DGI Storkøbenhavn 15m-turnering 2014-15 1. omgang (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 2 270.000 270.000 Hovedskydning
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug 2 258.000 258.000 Mesterskab
117410 Morten Toftdahl-Olesen Kjøbenhavns Skytteforening 3 265.000 265.000 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening ÅK2 253.000 253.000 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening ÅK2 264.000 264.000 Mesterskab
113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening V2 267.000 267.000 Hovedskydning
105189 Søren Verup Akademisk Skytteforening 4 216.000 216.000 Hovedskydning
46967 Mikkel Ploug Madsen Akademisk Skytteforening 1 276.000 276.000 Hovedskydning
46967 Mikkel Ploug Madsen Akademisk Skytteforening 1 272.000 272.000 Mesterskab
66494 Bjørn Eggert Christensen Novo Gruppens Skytteafdeling V2 256.000 256.000 Hovedskydning
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 3 251.000 251.000 Hovedskydning
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 3 255.000 255.000 Mesterskab
105615 Kenneth Scherer Rådhusets Idrætsforening 4 205.000 205.000 Hovedskydning
116498 Julie Damm Akademisk Skytteforening ÅK2 215.000 215.000 Hovedskydning
119504 Sølvig Troelsen Akademisk Skytteforening ÅK2 161.000 161.000 Hovedskydning
119505 Morten Wilstrup Akademisk Skytteforening ÅK2 170.000 170.000 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening 4 238.000 238.000 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening 4 233.000 233.000 Mesterskab
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening 3 236.000 236.000 Hovedskydning
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening 3 246.000 246.000 Mesterskab
107007 Nils Mørch Madsen Akademisk Skytteforening ÅK2 248.000 248.000 Hovedskydning
90600 Nicolas Flørnæs Københavns Amts Skyttelaug JUN 260.000 260.000 Hovedskydning
114856 Sebastan John Vagg Københavns Amts Skyttelaug BK 204.000 204.000 Hovedskydning
114856 Sebastan John Vagg Københavns Amts Skyttelaug BK 207.000 207.000 Mesterskab
115665 Martin L. P. Andkjær Københavns Amts Skyttelaug BK 132.000 132.000 Hovedskydning
116823 Søren Nilausen Københavns Amts Skyttelaug ÅK2 234.000 234.000 Hovedskydning
116823 Søren Nilausen Københavns Amts Skyttelaug ÅK2 249.000 249.000 Mesterskab
66587 Jan Schmidt Jensen Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK2 221.000 221.000 Hovedskydning
66946 Peter Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 212.000 212.000 Hovedskydning
68315 Mette Darre Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 211.000 211.000 Hovedskydning
71371 Christian Amdi Sørensen Novo Gruppens Skytteafdeling V1 258.000 258.000 Hovedskydning
117340 Camilla Bille Thomsen Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK2 229.000 229.000 Hovedskydning
118920 Bryan Coulson Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK2 246.000 246.000 Hovedskydning
66406 Dan Otto Eriksen Rådhusets Idrætsforening V1 282.000 282.000 Hovedskydning
119014 Jorge Abos Rådhusets Idrætsforening V2 203.000 203.000 Hovedskydning
119015 Tommy Frølund-Jensen Rådhusets Idrætsforening ÅK2 242.000 242.000 Hovedskydning
82972 Carsten Tang-Petersen Skytteforeningen Krudttønden V1 262.000 262.000 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening 2 277.000 277.000 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening 2 274.000 274.000 Mesterskab
112197 Julie Ziersen Akademisk Skytteforening ÅK2 266.000 266.000 Hovedskydning
3 238.000 238.000 Hovedskydning
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 2 262.000 262.000 Mesterskab
