Dalgasstævne 2012 (Landsdelsmesterskab DDS Midt) (Riffel, 200m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
12208 Ulla Rasmussen Ulbjerg Skytteforening V1 144.0 144.0 Hovedskydning
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 2 130.0 130.0 Mesterskab
31719 Erik Paarup Gjellerup Sdr. S G & I 2 128.0 128.0 Hovedskydning
31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 2 141.0 141.0 Mesterskab
31359 Bent Mæng Ørre Skytteforening, 2 141.0 141.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening ÅK1 149.0 149.0 Hovedskydning
19654 Knud Erik Holm Viborg Skytteforening ÅK1 145.0 145.0 Mesterskab
29853 Lars Nahnsen Haderup Skytteforening 3 130.0 130.0 Mesterskab
29853 Lars Nahnsen Haderup Skytteforening 3 130.0 130.0 Hovedskydning
91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen Haderup Skytteforening JUN 141.0 141.0 Mesterskab
91114 Marco Damtoft Heimose Thomsen Haderup Skytteforening JUN 140.0 140.0 Hovedskydning
JUN 143.0 143.0 Hovedskydning
JUN 138.0 138.0 Mesterskab
83110 Anders Qvist Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 145.0 145.0 Mesterskab
83110 Anders Qvist Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
30183 Jon Baggesen Haderup Skytteforening 2 134.0 134.0 Hovedskydning
96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds ÅK2 146.0 146.0 Mesterskab
96337 Christian Jensen Ribe Skyttekreds ÅK2 144.0 144.0 Hovedskydning
98722 Joachim Buk Lauritsen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 142.0 142.0 Hovedskydning
22136 Børge Riis Nielsen Kjellerup Skytteforening V1 141.0 141.0 Hovedskydning
91720 Simon Buhl Carstensen Viborg Skytteforening BK 148.0 148.0 Hovedskydning
91720 Simon Buhl Carstensen Viborg Skytteforening BK 140.0 140.0 Mesterskab
95541 Alexander Rasmussen Viborg Skytteforening UNG 142.0 142.0 Mesterskab
95541 Alexander Rasmussen Viborg Skytteforening UNG 139.0 139.0 Hovedskydning
98874 Lasse Jensen Haderup Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
98874 Lasse Jensen Haderup Skytteforening BK 140.0 140.0 Hovedskydning
12241 Lisbeth Nielsen Møldrup Skytteforening V2 142.0 142.0 Hovedskydning
19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 143.0 143.0 Hovedskydning
19552 Rasmus Barrett Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 146.0 146.0 Mesterskab
12277 Bent Nielsen Møldrup Skytteforening V2 130.0 130.0 Hovedskydning
19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening V1 140.0 140.0 Hovedskydning
19751 Ejvind Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening V1 145.0 145.0 Mesterskab
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 1 144.0 144.0 Mesterskab
35895 Lene F. Høegsberg Holstebro Skytteforening ÅK2 138.0 138.0 Mesterskab
35895 Lene F. Høegsberg Holstebro Skytteforening ÅK2 139.0 139.0 Hovedskydning
86963 Christian Madsen DFB Viborg ÅK2 138.0 138.0 Hovedskydning
86963 Christian Madsen DFB Viborg ÅK2 139.0 139.0 Mesterskab
82541 Kristian Beider Andersen Viborg Skytteforening JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
82541 Kristian Beider Andersen Viborg Skytteforening JUN 143.0 143.0 Mesterskab
89691 Martin Færch Hansen Viborg Skytteforening BK 150.0 150.0 Hovedskydning
89691 Martin Færch Hansen Viborg Skytteforening BK 148.0 148.0 Mesterskab
95542 Verner Rasmussen Viborg Skytteforening 3 120.0 120.0 Mesterskab
95542 Verner Rasmussen Viborg Skytteforening 3 124.0 124.0 Hovedskydning
101131 Aleksander Andreasen Viborg Skytteforening BK 133.0 133.0 Hovedskydning
27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 3 131.0 131.0 Hovedskydning
27992 Jan Schmidt Skive skytteforening 3 132.0 132.0 Mesterskab
19297 Victor Boran Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 141.0 141.0 Hovedskydning
19297 Victor Boran Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening JUN 124.0 124.0 Mesterskab
27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 3 133.0 133.0 Hovedskydning
27351 Mads Priess Christoffersen Hem Skytteforening 3 137.0 137.0 Mesterskab
18963 André Madsen Haderup Skytteforening ÅK1 145.0 145.0 Hovedskydning
18963 André Madsen Haderup Skytteforening ÅK1 141.0 141.0 Mesterskab
93541 Alex Thomsen Haderup Skytteforening ÅK2 140.0 140.0 Hovedskydning
101597 Mark Gade Haderup Skytteforening BK 127.0 127.0 Hovedskydning
102228 Torben L. Christiansen Haderup Skytteforening ÅK2 133.0 133.0 Hovedskydning
82522 Kim Hornfelt Dyhr DFB Viborg ÅK2 129.0 129.0 Hovedskydning
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 146.0 146.0 Mesterskab
17033 Lars Ørum Pedersen Aalborg Skyttekreds 1 146.0 146.0 Hovedskydning
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 146.0 146.0 Mesterskab
31184 Erik Madsen Karup Skytteforening 2 138.0 138.0 Hovedskydning
27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 1 147.0 147.0 Hovedskydning
27895 Lisbeth Philbert Larsen Haderup Skytteforening 1 143.0 143.0 Mesterskab
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds V1 147.0 147.0 Hovedskydning
