Indlæser...
Min Idræt
Om
Privatlivspolitik
Hjælp
Indberet fejl
Vejledning (fejl)
Nyttige links
DGI.dk
Trænerguiden
Foreningsportalen
Søgeguide
Skydning | Resultater
Resultat
DGI Storkøbenhavn 15m-turnering 2014-15 3. omgang (Riffel, 15m) | Min Idræt
Stævneresultater - Alle
Alle landsdele
DGI Storkøbenhavn
Alle foreninger
Akademisk Skytteforening
Garderforeningens Skyttelaug
Hellerup Skyde Selskab
Hvidovre Skyttekreds
Kastrup-Tårnby Skytteforening
Kjøbenhavns Skytteforening
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
Københavns Amts Skyttelaug
Lyngby-Taarbæk Skytterne
Otto Nielsen Firmasport
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
Skytteforeningen Krudttønden
Tryg Idrætsklub
Skyttenr
Navn
Forening
Klasse
Resultat
Point / O-tal
Niveau
66469
Jan Stoltenborg
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
66469
Jan Stoltenborg
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
70611
Mads Frydenlund Christensen
Hellerup Skyde Selskab
3
177.000
177.000
Hovedskydning
70611
Mads Frydenlund Christensen
Hellerup Skyde Selskab
3
174.000
174.000
Mesterskab
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
2
186.000
186.000
Hovedskydning
69290
Benny Munk
Hvidovre Skyttekreds
2
187.000
187.000
Mesterskab
107220
Emil Havn
Kjøbenhavns Skytteforening
BK2
200.000
200.000
Hovedskydning
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
2
183.000
183.000
Hovedskydning
106690
Jørgen Kim Christensen
Hvidovre Skyttekreds
2
179.000
179.000
Mesterskab
70871
Alexandru Rares Datcu
Akademisk Skytteforening
3
173.000
173.000
Hovedskydning
116237
Hannibal Dalsbæk Khader
Københavns Amts Skyttelaug
BK3
177.000
177.000
Mesterskab
85507
Erling Jakobsen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
180.000
180.000
Hovedskydning
106959
Jørgen Schmidt
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
95353
Tove Balslev
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V2
185.000
185.000
Hovedskydning
87671
Jimmy Mynster
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
85504
Per Groth
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
166.000
166.000
Hovedskydning
66946
Peter Jensen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
179.000
179.000
Hovedskydning
119072
Oliver Stig Nielsen
Kjøbenhavns Skytteforening
BK3
195.000
195.000
Hovedskydning
66799
Erik Bahn
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V1
194.000
194.000
Hovedskydning
66760
Lotte Puggaard
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
180.000
180.000
Hovedskydning
116237
Hannibal Dalsbæk Khader
Københavns Amts Skyttelaug
BK4
182.000
182.000
Hovedskydning
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
190.000
190.000
Hovedskydning
68899
Britta Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
194.000
194.000
Mesterskab
115666
Ida Skov Nilausen
Københavns Amts Skyttelaug
J2
177.000
177.000
Mesterskab
68807
Michael Hansen
Hvidovre Skyttekreds
2
189.000
189.000
Hovedskydning
115666
Ida Skov Nilausen
Københavns Amts Skyttelaug
J2
175.000
175.000
Hovedskydning
67073
Carl Petersen
Tryg Idrætsklub
V3
182.000
182.000
Hovedskydning
111920
Peter George
Kjøbenhavns Skytteforening
ÅK2
191.000
191.000
Hovedskydning
105615
Kenneth Scherer
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
2
194.000
194.000
Hovedskydning
108958
Mads Burhøj Skov
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK2
192.000
192.000
Hovedskydning
108958
Mads Burhøj Skov
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
106849
Mads Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK3
186.000
186.000
Hovedskydning
106849
Mads Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK3
187.000
187.000
Mesterskab
92596
Henning Klitgaard
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
171.000
171.000
Hovedskydning
100258
Regin Gaarsmand
Akademisk Skytteforening
2
195.000
195.000
Hovedskydning
71084
Ole Thy Christensen
Hellerup Skyde Selskab
1
186.000
186.000
Mesterskab
96803
Alex Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK2
194.000
194.000
Mesterskab
96803
Alex Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
BK2
187.000
187.000
Hovedskydning
69378
Mogens Pedersen
Hellerup Skyde Selskab
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
66854
Lars Worsaae
Akademisk Skytteforening
3
181.000
181.000
Hovedskydning
69016
Torben Sonne
Garderforeningens Skyttelaug
V2
195.000
195.000
Hovedskydning
69016
Torben Sonne
Garderforeningens Skyttelaug
V2
194.000
194.000
Mesterskab
71084
Ole Thy Christensen
Hellerup Skyde Selskab
1
189.000
189.000
Hovedskydning
85508
Stig Brock
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
112373
Asger Emil Grønnow
Kjøbenhavns Skytteforening
ÅK3
195.000
195.000
Hovedskydning
116877
Daniel Lyakhovich
Kjøbenhavns Skytteforening
BK3
197.000
197.000
Hovedskydning
70446
Tommi Gjermandsen