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug 3 280.000 280.000 Hovedskydning
105614 Steen Scherer Rådhusets Idrætsforening ÅK2 234.000 234.000 Hovedskydning
114884 Katrine Kleffel Bannow Akademisk Skytteforening ÅK2 236.000 236.000 Hovedskydning
71372 Christian Egeskov Kjøbenhavns Skytteforening 4 233.000 233.000 Hovedskydning
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug V2 202.000 202.000 Hovedskydning
69847 Rene Jørgensen Novo Gruppens Skytteafdeling V2 255.000 255.000 Hovedskydning
109054 Arne Ivan Persson Lyngby-Taarbæk Skytterne V2 142.000 142.000 Hovedskydning
113804 Line Marqvartsen Rådhusets Idrætsforening ÅK2 125.000 125.000 Hovedskydning
68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 3 267.000 267.000 Hovedskydning
68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) 2 259.000 259.000 Mesterskab
119070 Isabella Eklöf Kjøbenhavns Skytteforening 4 229.000 229.000 Hovedskydning
114613 Povl Christoffer Hædersdal Eller Skytteforeningen Krudttønden ÅK2 247.000 247.000 Hovedskydning
112386 Hernando Cardona Kjøbenhavns Skytteforening 4 194.000 194.000 Hovedskydning
111128 Jonas Toby Reik Akademisk Skytteforening ÅK2 253.000 253.000 Hovedskydning
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug ÅK1 273.000 273.000 Mesterskab
118276 Rune Fuglø Mortensen Københavns Amts Skyttelaug UNG 205.000 205.000 Hovedskydning
118921 Mikael Buus Nielsen Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK2 233.000 233.000 Hovedskydning
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug ÅK1 259.000 259.000 Hovedskydning
66322 Niels Junge Skytteforeningen Af 1949 V2 230.000 230.000 Mesterskab
66322 Niels Junge Skytteforeningen Af 1949 V2 210.000 210.000 Hovedskydning
114884 Katrine Kleffel Bannow Akademisk Skytteforening ÅK2 229.000 229.000 Mesterskab
114313 Thor Ottesen Akademisk Skytteforening ÅK2 178.000 178.000 Mesterskab
114313 Thor Ottesen Akademisk Skytteforening ÅK2 248.000 248.000 Hovedskydning
113862 Gyrithe Lanz Akademisk Skytteforening ÅK2 193.000 193.000 Hovedskydning
99164 Thomas Kirk Kjøbenhavns Skytteforening 4 241.000 241.000 Hovedskydning
70340 Marianne Mansdal Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK2 244.000 244.000 Hovedskydning
100532 Birger Johansen Skytteforeningen Af 1949 V2 258.000 258.000 Mesterskab
100532 Birger Johansen Skytteforeningen Af 1949 V2 268.000 268.000 Hovedskydning
119013 Stine Burkhardt Rådhusets Idrætsforening ÅK2 178.000 178.000 Hovedskydning
113187 Stuart Stocks Novo Gruppens Skytteafdeling ÅK1 259.000 259.000 Hovedskydning
86324 Jan Petersen Skytteforeningen Pilen af 1927 ÅK2 188.000 188.000 Hovedskydning
92240 Rasmus Wrønding Elf Københavns Amts Skyttelaug UNG 263.000 263.000 Mesterskab
92240 Rasmus Wrønding Elf Københavns Amts Skyttelaug UNG 253.000 253.000 Hovedskydning
109084 Gabriel Olling Jensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) JUN 229.000 229.000 Mesterskab
109084 Gabriel Olling Jensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) JUN 224.000 224.000 Hovedskydning
101705 Henrik Rasmussen Kjøbenhavns Skytteforening 3 247.000 247.000 Hovedskydning
69189 Jens Bo Nielsen Skydeselskabet Argus Af 1912 V2 257.000 257.000 Hovedskydning
87048 Peter Schmechel Skytteforeningen Krudttønden ÅK1 254.000 254.000 Hovedskydning
68515 Arne Hjelmslund Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2 247.000 247.000 Hovedskydning
66242 Sten Scheibye Akademisk Skytteforening V1 275.000 275.000 Hovedskydning
91320 Mikkel Reple Jannerup Skytteforeningen Krudttønden ÅK1 273.000 273.000 Hovedskydning

Til toppen