DGI Storkøbenhavn 15m-turnering 2014-15 1. omgang (Riffel, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 3 185.000 185.000 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab 3 180.000 180.000 Mesterskab
85508 Stig Brock Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 195.000 195.000 Hovedskydning
118043 Victoria Roed Hvidovre Skyttekreds BK4 188.000 188.000 Hovedskydning
111920 Peter George Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
57369 Brian Larsen Kjøbenhavns Skytteforening 2 177.000 177.000 Hovedskydning
57369 Brian Larsen Kjøbenhavns Skytteforening 2 172.000 172.000 Mesterskab
115661 Mads Emil Hansen Hellerup Skyde Selskab J2 183.000 183.000 Hovedskydning
115661 Mads Emil Hansen Hellerup Skyde Selskab J2 181.000 181.000 Mesterskab
112669 Rasmus Wozniak Københavns Amts Skyttelaug BK4 175.000 175.000 Hovedskydning
112669 Rasmus Wozniak Københavns Amts Skyttelaug BK4 179.000 179.000 Mesterskab
86255 Fritz Laungaard Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 176.000 176.000 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
66469 Jan Stoltenborg Garderforeningens Skyttelaug ÅK1 197.000 197.000 Mesterskab
69003 Britta Vengfelt Rådhusets Idrætsforening V3 176.000 176.000 Hovedskydning
107217 Mads Kraak Hvidovre Skyttekreds J2 192.000 192.000 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK3 193.000 193.000 Hovedskydning
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK1 199.000 199.000 Mesterskab
67617 John Nielsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK1 200.000 200.000 Hovedskydning
116699 Helle Lønstrup Hvidovre Skyttekreds ÅK2 195.000 195.000 Hovedskydning
108537 Sabrina Bæk Nielsen Hvidovre Skyttekreds BK2 191.000 191.000 Hovedskydning
101315 Bertil Bager Skytteforeningen Krudttønden ÅK2 184.000 184.000 Hovedskydning
106849 Mads Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 182.000 182.000 Hovedskydning
106849 Mads Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 185.000 185.000 Mesterskab
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening ÅK1 195.000 195.000 Mesterskab
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening ÅK1 197.000 197.000 Hovedskydning
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening 2 188.000 188.000 Mesterskab
56742 Peter C S Larsen Akademisk Skytteforening 2 190.000 190.000 Hovedskydning
100258 Regin Gaarsmand Akademisk Skytteforening 2 188.000 188.000 Hovedskydning
102510 Andreas Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds BK2 194.000 194.000 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 2 188.000 188.000 Hovedskydning
109083 Kia Scherer Rådhusets Idrætsforening J2 184.000 184.000 Hovedskydning
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 197.000 197.000 Mesterskab
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 200.000 200.000 Hovedskydning
70823 Carsten S Jappe Hvidovre Skyttekreds 2 184.000 184.000 Hovedskydning
87671 Jimmy Mynster Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 180.000 180.000 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 2 183.000 183.000 Hovedskydning
116237 Hannibal Dalsbæk Khader Københavns Amts Skyttelaug BK4 173.000 173.000 Hovedskydning
116237 Hannibal Dalsbæk Khader Københavns Amts Skyttelaug BK4 160.000 160.000 Mesterskab
115666 Ida Skov Nilausen Københavns Amts Skyttelaug J2 179.000 179.000 Hovedskydning
115666 Ida Skov Nilausen Københavns Amts Skyttelaug J2 181.000 181.000 Mesterskab
106476 Sebastian L Hauge Kjøbenhavns Skytteforening BK2 195.000 195.000 Hovedskydning
106476 Sebastian L Hauge Kjøbenhavns Skytteforening BK2 192.000 192.000 Mesterskab
70836 Betina Lynnerup Akademisk Skytteforening 3 170.000 170.000 Hovedskydning
92596 Henning Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 164.000 164.000 Hovedskydning
86751 Flemming M B Andersen Skytteforeningen Krudttønden V3 178.000 178.000 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 3 170.000 170.000 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab 3 170.000 170.000 Hovedskydning
68970 Per Due Vengfelt Rådhusets Idrætsforening V3 188.000 188.000 Hovedskydning
67400 Stefan Rosenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening ÅK1 199.000 199.000 Hovedskydning
67400 Stefan Rosenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Mesterskab
79295 Axel Vermehren Garderforeningens Skyttelaug V1 197.000 197.000 Mesterskab
79295 Axel Vermehren Garderforeningens Skyttelaug V1 199.000 199.000 Hovedskydning
68899 Britta Hansen Hvidovre Skyttekreds 1 190.000 190.000 Hovedskydning
119074 Luna Bojanovic Tommerup Kjøbenhavns Skytteforening J2 188.000 188.000 Hovedskydning
114253 Ivan Elleby Thilgreen Kjøbenhavns Skytteforening J2 193.000 193.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab 1 187.000 187.000 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab 1 189.000 189.000 Mesterskab
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening ÅK2 191.000 191.000 Hovedskydning
106550 Michael Tokarski Kjøbenhavns Skytteforening ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