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V1
196.000
196.000
Mesterskab
70446
Tommi Gjermandsen
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V1
196.000
196.000
Hovedskydning
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
188.000
188.000
Mesterskab
119077
Mathias Julskov N. Sørensen
Kjøbenhavns Skytteforening
J2
179.000
179.000
Hovedskydning
70823
Carsten S Jappe
Hvidovre Skyttekreds
2
181.000
181.000
Hovedskydning
67097
Anne Nicolaisen
Otto Nielsen Firmasport
V3
180.000
180.000
Hovedskydning
110099
Bent Finch Jensen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
177.000
177.000
Hovedskydning
110098
Kurt Juul
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
182.000
182.000
Hovedskydning
90584
Torsten Olsen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
68259
Hans Jørgen Jørgensen
Otto Nielsen Firmasport
V3
179.000
179.000
Hovedskydning
68655
Palle Nielsen
Otto Nielsen Firmasport
V3
181.000
181.000
Hovedskydning
119014
Jorge Abos
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
115903
Mette Engelbrechtsen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
ÅK3
174.000
174.000
Hovedskydning
105689
Niclas Jensen
Tryg Idrætsklub
2
182.000
182.000
Hovedskydning
63372
Bronnislaw Kavevsky
Otto Nielsen Firmasport
V3
169.000
169.000
Hovedskydning
57022
Kell Damgaard nielsen
KLK Hovedkreds (Kongens Livjæger Korps Skydeselskab)
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
66985
Lizzie Grauert
Otto Nielsen Firmasport
V3
179.000
179.000
Hovedskydning
70836
Betina Lynnerup
Akademisk Skytteforening
3
175.000
175.000
Hovedskydning
69914
Bjarne Clausen
Tryg Idrætsklub
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
104253
Jørgen Laursen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
175.000
175.000
Hovedskydning
87828
Søren Svorin
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
70322
Ole C. Rasmussen
Garderforeningens Skyttelaug
V3
184.000
184.000
Hovedskydning
99140
Frederik Michelsen
Kjøbenhavns Skytteforening
UNG
181.000
181.000
Hovedskydning
70322
Ole C. Rasmussen
Garderforeningens Skyttelaug
V3
183.000
183.000
Mesterskab
92597
Lis Klitgaard
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
95534
Finn stoltze
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
99168
Christina Caravadossi
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V3
186.000
186.000
Hovedskydning
99168
Christina Caravadossi
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V3
184.000
184.000
Mesterskab
111944
Fie Munk
Hvidovre Skyttekreds
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
87370
Mogens Blomsterberg
Garderforeningens Skyttelaug
V3
188.000
188.000
Hovedskydning
87370
Mogens Blomsterberg
Garderforeningens Skyttelaug
V3
188.000
188.000
Mesterskab
119071
Dror Kasinsky
Kjøbenhavns Skytteforening
ÅK2
196.000
196.000
Hovedskydning
70247
Sys Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
190.000
190.000
Hovedskydning
70247
Sys Hansen
Hvidovre Skyttekreds
1
184.000
184.000
Mesterskab
119075
Songkrit Sriphawin
Kjøbenhavns Skytteforening
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
119076
Philip Jacobsen
Kjøbenhavns Skytteforening
J2
192.000
192.000
Hovedskydning
78041
Erik Nielsen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
171.000
171.000
Hovedskydning
85505
Wini Groth
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
180.000
180.000
Hovedskydning
95354
Ole Eriksen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V2
192.000
192.000
Hovedskydning
98824
Ulrik Holm
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
187.000
187.000
Hovedskydning
70439
Torben Jensen
Hellerup Skyde Selskab
3
166.000
166.000
Hovedskydning
70439
Torben Jensen
Hellerup Skyde Selskab
3
161.000
161.000
Mesterskab
106960
Jørn Finn Nielsen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
119390
Tine Lykke
Hellerup Skyde Selskab
3
162.000
162.000
Hovedskydning
119390
Tine Lykke
Hellerup Skyde Selskab
3
161.000
161.000
Mesterskab
110097
Mogens Ehrhorn
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
179.000
179.000
Hovedskydning
110999
Birger Ladefoged
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
66942
Poul Asmus Schlüter
Otto Nielsen Firmasport
V3
162.000
162.000
Hovedskydning
69831
Bent Due
Otto Nielsen Firmasport
V3
173.000
173.000
Hovedskydning
119851
Sebastian Rosenquist
Skytteforeningen Krudttønden
J2
179.000
179.000
Hovedskydning
86255
Fritz Laungaard
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
170.000
170.000
Hovedskydning
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
2
192.000
192.000
Hovedskydning
67617
John Nielsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK1
199.000
199.000
Hovedskydning
67617
John Nielsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK1
198.000
198.000
Mesterskab
70271
Ib Vejvad Hansen
Hvidovre Skyttekreds
2
183.000
