Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
Holstebro stævne 15 m 2015 (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Vestjylland
DGI Midtjylland
Alle foreninger
Haderup Skytteforening
Harboøre Skytteforening
Holstebro Politis's Idrætsforening
Holstebro Skytteforening
Højmark Skytteforening
Kjellerup Skytteforening
Lemvig Skytteforening
Skjern Skytteforening
Stadil-Vedersø Skytteforening
Trehøje Skytteforening
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
Ulfborg Bys Skytteforening
Viborg Skytteforening
Videbæk Skytteforening
Vinderup Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
30213
Janus Haahr
Trehøje Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
30213
Janus Haahr
Trehøje Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
186.000
186.000
Hovedskydning
36092
Henrik Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Mesterskab
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
V1
198.000
198.000
Mesterskab
19654
Knud Erik Holm
Viborg Skytteforening
V1
198.000
198.000
Hovedskydning
90533
Kaja Laursen
Viborg Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Hovedskydning
90533
Kaja Laursen
Viborg Skytteforening
ÅK2
200.000
200.000
Mesterskab
37553
Camilla Nielsen
Videbæk Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Hovedskydning
37553
Camilla Nielsen
Videbæk Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
109643
Christine Jacobi
Viborg Skytteforening
J1
197.000
197.000
Hovedskydning
109643
Christine Jacobi
Viborg Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
107453
Oliver Alexis
Viborg Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
107453
Oliver Alexis
Viborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
91277
Simone Berg
Viborg Skytteforening
UNG
179.000
179.000
Mesterskab
91277
Simone Berg
Viborg Skytteforening
UNG
180.000
180.000
Hovedskydning
94778
Mihriann Vester
Viborg Skytteforening
J1
193.000
193.000
Hovedskydning
94778
Mihriann Vester
Viborg Skytteforening
J1
198.000
198.000
Mesterskab
93541
Alex Thomsen
Haderup Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
19746
Erik Skovmand
Viborg Skytteforening
1
194.000
194.000
Hovedskydning
19746
Erik Skovmand
Viborg Skytteforening
1
194.000
194.000
Mesterskab
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
190.000
190.000
Hovedskydning
19352
Henrik Strand
Taarup-Kvols-Løgstrup Skytteforening
2
191.000
191.000
Mesterskab
93540
Dorte Thomsen
Haderup Skytteforening
ÅK1
191.000
191.000
Hovedskydning
107452
Sara Alexis
Viborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
107452
Sara Alexis
Viborg Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
113024
Søren Steiner Simonsen
Skjern Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
113024
Søren Steiner Simonsen
Skjern Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
19550
Rasmus N. Fisker
Viborg Skytteforening
1
191.000
191.000
Hovedskydning
19550
Rasmus N. Fisker
Viborg Skytteforening
1
192.000
192.000
Mesterskab
35978
Claus Laumann Sindberg
Holstebro Skytteforening
UNG
190.000
190.000
Hovedskydning
35978
Claus Laumann Sindberg
Holstebro Skytteforening
UNG
189.000
189.000
Mesterskab
120850
Teddy Madsen
Holstebro Skytteforening
ÅK3
167.000
167.000
Hovedskydning
120850
Teddy Madsen
Holstebro Skytteforening
ÅK3
166.000
166.000
Mesterskab
120834
Rasmus Moesby Nielsen
Holstebro Skytteforening
BK4
179.000
179.000
Hovedskydning
120834
Rasmus Moesby Nielsen
Holstebro Skytteforening
BK4
183.000
183.000
Mesterskab
119575
Kevin Mark
Holstebro Skytteforening
BK4
191.000
191.000
Hovedskydning
119575
Kevin Mark
Holstebro Skytteforening
BK4
193.000
193.000
Mesterskab
117613
Mathias Høgh
Harboøre Skytteforening
BK3
184.000
184.000
Hovedskydning
117613
Mathias Høgh
Harboøre Skytteforening
BK3
181.000
181.000
Mesterskab
117614
Nicklas Høgh
Harboøre Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Hovedskydning
117614
Nicklas Høgh
Harboøre Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
87140
Oliver Dyremose
Ulfborg Bys Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
87140
Oliver Dyremose
Ulfborg Bys Skytteforening
