Landsdelsmesterskab 2013 50/200/300 og 25m pistol (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds 3 189.0 189.0 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds 3 184.0 184.0 Mesterskab
107220 Emil Havn Kjøbenhavns Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
107220 Emil Havn Kjøbenhavns Skytteforening BK2 191.0 191.0 Mesterskab
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds J2 198.0 198.0 Mesterskab
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds J2 199.0 199.0 Hovedskydning
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 163.0 163.0 Hovedskydning
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 165.0 165.0 Mesterskab
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK2 194.0 194.0 Mesterskab
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden BK3 176.0 176.0 Mesterskab
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden BK3 177.0 177.0 Hovedskydning
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst V2 178.0 178.0 Mesterskab
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst V2 181.0 181.0 Hovedskydning
99140 Frederik Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 188.0 188.0 Mesterskab
99140 Frederik Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 193.0 193.0 Hovedskydning
79295 Axel Vermehren Garderforeningens Skyttelaug V1 194.0 194.0 Mesterskab
79295 Axel Vermehren Garderforeningens Skyttelaug V1 199.0 199.0 Hovedskydning
112096 Jonathan Skifter API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) BK3 150.0 150.0 Hovedskydning
112096 Jonathan Skifter API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) BK3 143.0 143.0 Mesterskab
112099 Jasson Flemming Jessen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) BK3 124.0 124.0 Mesterskab
112099 Jasson Flemming Jessen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) BK3 169.0 169.0 Hovedskydning
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug V2 181.0 181.0 Hovedskydning
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug V2 185.0 185.0 Mesterskab
106550 Michael Tokarski Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
106550 Michael Tokarski Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Mesterskab
111921 Thomas Heise Grønning Kjøbenhavns Skytteforening BK3 190.0 190.0 Hovedskydning
111922 Leart Jakupi Kjøbenhavns Skytteforening BK3 183.0 183.0 Hovedskydning
111923 Martin Andersen Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 191.0 191.0 Hovedskydning
111923 Martin Andersen Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 188.0 188.0 Mesterskab
70694 Jesper Kristiansen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) UNG 187.0 187.0 Mesterskab
70694 Jesper Kristiansen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) UNG 186.0 186.0 Hovedskydning
111933 Beatrice Christensen Clink Kjøbenhavns Skytteforening BK3 147.0 147.0 Hovedskydning
111928 Martin Lund Djurhuus Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 179.0 179.0 Hovedskydning
111916 Jens C Lund Jørgensen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 157.0 157.0 Hovedskydning
111170 Camilla Rasmussen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
106476 Sebastian L Hauge Kjøbenhavns Skytteforening BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
106475 Yaron Lahav Kjøbenhavns Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
108537 Sabrina Bæk Nielsen Hvidovre Skyttekreds BK3 182.0 182.0 Mesterskab
108537 Sabrina Bæk Nielsen Hvidovre Skyttekreds BK3 178.0 178.0 Hovedskydning
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. ÅK2 174.0 174.0 Mesterskab
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. ÅK2 186.0 186.0 Hovedskydning
96803 Alex Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 180.0 180.0 Hovedskydning
96803 Alex Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 176.0 176.0 Mesterskab
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening 2 189.0 189.0 Mesterskab
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening 2 193.0 193.0 Hovedskydning
106849 Mads Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 177.0 177.0 Hovedskydning
106849 Mads Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 188.0 188.0 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 193.0 193.0 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 191.0 191.0 Hovedskydning
81474 Rasmus H Bach-Lauritsen Hvidovre Skyttekreds J1 192.0 192.0 Mesterskab
81474 Rasmus H Bach-Lauritsen Hvidovre Skyttekreds J1 194.0 194.0 Hovedskydning
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Hvidovre Skyttekreds BK2 194.0 194.0 Mesterskab
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Hvidovre Skyttekreds BK2 186.0 186.0 Hovedskydning
66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening V2 177.0 177.0 Mesterskab
66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening V2 190.0 190.0 Hovedskydning
99548 Joakim Vagn Jensen Hvidovre Skyttekreds BK2 193.0 193.0 Mesterskab
99548 Joakim Vagn Jensen Hvidovre Skyttekreds BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
100376 Casper Zean Rauff Hvidovre Skyttekreds BK2 189.0 189.0 Mesterskab
100376 Casper Zean Rauff Hvidovre Skyttekreds BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
83197 Jan Kristiansen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) ÅK2 172.0 172.0 Hovedskydning
83197 Jan Kristiansen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) ÅK2 179.0 179.0 Mesterskab
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 198.0 198.0 Mesterskab
110657 Jamie Mass Pedersen Hvidovre Skyttekreds BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
110657 Jamie Mass Pedersen Hvidovre Skyttekreds BK3 192.0 192.0 Mesterskab
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 173.0 173.0 Mesterskab
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 173.0 173.0 Hovedskydning
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 186.0 186.0 Mesterskab
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 188.0 188.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen V2 175.0 175.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen V2 177.0 177.0 Mesterskab
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 3 174.0 174.0 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 3 174.0 174.0 Mesterskab
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug V2 188.0 188.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug V2 191.0 191.0 Mesterskab
112095 Lukas Jeppesen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) ÅK2 173.0 173.0 Mesterskab
112095 Lukas Jeppesen API Skytteforening (Amagerbanens Personale IF) ÅK2 167.0 167.0 Hovedskydning
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening V2 188.0 188.0 Hovedskydning
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening V2 187.0 187.0 Mesterskab
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab ÅK1 198.0 198.0 Hovedskydning
67273 Hans Ole Tolstrup Tårnby Skytteforening V2 189.0 189.0 Hovedskydning
67273 Hans Ole Tolstrup Tårnby Skytteforening V2 187.0 187.0 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab ÅK2 195.0 195.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab ÅK2 190.0 190.0 Mesterskab
99550 Julie Vagn Jensen Hvidovre Skyttekreds BK2 192.0 192.0 Hovedskydning
99550 Julie Vagn Jensen Hvidovre Skyttekreds BK2 190.0 190.0 Mesterskab
100642 Simon Toft Tårnby Skytteforening ÅK2 167.0 167.0 Mesterskab
100642 Simon Toft Tårnby Skytteforening ÅK2 190.0 190.0 Hovedskydning
107217 Mads Kraak Hvidovre Skyttekreds BK3 197.0 197.0 Mesterskab
107217 Mads Kraak Hvidovre Skyttekreds BK3 187.0 187.0 Hovedskydning
70151 Mathias B H Laursen Skytteforeningen Krudttønden ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
70151 Mathias B H Laursen Skytteforeningen Krudttønden ÅK1 192.0 192.0 Mesterskab

Til toppen