R2247 R3245 R4243
Sum983 Snit245.75
2. 28084 Bjarne Veile Fløng-Hedehusene Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 10 241.80
R1246 R2244 R3243 R4242
Sum975 Snit243.75
3. 86870 Jesper Langhoff Pedersen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 21 240.38
R1245 R2244 R3244 R4242
Sum975 Snit243.75
4. 29552 Lars Thesbjerg Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST 6 242.00
R1244 R2243 R3242 R4242
Sum971 Snit242.75
5. 55133 Peter Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 13 239.69
R1243 R2243 R3243 R4242
Sum971 Snit242.75
6. 59536 Johnny Olsen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 9 238.44
R1245 R2241 R3241 R4239
Sum966 Snit241.50
7. 100102 Trine Irene Knudsen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 12 237.75
R1243 R2241 R3241 R4241
Sum966 Snit241.50
8. 28418 Anders K. Jørgensen Boddum-Ydby Skytteforening
DGI Nordjylland
ST 5 240.20
R1244 R2243 R3239 R4239
Sum965 Snit241.25
9. 62263 Lasse Tranegaard Sukstorf Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 8 238.75
R1243 R2241 R3240 R4239
Sum963 Snit240.75
10. 12022 Henrik Noppenau Lytzen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 10 238.20
R1242 R2241 R3240 R4239
Sum962 Snit240.50
11. 49823 Per Christiansen Fjelsted/Harndrup Skytteforening
DGI Fyn
ST 16 236.00
R1240 R2240 R3238 R4238
Sum956 Snit239.00
12. 28860 Mads Bakke Nielsen Thisted Skyttekreds
DGI Nordjylland
ST 4 238.50
R1243 R2240 R3236 R4235
Sum954 Snit238.50
13. 80892 Casper Norup Bertelsen Viborg Skytteforening
DGI Midtjylland
ST 5 235.40
R1239 R2237 R3236 R4233
Sum945 Snit236.25
14. 17311 Anders Secher Ullerup Skytteforening
DGI Sydøstjylland
ST 18 231.83
R1237 R2236 R3236 R4236
Sum945 Snit236.25
15. 68949 Claus Bruun Tingsted Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 11 232.45
R1239 R2236 R3235 R4234
Sum944 Snit236.00
16. 55915 Lasse Rogert Pedersen Næstved Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 7 229.43
R1236 R2236 R3233 R4229
Sum934 Snit233.50
17. 98706 Emma Thyssen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 5 230.20
R1237 R2236 R3229 R4226
Sum928 Snit232.00
18. 25849 Helene Klejs Dam Sørensen Samsø Skytteforening
DGI Østjylland
ST 4 231.50
R1238 R2238 R3231 R4219
Sum926 Snit231.50
19. 56691 Kenneth Hansen Ornebjerg Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 8 226.50
R1236 R2231 R3229 R4228
Sum924 Snit231.00
20. 114274 Peter Andersen Mullerup Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 7 222.86
R1229 R2229 R3224 R4223
Sum905 Snit226.25
21. 31184 Erik Madsen Haderup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST 6 220.67
R1230 R2224 R3223 R4223
Sum900 Snit225.00
22. 121937 Rasmus Andersen Frederikssund Skytteforening, IF1864
DGI Nordsjælland
ST 6 219.33
R1227 R2223 R3220 R4217
Sum887 Snit221.75
23. 76186 Ken Poulsen Kirke Hyllinge Skytteforening 32.kr.
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 4 219.75
R1232 R2217 R3216 R4214
Sum879 Snit219.75
24. 59650 Allan Hansen Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 3 236.67
R1240 R2235 R3235 R4-
Sum710 Snit236.67
25. 57411 Sigurd Bohl Jensen Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 3 234.00
R1235 R2235 R3232 R4-
Sum702 Snit234.00
26. 103514 Lasse Elkjær Nielsen Ribe Skyttekreds
DGI Sydvest
ST 2 223.50
R1226 R2221 R3- R4-
Sum447 Snit223.50
27. 80900 Kim Nørager Bay Egedal Skytteforening
DGI Nordsjælland
ST 1 238.00
R1238 R2- R3- R4-
Sum238 Snit238.00
28. 55114 Sarah Garn Hansen Stege Ndr. Skytteforening
DGI Storstrømmen
ST 1 228.00
R1228 R2- R3- R4-
Sum228 Snit228.00
29. 113022 Andreas Tanderup Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
DGI Midtjylland
ST 1 226.00
R1226 R2- R3- R4-
Sum226 Snit226.00
30. 127050 Peter Schmidt Tuse Skytteforening
DGI Midt- og Vestsjælland
ST 1 215.00
R1215 R2- R3- R4-
Sum215 Snit215.00

Til toppen