J2
193.000
193.000
Mesterskab
118520
Ea Gisselbæk
Holstebro Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
118520
Ea Gisselbæk
Holstebro Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
101691
Mads Esager Høgh
Holstebro Skytteforening
J2
195.000
195.000
Mesterskab
101691
Mads Esager Høgh
Holstebro Skytteforening
J2
194.000
194.000
Hovedskydning
96180
Thea Kær Lauritzen
Holstebro Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
96180
Thea Kær Lauritzen
Holstebro Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
J1
198.000
198.000
Hovedskydning
99561
Josefine Østergaard Laursen
Viborg Skytteforening
J1
200.000
200.000
Mesterskab
92862
Caroline Peeters
Haderup Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
92862
Caroline Peeters
Haderup Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
36987
Holger Kold
Højmark Skytteforening
ÅK1
196.000
196.000
Mesterskab
36987
Holger Kold
Højmark Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
117863
Elisabeth Alexis
Viborg Skytteforening
BK3
191.000
191.000
Mesterskab
117863
Elisabeth Alexis
Viborg Skytteforening
BK3
190.000
190.000
Hovedskydning
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
192.000
192.000
Hovedskydning
19407
Morten De Place Bjørn
Viborg Skytteforening
1
193.000
193.000
Mesterskab
22034
Preben Kallegaard
Kjellerup Skytteforening
1
191.000
191.000
Hovedskydning
22034
Preben Kallegaard
Kjellerup Skytteforening
1
192.000
192.000
Mesterskab
101130
Kasper Linde Barrith
Kjellerup Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
101130
Kasper Linde Barrith
Kjellerup Skytteforening
BK2
188.000
188.000
Hovedskydning
104690
Sofie Sørensen
Lemvig Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
104690
Sofie Sørensen
Lemvig Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
UNG
190.000
190.000
Mesterskab
UNG
187.000
187.000
Hovedskydning
35895
Lene F. Høegsberg
Holstebro Skytteforening
ÅK1
199.000
199.000
Mesterskab
35895
Lene F. Høegsberg
Holstebro Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
88088
Marie Bæk Pagaard
Skjern Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
88088
Marie Bæk Pagaard
Skjern Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
107780
Mads Olesen
Skjern Skytteforening
BK1
196.000
196.000
Hovedskydning
107780
Mads Olesen
Skjern Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
116152
Benjamin Kjær Jensen
Videbæk Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Hovedskydning
116152
Benjamin Kjær Jensen
Videbæk Skytteforening
BK4
187.000
187.000
Mesterskab
22152
Anders Røhr Lauritzen
Holstebro Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Mesterskab
22152
Anders Røhr Lauritzen
Holstebro Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
30258
Gert Østergård
Holstebro Politis's Idrætsforening
V3
196.000
196.000
Hovedskydning
30258
Gert Østergård
Holstebro Politis's Idrætsforening
V3
195.000
195.000
Mesterskab
99897
Marcus Nørgaard
Lemvig Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
99897
Marcus Nørgaard
Lemvig Skytteforening
BK2
195.000
195.000
Mesterskab
119924
Joey P Andersen
Lemvig Skytteforening
BK2
193.000
193.000
Hovedskydning
119924
Joey P Andersen
Lemvig Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
19544
Rasmus Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
2
182.000
182.000
Mesterskab
19544
Rasmus Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
2
180.000
180.000
Hovedskydning
119925
Anna Kirk
Lemvig Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
119925
Anna Kirk
Lemvig Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
104696
Leander Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
190.000
190.000
Mesterskab
104696
Leander Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Hovedskydning
98011
Kasper Farbricius
Lemvig Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
98011
Kasper Farbricius
Lemvig Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Hovedskydning
37810
Knud I.Christensen
Skjern Skytteforening
V2
190.000
190.000
Hovedskydning
37810
Knud I.Christensen
Skjern Skytteforening
V2
193.000
193.000
Mesterskab
30694