106550 Michael Tokarski Kjøbenhavns Skytteforening ÅK1 196.000 196.000 Mesterskab
112373 Asger Emil Grønnow Kjøbenhavns Skytteforening ÅK3 192.000 192.000 Hovedskydning
114253 Ivan Elleby Thilgreen Kjøbenhavns Skytteforening J2 192.000 192.000 Mesterskab
108958 Mads Burhøj Skov Kastrup-Tårnby Skytteforening BK2 189.000 189.000 Hovedskydning
108958 Mads Burhøj Skov Kastrup-Tårnby Skytteforening BK2 190.000 190.000 Mesterskab
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds UNG 170.000 170.000 Hovedskydning
66799 Erik Bahn Lyngby-Taarbæk Skytterne V1 195.000 195.000 Hovedskydning
70993 Ella Bell Skytteforeningen Krudttønden ÅK2 192.000 192.000 Hovedskydning
99168 Christina Caravadossi Kastrup-Tårnby Skytteforening V3 185.000 185.000 Hovedskydning
66760 Lotte Puggaard Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 183.000 183.000 Hovedskydning
99168 Christina Caravadossi Kastrup-Tårnby Skytteforening V3 183.000 183.000 Mesterskab
102509 Alexander Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds J2 189.000 189.000 Hovedskydning
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening 2 189.000 189.000 Hovedskydning
116415 Patricia Woiremose Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK3 195.000 195.000 Hovedskydning
96803 Alex Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK2 191.000 191.000 Mesterskab
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug V2 195.000 195.000 Hovedskydning
69016 Torben Sonne Garderforeningens Skyttelaug V2 192.000 192.000 Mesterskab
67073 Carl Petersen Tryg Idrætsklub V3 188.000 188.000 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds 1 192.000 192.000 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds 1 190.000 190.000 Mesterskab
99140 Frederik Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening UNG 181.000 181.000 Hovedskydning
99140 Frederik Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening UNG 179.000 179.000 Mesterskab
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 183.000 183.000 Hovedskydning
87828 Søren Svorin Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 188.000 188.000 Hovedskydning
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 189.000 189.000 Mesterskab
69914 Bjarne Clausen Tryg Idrætsklub V3 184.000 184.000 Hovedskydning
107220 Emil Havn Kjøbenhavns Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
107220 Emil Havn Kjøbenhavns Skytteforening BK2 197.000 197.000 Mesterskab
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub 2 183.000 183.000 Hovedskydning
119071 Dror Kasinsky Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 199.000 199.000 Hovedskydning
119071 Dror Kasinsky Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 196.000 196.000 Mesterskab
85504 Per Groth Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 174.000 174.000 Hovedskydning
85507 Erling Jakobsen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 181.000 181.000 Hovedskydning
119076 Philip Jacobsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 182.000 182.000 Hovedskydning
64800 Freyja G. Larsen Akademisk Skytteforening 2 183.000 183.000 Hovedskydning
64800 Freyja G. Larsen Akademisk Skytteforening 2 188.000 188.000 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 191.000 191.000 Hovedskydning
110099 Bent Finch Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 176.000 176.000 Hovedskydning
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 180.000 180.000 Hovedskydning
119013 Stine Burkhardt Rådhusets Idrætsforening ÅK3 179.000 179.000 Hovedskydning
113942 Victor Schiøtt Mechta Hvidovre Skyttekreds J2 187.000 187.000 Hovedskydning
116348 Tine Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK3 181.000 181.000 Hovedskydning
110097 Mogens Ehrhorn Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 186.000 186.000 Hovedskydning
115903 Mette Engelbrechtsen Lyngby-Taarbæk Skytterne ÅK3 180.000 180.000 Hovedskydning
96803 Alex Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK2 188.000 188.000 Hovedskydning
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug V3 188.000 188.000 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug V2 198.000 198.000 Hovedskydning
71076 Peter Horsten Garderforeningens Skyttelaug V2 193.000 193.000 Mesterskab
71622 Poul Laustsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 189.000 189.000 Hovedskydning
71622 Poul Laustsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 188.000 188.000 Mesterskab
69777 Ole Abildgaard Garderforeningens Skyttelaug V3 180.000 180.000 Mesterskab
95353 Tove Balslev Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 185.000 185.000 Hovedskydning
87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug V3 193.000 193.000 Hovedskydning
87370 Mogens Blomsterberg Garderforeningens Skyttelaug V3 191.000 191.000 Mesterskab
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 186.000 186.000 Mesterskab
107731 Michael Clementsen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 189.000 189.000 Hovedskydning
104253 Jørgen Laursen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 176.000 176.000 Hovedskydning
