Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
15 m pistol divisionsskydning 2 omg 2014-15 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Nordsjælland
Alle foreninger
Blovstrød Pistolskytteforening
Espergærde Skytteforening
Farum Skytteforening
Frederikssund Skytteforening, IF1864
Frederiksværk Skytteforening
Hillerød Skytteforening
Hørsholm Pistolforening
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
Skyttelauget Kgs. Lyngby
Stenløse Skytteforening
Søborg SG&I
Søllerød Skytteforening
Værløse Skytteforening
Ølstykke Skytteforening
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
61720
Jens Hartwig
Skyttelauget Kgs. Lyngby
1
282.000
282.000
Hovedskydning
63419
Steen Pico Nielsen
Hillerød Skytteforening
V1
261.000
261.000
Hovedskydning
56688
Kurt Christensen
Hørsholm Pistolforening
1
282.000
282.000
Hovedskydning
117944
Celine Hedeboe
Søborg SG&I
ÅK2
230.000
230.000
Hovedskydning
66086
Ejner Nicolaisen
Hørsholm Pistolforening
V1
266.000
266.000
Hovedskydning
83286
Ole Collin Rasmussen
Hillerød Skytteforening
V1
266.000
266.000
Hovedskydning
61650
Richard Thers
Stenløse Skytteforening
V2
248.000
248.000
Hovedskydning
93524
Lars Anders Hansen
Frederiksværk Skytteforening
V2
217.000
217.000
Hovedskydning
64172
Hans Chr. Nielsen
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
ÅK2
160.000
160.000
Hovedskydning
66034
Preben Hostrup Christensen
Hørsholm Pistolforening
V2
261.000
261.000
Hovedskydning
71207
Erkki Søndergaard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ÅK1
276.000
276.000
Hovedskydning
93020
Frantz Weitemeyer
Blovstrød Pistolskytteforening
2
271.000
271.000
Hovedskydning
107247
Henrik Lemming
Søllerød Skytteforening
V1
259.000
259.000
Hovedskydning
118915
Henrik Brønsted
Blovstrød Pistolskytteforening
4
219.000
219.000
Hovedskydning
116839
Morten Puukka Tornøe
Værløse Skytteforening
ÅK2
236.000
236.000
Hovedskydning
107500
Lasse Reiholt Hansen
Hillerød Skytteforening
ÅK1
282.000
282.000
Hovedskydning
63427
Shila Pico Petersen
Hillerød Skytteforening
ÅK1
254.000
254.000
Hovedskydning
64070
Peter L. Nielsen
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
3
257.000
257.000
Hovedskydning
111690
Jesper Ewald
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
4
207.000
207.000
Hovedskydning
61851
Lars Grønlund Ottesen
Farum Skytteforening
4
259.000
259.000
Hovedskydning
102336
Jakob Vels
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ÅK2
265.000
265.000
Hovedskydning
62161
Steen Aabech
Skyttelauget Kgs. Lyngby
V1
259.000
259.000
Hovedskydning
114010
Torben Espø
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
4
219.000
219.000
Hovedskydning
118546
Josva Søjbjerg
Ølstykke Skytteforening
4
176.000
176.000
Hovedskydning
68043
Peter Ahasverusen
Søborg SG&I
V2
236.000
236.000
Hovedskydning
57955
Jens Jacob Haugaard
Skyttelauget Kgs. Lyngby
2
282.000
282.000
Hovedskydning
61745
Dorrit Thers
Stenløse Skytteforening
V2
227.000
227.000
Hovedskydning
63546
Kaare O. Nielsen
Hillerød Skytteforening
ÅK1
267.000
267.000
Hovedskydning
95129
Raymond Azzopardi
Espergærde Skytteforening
4
225.000
225.000
Hovedskydning
62156
Svend Christensen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V2
176.000
176.000
Hovedskydning
96348
Helle Bacino
Ølstykke Skytteforening
ÅK2
222.000
222.000
Hovedskydning
106632
Kim Hansen
Stenløse Skytteforening
4
239.000
239.000
Hovedskydning
115553
Timme Ro Tullberg Tvede
Farum Skytteforening
4
221.000
221.000
Hovedskydning
61880
Johnny Rene Clausen
Ølstykke Skytteforening
V1
269.000
269.000
Hovedskydning
81420
Michael Petersen
Skyttelauget Kgs. Lyngby
4
227.000
227.000
Hovedskydning
117311
Povl Martens
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ÅK2
