DGI-København skydning 50-200m. turnering 2 omg (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening V1 188.0 188.0 Mesterskab
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening V1 194.0 194.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 197.0 197.0 Mesterskab
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
106497 Jørgen Skødt Vedsted BWI Skytteafd. ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab ÅK2 190.0 190.0 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab ÅK2 194.0 194.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 3 188.0 188.0 Mesterskab
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds 3 189.0 189.0 Hovedskydning
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 175.0 175.0 Mesterskab
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 176.0 176.0 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK3 194.0 194.0 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK3 191.0 191.0 Mesterskab
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK3 192.0 192.0 Mesterskab
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 196.0 196.0 Mesterskab
106476 Sebastian L Hauge Kjøbenhavns Skytteforening BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
106477 Marcus A Hauge Kjøbenhavns Skytteforening BK2 172.0 172.0 Hovedskydning
114252 Maja Kjertan Lykke Kjøbenhavns Skytteforening BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
114253 Ivan Elleby Thilgreen Kjøbenhavns Skytteforening J2 189.0 189.0 Hovedskydning
120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening V2 182.0 182.0 Hovedskydning
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening V2 168.0 168.0 Hovedskydning
120660 Lau Ishøj Kjøbenhavns Skytteforening V2 153.0 153.0 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden J2 190.0 190.0 Hovedskydning
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst V2 197.0 197.0 Hovedskydning
119072 Oliver Stig Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
69827 Bjarne Andersen Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 180.0 180.0 Hovedskydning
68899 Britta Hansen Hvidovre Skyttekreds ÅK2 198.0 198.0 Hovedskydning
113942 Victor Schiøtt Mechta Hvidovre Skyttekreds J2 189.0 189.0 Mesterskab
113942 Victor Schiøtt Mechta Hvidovre Skyttekreds J2 192.0 192.0 Hovedskydning
116348 Tine Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK2 182.0 182.0 Hovedskydning
116348 Tine Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK2 181.0 181.0 Mesterskab
66401 Erik Rasmussen Tryg Idrætsklub V2 183.0 183.0 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg Idrætsklub V2 171.0 171.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug V1 194.0 194.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug V1 193.0 193.0 Mesterskab
111146 Jingdan (Dan) Hua Kjøbenhavns Skytteforening BK1 191.0 191.0 Hovedskydning
114262 Denis Beglerovic Kjøbenhavns Skytteforening ÅK2 155.0 155.0 Hovedskydning
66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening V2 193.0 193.0 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening V2 189.0 189.0 Hovedskydning
104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening V2 192.0 192.0 Hovedskydning
106550 Michael Tokarski Kjøbenhavns Skytteforening ÅK1 194.0 194.0 Hovedskydning
109862 Mogens Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V2 171.0 171.0 Hovedskydning
112366 Jan Østergaard Bertelsen Kjøbenhavns Skytteforening V2 169.0 169.0 Hovedskydning
115009 Karin Florin Kjøbenhavns Skytteforening V2 146.0 146.0 Hovedskydning
116876 Jasmin Tordenro Kjøbenhavns Skytteforening ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
116877 Daniel Lyakhovich Kjøbenhavns Skytteforening BK2 190.0 190.0 Hovedskydning
119076 Philip Jacobsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening V2 186.0 186.0 Hovedskydning
120679 Sejr Kirkeby Almbjerg Kjøbenhavns Skytteforening BK2 176.0 176.0 Hovedskydning
100380 Rasmus O Christoffersen Hvidovre Skyttekreds UNG 179.0 179.0 Hovedskydning
100380 Rasmus O Christoffersen Hvidovre Skyttekreds UNG 176.0 176.0 Mesterskab
70275 Gry Hansen Hvidovre Skyttekreds ÅK1 195.0 195.0 Hovedskydning
69094 Naja Helene Nielsen Hvidovre Skyttekreds J2 169.0 169.0 Mesterskab
69094 Naja Helene Nielsen Hvidovre Skyttekreds J2 199.0 199.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen V2 183.0 183.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen V2 181.0 181.0 Mesterskab
116415 Patricia Woiremose Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK2 196.0 196.0 Hovedskydning
116415 Patricia Woiremose Stampe Hvidovre Skyttekreds ÅK2 195.0 195.0 Mesterskab
120403 Luna Larsen Hvidovre Skyttekreds BK3 154.0 154.0 Mesterskab
120403 Luna Larsen Hvidovre Skyttekreds BK3 157.0 157.0 Hovedskydning
119785 Nicko Daldorph Frehr Hvidovre Skyttekreds BK3 175.0 175.0 Hovedskydning
119785 Nicko Daldorph Frehr Hvidovre Skyttekreds BK3 169.0 169.0 Mesterskab
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Hvidovre Skyttekreds J2 195.0 195.0 Hovedskydning
96240 Celina Ravnsgaard Dejan Hvidovre Skyttekreds J2 192.0 192.0 Mesterskab
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 193.0 193.0 Hovedskydning
68807 Michael Hansen Hvidovre Skyttekreds 2 192.0 192.0 Mesterskab
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 2 190.0 190.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds 2 188.0 188.0 Mesterskab
107217 Mads Kraak Hvidovre Skyttekreds J2 192.0 192.0 Hovedskydning
99140 Frederik Michelsen Kjøbenhavns Skytteforening UNG 176.0 176.0 Hovedskydning
69182 Jesper Stryhn Hvidovre Skyttekreds V2 173.0 173.0 Hovedskydning
70271 Ib V Hansen Hvidovre Skyttekreds ÅK1 199.0 199.0 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 193.0 193.0 Mesterskab
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab ÅK1 196.0 196.0 Hovedskydning
BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
107220 Emil Havn Kjøbenhavns Skytteforening BK1 198.0 198.0 Hovedskydning
70247 Sys Hansen Hvidovre Skyttekreds ÅK1 200.0 200.0 Hovedskydning
102509 Alexander Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds J2 189.0 189.0 Hovedskydning
102509 Alexander Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds J2 188.0 188.0 Mesterskab
102510 Andreas Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
102510 Andreas Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds BK2 187.0 187.0 Mesterskab
119784 Tobias Astrop Paludan Hvidovre Skyttekreds J2 180.0 180.0 Hovedskydning
119784 Tobias Astrop Paludan Hvidovre Skyttekreds J2 170.0 170.0 Mesterskab

Til toppen