106959 Jørgen Schmidt Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 185.000 185.000 Hovedskydning
57022 Kell Damgaard Nielsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V3 184.000 184.000 Hovedskydning
67707 Erling Mørkboe Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 189.000 189.000 Hovedskydning
67707 Erling Mørkboe Kastrup-Tårnby Skytteforening V1 196.000 196.000 Mesterskab
116877 Daniel Lyakhovich Kjøbenhavns Skytteforening BK3 189.000 189.000 Hovedskydning
116877 Daniel Lyakhovich Kjøbenhavns Skytteforening BK3 184.000 184.000 Mesterskab
66367 Per Holm Frese Tryg Idrætsklub V3 173.000 173.000 Hovedskydning
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub V3 188.000 188.000 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg Idrætsklub V3 186.000 186.000 Hovedskydning
119073 Rebecca T.B. Tommerup Kjøbenhavns Skytteforening BK3 195.000 195.000 Hovedskydning
119075 Songkrit Sriphawin Kjøbenhavns Skytteforening ÅK3 190.000 190.000 Hovedskydning
90584 Torsten Olsen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 178.000 178.000 Hovedskydning
67097 Anne Nicolaisen Otto Nielsen Firmasport V3 181.000 181.000 Hovedskydning
68259 Hans Jørgen Jørgensen Otto Nielsen Firmasport V3 175.000 175.000 Hovedskydning
68655 Palle Nielsen Otto Nielsen Firmasport V3 176.000 176.000 Hovedskydning
110999 Birger Ladefoged Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 192.000 192.000 Hovedskydning
63372 Bronnislaw Kavevsky Otto Nielsen Firmasport V3 167.000 167.000 Hovedskydning
66942 Poul Asmus Schlüter Otto Nielsen Firmasport V3 164.000 164.000 Hovedskydning
119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening V3 180.000 180.000 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug V3 187.000 187.000 Hovedskydning
109057 Hannibal M. B Jarner Københavns Amts Skyttelaug BK4 175.000 175.000 Hovedskydning
109057 Hannibal M. B Jarner Københavns Amts Skyttelaug BK4 172.000 172.000 Mesterskab
116236 Maria Karen Kristina Pecseli Københavns Amts Skyttelaug 3 153.000 153.000 Hovedskydning
70322 Ole C. Rasmussen Garderforeningens Skyttelaug V3 182.000 182.000 Mesterskab
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 195.000 195.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug V3 184.000 184.000 Hovedskydning
111975 Ole Christoffersen Garderforeningens Skyttelaug V3 180.000 180.000 Mesterskab
67092 Astrid Jørgensen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 189.000 189.000 Hovedskydning
78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 185.000 185.000 Hovedskydning
85505 Wini Groth Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 184.000 184.000 Hovedskydning
78876 Carsten Zachariassen Garderforeningens Skyttelaug ÅK3 182.000 182.000 Mesterskab
67060 Dan Rebild Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 192.000 192.000 Hovedskydning
111146 Jingdan (Dan) Hua Gladsaxe Skytteforening BK2 198.000 198.000 Hovedskydning
119390 Tine Lykke Hellerup Skyde Selskab 3 169.000 169.000 Hovedskydning
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening 2 184.000 184.000 Hovedskydning
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening 2 190.000 190.000 Mesterskab
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening 2 186.000 186.000 Hovedskydning
92597 Lis Klitgaard Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 185.000 185.000 Hovedskydning
95534 Finn stoltze Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 189.000 189.000 Hovedskydning
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Hvidovre Skyttekreds J2 192.000 192.000 Hovedskydning
95354 Ole Eriksen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 191.000 191.000 Hovedskydning
98824 Ulrik Holm Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 190.000 190.000 Hovedskydning
119077 Mathias Julskov N. Sørensen Kjøbenhavns Skytteforening J2 173.000 173.000 Hovedskydning
71434 Birgitte Fogh-Nielsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V3 186.000 186.000 Hovedskydning
71434 Birgitte Fogh-Nielsen Kastrup-Tårnby Skytteforening V3 186.000 186.000 Mesterskab
110098 Kurt Juul Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 184.000 184.000 Hovedskydning
66985 Lizzie Grauert Otto Nielsen Firmasport V3 185.000 185.000 Hovedskydning
70151 Mathias B H Laursen Skytteforeningen Krudttønden ÅK1 198.000 198.000 Hovedskydning
118276 Rune Fuglø Mortensen Københavns Amts Skyttelaug UNG 159.000 159.000 Hovedskydning
106960 Jørn Finn Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 194.000 194.000 Hovedskydning
69831 Bent Due Otto Nielsen Firmasport V3 172.000 172.000 Hovedskydning
66972 Mogens Lindhardt Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 184.000 184.000 Hovedskydning
70647 Kirsten Larsen Rådhusets Idrætsforening V3 178.000 178.000 Hovedskydning
113804 Line Marqvartsen Rådhusets Idrætsforening ÅK3 191.000 191.000 Hovedskydning
78041 Erik Nielsen Lyngby-Taarbæk Skytterne V3 173.000 173.000 Hovedskydning
99620 Bent Andersen Rådhusets Idrætsforening V3 179.000 179.000 Hovedskydning

Til toppen