15m-turnering 2015-16 2. omgang (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug V1H2 267.000 267.000 Hovedskydning
68835 Kent Preben Holm Københavns Amts Skyttelaug V1H2 269.000 269.000 Mesterskab
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 253.000 253.000 Hovedskydning
119502 Jesper Dam Mortensen Akademisk Skytteforening V2H1 233.000 233.000 Mesterskab
119663 Mona Jensen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2H2 254.000 254.000 Hovedskydning
113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening S2H2 249.000 249.000 Hovedskydning
113861 Jens Øelund Akademisk Skytteforening S2H2 240.000 240.000 Mesterskab
105189 Søren Verup Akademisk Skytteforening V1H4 219.000 219.000 Mesterskab
105189 Søren Verup Akademisk Skytteforening V1H4 229.000 229.000 Hovedskydning
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 V1H3 239.000 239.000 Hovedskydning
69657 Klaus B. Kæseler Skytteforeningen Af 1949 V1H3 257.000 257.000 Mesterskab
119793 Frederik Hannibal Akademisk Skytteforening V1H3 246.000 246.000 Hovedskydning
123854 Borys Kowalewski Akademisk Skytteforening V2H2 221.000 221.000 Hovedskydning
123854 Borys Kowalewski Akademisk Skytteforening V2H2 223.000 223.000 Mesterskab
123857 Christa Berg Akademisk Skytteforening U2H 196.000 196.000 Hovedskydning
124701 Kristijan Vukovic Akademisk Skytteforening U2H 228.000 228.000 Hovedskydning
124701 Kristijan Vukovic Akademisk Skytteforening U2H 246.000 246.000 Mesterskab
124702 Anaya Mourad Jensen Akademisk Skytteforening V2H2 215.000 215.000 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening U2H 190.000 190.000 Hovedskydning
124705 Christian Bannow Akademisk Skytteforening U2H 177.000 177.000 Mesterskab
124706 Tania Groth Akademisk Skytteforening V2H2 185.000 185.000 Hovedskydning
124706 Tania Groth Akademisk Skytteforening V2H2 234.000 234.000 Mesterskab
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 241.000 241.000 Hovedskydning
62985 Per Aksel Bannow Akademisk Skytteforening V1H4 245.000 245.000 Mesterskab
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening V1H3 249.000 249.000 Hovedskydning
70871 Alexandru Rares Datcu Akademisk Skytteforening V1H3 237.000 237.000 Mesterskab
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 243.000 243.000 Mesterskab
95015 Lars Hartmann Akademisk Skytteforening V1H3 231.000 231.000 Hovedskydning
107007 Nils Mørch Madsen Akademisk Skytteforening V2H1 237.000 237.000 Hovedskydning
107007 Nils Mørch Madsen Akademisk Skytteforening V2H1 229.000 229.000 Mesterskab
107219 Bue Olmutz Bruun Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 240.000 240.000 Hovedskydning
112365 John Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening S2H2 223.000 223.000 Hovedskydning
112371 Lars Nørholm Kjøbenhavns Skytteforening V2H2 258.000 258.000 Hovedskydning
120683 Tobias Hasselby Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 202.000 202.000 Hovedskydning
121700 Felix K. Bredel Kjøbenhavns Skytteforening U1H 198.000 198.000 Hovedskydning
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug U2H 273.000 273.000 Hovedskydning
92240 Rasmus Wrønding Københavns Amts Skyttelaug U2H 269.000 269.000 Mesterskab
115666 Ida Skov Nilausen Københavns Amts Skyttelaug JUN 138.000 138.000 Hovedskydning
116823 Søren Nilausen Københavns Amts Skyttelaug V2H2 239.000 239.000 Hovedskydning
116823 Søren Nilausen Københavns Amts Skyttelaug V2H2 251.000 251.000 Mesterskab
121594 August Rivad Københavns Amts Skyttelaug BK 222.000 222.000 Hovedskydning
121594 August Rivad Københavns Amts Skyttelaug BK 207.000 207.000 Mesterskab
68315 Mette Darre Lyngby-Taarbæk Skytterne S2H2 236.000 236.000 Hovedskydning
71371 Christian Amdi Sørensen Novo Gruppens Skytteafdeling S2H1 254.000 254.000 Hovedskydning
86324 Jan Petersen Lyngby-Taarbæk Skytterne V2H2 201.000 201.000 Hovedskydning
113187 Stuart Stocks Novo Gruppens Skytteafdeling V1H3 261.000 261.000 Hovedskydning
100532 Birger Johansen Skytteforeningen Af 1949 S2H2 258.000 258.000 Hovedskydning
112211 Lars Peder Hornhaver Skytteforeningen Af 1949 V2H2 200.000 200.000 Hovedskydning
82972 Carsten Tang-Petersen Skytteforeningen Krudttønden S2H1 259.000 259.000 Hovedskydning
87048 Peter Schmechel Skytteforeningen Krudttønden V2H1 259.000 259.000 Hovedskydning
91320 Mikkel Reple Jannerup Skytteforeningen Krudttønden V2H1 278.000 278.000 Hovedskydning
117866 Henrik Rommel Skytteforeningen Krudttønden V2H2 244.000 244.000 Hovedskydning
70340 Marianne Mansdal Novo Gruppens Skytteafdeling V2H2 255.000 255.000 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub V2H1 267.000 267.000 Hovedskydning
112197 Julie Ziersen Akademisk Skytteforening V2H1 280.000 280.000 Hovedskydning
112197 Julie Ziersen Akademisk Skytteforening V2H1 270.000 270.000 Mesterskab