235.000
235.000
Hovedskydning
63341
Flemming Rask
Hørsholm Pistolforening
V1
251.000
251.000
Hovedskydning
61921
Bo Jacobsen
Stenløse Skytteforening
3
250.000
250.000
Hovedskydning
62421
Carl Christjansen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V1
258.000
258.000
Hovedskydning
62355
Harry Stefansen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V2
255.000
255.000
Hovedskydning
96334
Jan Truelsen
Ølstykke Skytteforening
3
240.000
240.000
Hovedskydning
118914
Ulrik Aabo
Blovstrød Pistolskytteforening
ÅK2
239.000
239.000
Hovedskydning
118913
Niklas Myschetzky
Frederiksværk Skytteforening
ÅK2
197.000
197.000
Hovedskydning
118912
Carsten Mohr
Frederiksværk Skytteforening
ÅK2
232.000
232.000
Hovedskydning
111223
Michael Bodenhoff
Hillerød Skytteforening
ÅK2
257.000
257.000
Hovedskydning
105465
Steen Henning Jensen
Frederiksværk Skytteforening
V2
260.000
260.000
Hovedskydning
80646
Peter Vester-Fabrin
Hillerød Skytteforening
ÅK1
261.000
261.000
Hovedskydning
99404
Allan Ronit
Værløse Skytteforening
ÅK1
269.000
269.000
Hovedskydning
99405
Anders Ronit
Værløse Skytteforening
ÅK2
232.000
232.000
Hovedskydning
116187
Martin Rødbro
Hillerød Skytteforening
ÅK2
277.000
277.000
Hovedskydning
66653
Lars Pedersen
Søllerød Skytteforening
3
266.000
266.000
Hovedskydning
114032
Jens Jørgen Dalby
Espergærde Skytteforening
V2
247.000
247.000
Hovedskydning
63993
Per Kristensen
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
V2
223.000
223.000
Hovedskydning
62815
Aleksander Olinger
Farum Skytteforening
V1
277.000
277.000
Hovedskydning
116184
Jonas Bach Meldgaard
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
4
168.000
168.000
Hovedskydning
91950
Mogens Bering Larsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
V1
271.000
271.000
Hovedskydning
73445
Per Laursen
Søllerød Skytteforening
UNG
252.000
252.000
Hovedskydning
93526
Erik Ladeby Hansen
Frederiksværk Skytteforening
V2
157.000
157.000
Hovedskydning
66161
Knud Winther Knudsen
Hørsholm Pistolforening
V1
257.000
257.000
Hovedskydning
62739
Michael Mosbæk Witte
Farum Skytteforening
ÅK2
235.000
235.000
Hovedskydning
81166
Henning Kamp
Farum Skytteforening
V2
253.000
253.000
Hovedskydning
62729
Peter Holde Hansen
Farum Skytteforening
ÅK2
266.000
266.000
Hovedskydning
62335
Ivan Olesen
Frederikssund Skytteforening, IF1864
V1
227.000
227.000
Hovedskydning
65433
Peter Englev
Espergærde Skytteforening
V1
253.000
253.000
Hovedskydning
64232
Thomas Trap
Frederiksværk Skytteforening
1
274.000
274.000
Hovedskydning
66060
Lars Holte
Hørsholm Pistolforening
2
271.000
271.000
Hovedskydning
95495
Knud Gadeberg
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
V2
250.000
250.000
Hovedskydning
66656
Jan Rajchman
Søllerød Skytteforening
ÅK2
255.000
255.000
Hovedskydning
84150
Mikkel Boring Kremmer
Frederiksværk Skytteforening
2
275.000
275.000
Hovedskydning
90024
Renè Krog
Farum Skytteforening
ÅK1
264.000
264.000
Hovedskydning
62763
Jens Christiansen
Farum Skytteforening
ÅK1
278.000
278.000
Hovedskydning
110393
Johan Mastrell
Hørsholm Pistolforening
3
266.000
266.000
Hovedskydning
63326
Jørgen Rav
Hørsholm Pistolforening
V1
264.000
264.000
Hovedskydning
81776
Søren Kornerup
Espergærde Skytteforening
2
232.000
232.000
Hovedskydning
117942
Peter Mungsfeldt
Idrætsforeningen SKJOLD Skævinge
4
176.000
176.000
Hovedskydning
116608
Anne Merete Levinsen
Blovstrød Pistolskytteforening
4
150.000
150.000
Hovedskydning
65060
Per C. Madsen
Ramløse Idrætsforening, Hovedbestyrelse
2
275.000
275.000
Hovedskydning
64496
Hans-Henrik Ellekær
Søborg SG&I
2
261.000
261.000
Hovedskydning
114600
Mie Henning
Skyttelauget Kgs. Lyngby
ÅK2
248.000
248.000
Hovedskydning
Til toppen