22477 Keld Klode Silkeborg Skyttekreds V1 147.0 147.0 Mesterskab
19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening V1 139.0 139.0 Mesterskab
19466 Finn Karlsson Ulbjerg Skytteforening V1 136.0 136.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UNG 132.0 132.0 Hovedskydning
19352 Henrik Strand Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening UNG 135.0 135.0 Mesterskab
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 1 144.0 144.0 Hovedskydning
27987 Jan Thesbjerg Skive skytteforening 1 142.0 142.0 Mesterskab
89856 Ib Steen Jørgensen DFB Viborg ÅK2 140.0 140.0 Mesterskab
89856 Ib Steen Jørgensen DFB Viborg ÅK2 143.0 143.0 Hovedskydning
102948 Benjamin Andersen Bak Viborg Skytteforening JUN 146.0 146.0 Mesterskab
102948 Benjamin Andersen Bak Viborg Skytteforening JUN 146.0 146.0 Hovedskydning
27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 3 120.0 120.0 Mesterskab
27947 Jørn Jensen Hem Skytteforening 3 123.0 123.0 Hovedskydning
91687 Per poulsen Tougaard Viborg Skytteforening JUN 139.0 139.0 Mesterskab
91687 Per poulsen Tougaard Viborg Skytteforening JUN 140.0 140.0 Hovedskydning
19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening ÅK2 140.0 140.0 Mesterskab
19750 Elsebeth Kjeldsen Viborg Skytteforening ÅK2 136.0 136.0 Hovedskydning
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening V1 138.0 138.0 Mesterskab
19511 Thomas Skræp Sørensen Kjellerup Skytteforening V1 145.0 145.0 Hovedskydning
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 144.0 144.0 Mesterskab
80892 Casper Norup Bertelsen Karup Skytteforening UNG 143.0 143.0 Hovedskydning
88173 Jacob Laursen Viborg Skytteforening BK 146.0 146.0 Mesterskab
88173 Jacob Laursen Viborg Skytteforening BK 144.0 144.0 Hovedskydning
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 145.0 145.0 Hovedskydning
98723 Emil Kronholm Søvsø Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 146.0 146.0 Mesterskab
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 2 144.0 144.0 Hovedskydning
19550 Rasmus N. Fisker Viborg Skytteforening 2 147.0 147.0 Mesterskab
25978 Kim Mæng Ibsen Ørre Skytteforening, 1 146.0 146.0 Hovedskydning
28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 2 146.0 146.0 Mesterskab
28015 Hardy Larsen Skive skytteforening 2 141.0 141.0 Hovedskydning
92668 Tobias Maarup Pedersen Rønde Skytteforening JUN 144.0 144.0 Hovedskydning
92668 Tobias Maarup Pedersen Rønde Skytteforening JUN 143.0 143.0 Mesterskab
97117 Mathias Gamst Haderup Skytteforening BK 143.0 143.0 Hovedskydning
17184 Flemming B. Frederiksen Postens Skyttelaug, Ålborg 3 121.0 121.0 Hovedskydning
31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 1 146.0 146.0 Hovedskydning
31260 Rikke Mæng Ørre Skytteforening, 1 144.0 144.0 Mesterskab
84371 Laura Bukalo Ørre Skytteforening, JUN 137.0 137.0 Hovedskydning
84371 Laura Bukalo Ørre Skytteforening, JUN 138.0 138.0 Mesterskab
19220 Kristian Larsen Ørre Skytteforening, 1 144.0 144.0 Hovedskydning
19220 Kristian Larsen Ørre Skytteforening, 1 139.0 139.0 Mesterskab
19406 Morten Bondgård Viborg Skytteforening ÅK2 146.0 146.0 Hovedskydning
19458 Henriette Lassen Viborg Skytteforening ÅK2 140.0 140.0 Mesterskab
19458 Henriette Lassen Viborg Skytteforening ÅK2 146.0 146.0 Hovedskydning
19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 2 137.0 137.0 Hovedskydning
19544 Rasmus Holm Pedersen Viborg Skytteforening 2 134.0 134.0 Mesterskab
89493 Steffen Flarup Viborg Skytteforening JUN 147.0 147.0 Hovedskydning
89493 Steffen Flarup Viborg Skytteforening JUN 149.0 149.0 Mesterskab
99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening BK 139.0 139.0 Mesterskab
99561 Josefine Ø. Laursen Viborg Skytteforening BK 141.0 141.0 Hovedskydning
12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening V2 140.0 140.0 Hovedskydning
12301 Hans Haubro Ulbjerg Skytteforening V2 146.0 146.0 Mesterskab
19287 Anna Marie Jensen Ulbjerg Skytteforening V1 141.0 141.0 Hovedskydning
83507 Kristian K. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 128.0 128.0 Mesterskab
83507 Kristian K. Pedersen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 137.0 137.0 Hovedskydning
88711 Victor Lytzen Kristensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 144.0 144.0 Hovedskydning
88711 Victor Lytzen Kristensen Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening BK 147.0 147.0 Mesterskab
56031 Gert Hansen Kjellerup Skytteforening V1 143.0 143.0 Hovedskydning
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening V1 150.0 150.0 Hovedskydning
56302 Tage Andersen Kjellerup Skytteforening V1 144.0 144.0 Mesterskab
13509 Allan Christiansen Møldrup Skytteforening V2 132.0 132.0 Hovedskydning
27341 Mikkel Krogh Simonsen Hem Skytteforening UNG 136.0 136.0 Mesterskab
27341 Mikkel Krogh Simonsen Hem Skytteforening UNG 129.0 129.0 Hovedskydning
92862 Caroline Peeters Haderup Skytteforening ÅK2 138.0 138.0 Mesterskab
92862 Caroline Peeters Haderup Skytteforening ÅK2 142.0 142.0 Hovedskydning

Til toppen