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V1H3 257.000 257.000 Hovedskydning
93718 Mads Wrønding Københavns Amts Skyttelaug V1H3 258.000 258.000 Mesterskab
56004 Jakob Armand Skytte Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 242.000 242.000 Hovedskydning
123855 Isabel Berg Akademisk Skytteforening V2H2 204.000 204.000 Hovedskydning
124699 Alexander Bschorr Akademisk Skytteforening V1H4 197.000 197.000 Hovedskydning
124699 Alexander Bschorr Akademisk Skytteforening V1H4 185.000 185.000 Mesterskab
124700 Jonas May Akademisk Skytteforening V2H2 231.000 231.000 Hovedskydning
124700 Jonas May Akademisk Skytteforening V2H2 236.000 236.000 Mesterskab
124703 Boris Garcevic Akademisk Skytteforening V2H2 213.000 213.000 Hovedskydning
124703 Boris Garcevic Akademisk Skytteforening V2H2 235.000 235.000 Mesterskab
124704 Dorthe Juul Kann Akademisk Skytteforening V2H2 194.000 194.000 Hovedskydning
124707 Tjalfe Høj Nielsen Akademisk Skytteforening U2H 175.000 175.000 Hovedskydning
71372 Christian Egeskov Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 252.000 252.000 Hovedskydning
108784 Fang Yang Loo Kjøbenhavns Skytteforening V1H2 271.000 271.000 Hovedskydning
120655 Ken Dorn Hansen Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 255.000 255.000 Hovedskydning
122254 Michael Bak Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 222.000 222.000 Hovedskydning
123898 Finn Bloch Kjøbenhavns Skytteforening V1H4 197.000 197.000 Hovedskydning
68568 Leif B. Rasmussen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H3 262.000 262.000 Hovedskydning
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 187.000 187.000 Hovedskydning
106388 Peter Allan Reynolds Københavns Amts Skyttelaug S2H2 216.000 216.000 Mesterskab
121591 Tommy Pedersen Københavns Amts Skyttelaug V1H4 212.000 212.000 Hovedskydning
121591 Tommy Pedersen Københavns Amts Skyttelaug V1H4 178.000 178.000 Mesterskab
121593 Naja Slot Bundgaard Københavns Amts Skyttelaug V2H2 164.000 164.000 Hovedskydning
121593 Naja Slot Bundgaard Københavns Amts Skyttelaug V2H2 164.000 164.000 Mesterskab
109054 Arne Ivan Persson Lyngby-Taarbæk Skytterne S2H2 178.000 178.000 Hovedskydning
123928 Jonathan David Lymer Skytteforeningen Krudttønden V2H2 254.000 254.000 Hovedskydning
122820 René Bové Andersen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H1 252.000 252.000 Hovedskydning
123999 Sarah Løje Mortensen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) U1H 56.000 56.000 Hovedskydning
116901 Clara Beier Thrane Københavns Amts Skyttelaug V2H2 226.000 226.000 Hovedskydning
120486 Selina Runge Erichsen Skytteforeningen Krudttønden U2H 253.000 253.000 Hovedskydning
122595 Dan Bang Reuter Skytteforeningen Krudttønden V2H1 269.000 269.000 Hovedskydning
122819 Mie Hansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H4 218.000 218.000 Hovedskydning
122289 Lasse Rise KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H1 234.000 234.000 Hovedskydning
114884 Katrine Kleffel Bannow Akademisk Skytteforening U2H 232.000 232.000 Hovedskydning
114884 Katrine Kleffel Bannow Akademisk Skytteforening U2H 230.000 230.000 Mesterskab
123998 Sofie Kayser Gøtje KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) U1H 173.000 173.000 Hovedskydning
122287 Carsten Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H1 230.000 230.000 Hovedskydning
71496 Rasmus Helbo Skytteforeningen Krudttønden V2H1 283.000 283.000 Hovedskydning
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 270.000 270.000 Hovedskydning
70375 Jan Bodé Københavns Amts Skyttelaug V2H1 267.000 267.000 Mesterskab
120968 Morten Holmberg KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 189.000 189.000 Hovedskydning
69847 Rene Jørgensen Novo Gruppens Skytteafdeling S2H2 260.000 260.000 Hovedskydning
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug V2H1 273.000 273.000 Mesterskab
60905 Bo Johannesson Københavns Amts Skyttelaug V2H1 277.000 277.000 Hovedskydning
109389 Lars Chr. Madsen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H2 219.000 219.000 Hovedskydning
106618 Donn Alan Engler BWI Skytteafd. S2H1 262.000 262.000 Hovedskydning
69877 Lars Pedersen Skytteforeningen Af 1949 V1H2 266.000 266.000 Hovedskydning
63346 Finn Scheibye Akademisk Skytteforening V1H2 269.000 269.000 Hovedskydning
115665 Martin L. P. Andkjær Københavns Amts Skyttelaug BK 219.000 219.000 Mesterskab
115665 Martin L. P. Andkjær Københavns Amts Skyttelaug BK 236.000 236.000 Hovedskydning
122818 Ghita Buchner KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V2H2 181.000 181.000 Hovedskydning
68515 Arne Hjelmslund Johansen KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) S2H2 233.000 233.000 Hovedskydning
122288 Michael Wahl KLK Hovedkreds (Kongens Livlæger Korps Skydeselskab) V1H1 233.000 233.000 Hovedskydning

Til toppen