Anders Helleskov
Trehøje Skytteforening
V1
197.000
197.000
Hovedskydning
30694
Anders Helleskov
Trehøje Skytteforening
V1
197.000
197.000
Mesterskab
120851
Martin Dahl
Holstebro Skytteforening
BK4
180.000
180.000
Hovedskydning
120851
Martin Dahl
Holstebro Skytteforening
BK4
190.000
190.000
Mesterskab
114188
Tais Christensen
Vinderup Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
114188
Tais Christensen
Vinderup Skytteforening
BK3
193.000
193.000
Mesterskab
120531
Mads Elkjær Munksgaard
Holstebro Skytteforening
BK3
185.000
185.000
Mesterskab
120531
Mads Elkjær Munksgaard
Holstebro Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
119525
Mads Ashton Hansen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Mesterskab
119525
Mads Ashton Hansen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
195.000
195.000
Hovedskydning
98925
Maria Mortensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
195.000
195.000
Mesterskab
98925
Maria Mortensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
193.000
193.000
Hovedskydning
97454
Anders Byskov Nielsen
Ulfborg Bys Skytteforening
J1
194.000
194.000
Mesterskab
97454
Anders Byskov Nielsen
Ulfborg Bys Skytteforening
J1
192.000
192.000
Hovedskydning
116728
Caroline Marie Jacobi
Viborg Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
116728
Caroline Marie Jacobi
Viborg Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
98883
Lars Andersen
Videbæk Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Hovedskydning
98883
Lars Andersen
Videbæk Skytteforening
BK1
198.000
198.000
Mesterskab
117987
Anne Jacobi
Viborg Skytteforening
ÅK2
198.000
198.000
Mesterskab
117987
Anne Jacobi
Viborg Skytteforening
ÅK2
199.000
199.000
Hovedskydning
111795
Kristian Johansen
Viborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
111795
Kristian Johansen
Viborg Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
36104
Chris Ahlers Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
J2
199.000
199.000
Hovedskydning
36104
Chris Ahlers Bjerg
Stadil-Vedersø Skytteforening
J2
197.000
197.000
Mesterskab
112486
Klaus Kristensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Mesterskab
112486
Klaus Kristensen
Stadil-Vedersø Skytteforening
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
94180
William Nørgård
Lemvig Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Hovedskydning
94180
William Nørgård
Lemvig Skytteforening
BK1
199.000
199.000
Mesterskab
90300
Camilla Marhauer Lauritsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK1
200.000
200.000
Mesterskab
90300
Camilla Marhauer Lauritsen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK1
192.000
192.000
Hovedskydning
104694
Jeppe K Viborg
Ulfborg Bys Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Mesterskab
104694
Jeppe K Viborg
Ulfborg Bys Skytteforening
BK3
189.000
189.000
Hovedskydning
116857
Nikoline Fleng Jensen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Mesterskab
116857
Nikoline Fleng Jensen
Ulfborg Bys Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
120835
Gregers Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Hovedskydning
120835
Gregers Ørts
Ulfborg Bys Skytteforening
BK4
168.000
168.000
Mesterskab
101508
Jacob Kristensen Bjerg
Holstebro Skytteforening
ÅK3
187.000
187.000
Mesterskab
101508
Jacob Kristensen Bjerg
Holstebro Skytteforening
ÅK3
184.000
184.000
Hovedskydning
104554
filip Dantoft
Vinderup Skytteforening
BK2
198.000
198.000
Mesterskab
104554
filip Dantoft
Vinderup Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
81045
Thomas Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
3
183.000
183.000
Mesterskab
81045
Thomas Holm Pedersen
Viborg Skytteforening
3
173.000
173.000
Hovedskydning
113666
Thomas Broe Højriis Christensen
Viborg Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
113666
Thomas Broe Højriis Christensen
Viborg Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
117015
Kasper Kristiansen
Viborg Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Mesterskab
117015
Kasper Kristiansen
Viborg Skytteforening
BK1
197.000
197.000
Hovedskydning
Til toppen