183.000
Mesterskab
105614
Steen Scherer
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
ÅK2
194.000
194.000
Hovedskydning
111975
Ole Christoffersen
Garderforeningens Skyttelaug
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
111975
Ole Christoffersen
Garderforeningens Skyttelaug
V3
181.000
181.000
Mesterskab
67400
Stefan Rosenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
ÅK1
200.000
200.000
Hovedskydning
115661
Mads Emil Hansen
Hellerup Skyde Selskab
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
115661
Mads Emil Hansen
Hellerup Skyde Selskab
J2
184.000
184.000
Mesterskab
106476
Sebastian L Hauge
Kjøbenhavns Skytteforening
BK2
196.000
196.000
Hovedskydning
67400
Stefan Rosenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
ÅK1
197.000
197.000
Mesterskab
66367
Per Holm Frese
Tryg Idrætsklub
V3
171.000
171.000
Hovedskydning
69003
Britta Vengfelt
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
V3
177.000
177.000
Hovedskydning
66972
Mogens Lindhardt
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V3
176.000
176.000
Hovedskydning
67092
Astrid Jørgensen
Lyngby-Taarbæk Skytterne
V2
189.000
189.000
Hovedskydning
96240
Celina Ravnsgaard Dejan
Hvidovre Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
70993
Ella Bell
Skytteforeningen Krudttønden
ÅK2
189.000
189.000
Hovedskydning
69067
Poul løvendal
Tryg Idrætsklub
V3
183.000
183.000
Hovedskydning
67707
Erling Mørkboe
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V1
188.000
188.000
Mesterskab
71622
Poul Laustsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
191.000
191.000
Hovedskydning
71076
Peter Horsten
Garderforeningens Skyttelaug
V2
191.000
191.000
Hovedskydning
71076
Peter Horsten
Garderforeningens Skyttelaug
V2
188.000
188.000
Mesterskab
71622
Poul Laustsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
190.000
190.000
Mesterskab
111146
Jingdan (Dan) Hua
Kjøbenhavns Skytteforening
BK2
199.000
199.000
Hovedskydning
102509
Alexander Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
J2
196.000
196.000
Hovedskydning
102510
Andreas Siigaard Henriksen
Hvidovre Skyttekreds
BK2
197.000
197.000
Hovedskydning
78876
Carsten Zachariassen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
183.000
183.000
Hovedskydning
70647
Kirsten Larsen
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
V3
175.000
175.000
Hovedskydning
78876
Carsten Zachariassen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
182.000
182.000
Mesterskab
117790
Johannes Gunge Jørgensen
Hvidovre Skyttekreds
BK3
194.000
194.000
Hovedskydning
44977
Mogens Grønning
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
188.000
188.000
Hovedskydning
44977
Mogens Grønning
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
181.000
181.000
Mesterskab
69777
Ole Abildgaard
Garderforeningens Skyttelaug
V3
189.000
189.000
Hovedskydning
69777
Ole Abildgaard
Garderforeningens Skyttelaug
V3
183.000
183.000
Mesterskab
66401
Erik Rasmussen
Tryg Idrætsklub
V3
190.000
190.000
Hovedskydning
106477
Marcus A Hauge
Kjøbenhavns Skytteforening
BK3
192.000
192.000
Hovedskydning
114253
Ivan Elleby Thilgreen
Kjøbenhavns Skytteforening
J2
189.000
189.000
Hovedskydning
120416
Rafal Wolanin
Akademisk Skytteforening
3
164.000
164.000
Hovedskydning
120416
Rafal Wolanin
Akademisk Skytteforening
3
161.000
161.000
Mesterskab
119074
Luna Bojanovic Tommerup
Kjøbenhavns Skytteforening
J2
193.000
193.000
Hovedskydning
V3
190.000
190.000
Hovedskydning
71432
Steen Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
2
182.000
182.000
Hovedskydning
71432
Steen Fogh-Ravenberg
Kastrup-Tårnby Skytteforening
2
184.000
184.000
Mesterskab
67707
Erling Mørkboe
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V1
195.000
195.000
Hovedskydning
109083
Kia Scherer
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
J2
182.000
182.000
Hovedskydning
71434
Birgitte Fogh-Nielsen
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V3
189.000
189.000
Mesterskab
107731
Michael Clementsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
185.000
185.000
Hovedskydning
107731
Michael Clementsen
Garderforeningens Skyttelaug
ÅK3
184.000
184.000
Mesterskab
106550
Michael Tokarski
Kjøbenhavns Skytteforening
ÅK1
198.000
198.000
Hovedskydning
71434
Birgitte Fogh-Nielsen
Kastrup-Tårnby Skytteforening
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
109057
Hannibal M. B Jarner
Københavns Amts Skyttelaug
BK4
171.000
171.000
Hovedskydning
109057
Hannibal M. B Jarner
Københavns Amts Skyttelaug
BK4
168.000
168.000
Mesterskab
113804
Line Marqvartsen
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
ÅK3
192.000
192.000
Hovedskydning
99620
Bent Andersen
Rådhusets Idrætsforening (Skytteafd.)
V3
185.000
185.000
Hovedskydning
70151
Mathias B. H. Laursen
Skytteforeningen Krudttønden
ÅK1
196.000
196.000
Hovedskydning
Til toppen