DGI-København skydning turnering 50-200m. 2 omg (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab UÅ1 194.0 194.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen SE2 170.0 170.0 Mesterskab
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen SE2 182.0 182.0 Hovedskydning
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening SE1 192.0 192.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 198.0 198.0 Mesterskab
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK2 188.0 188.0 Hovedskydning
123949 Casper Kjær Hvidovre Skyttekreds J2 184.0 184.0 Hovedskydning
123949 Casper Kjær Hvidovre Skyttekreds J2 159.0 159.0 Mesterskab
96803 Alex Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening J2 180.0 180.0 Hovedskydning
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug SE1 189.0 189.0 Mesterskab
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
125418 Sophus Holse Hvidovre Skyttekreds BK3 156.0 156.0 Hovedskydning
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
119078 Axel Emil Raith Kjøbenhavns Skytteforening BK2 183.0 183.0 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening SE2 177.0 177.0 Hovedskydning
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening SE2 190.0 190.0 Mesterskab
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening SE2 190.0 190.0 Hovedskydning
123950 Daniel Kjær Hvidovre Skyttekreds BK3 163.0 163.0 Hovedskydning
56004 Jakob Armand Skytte Kjøbenhavns Skytteforening VS1 191.0 191.0 Hovedskydning
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
125168 Niels Bjørn O Schmidt Kjøbenhavns Skytteforening BK3 179.0 179.0 Hovedskydning
104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 185.0 185.0 Hovedskydning
112366 Jan Østergaard Bertelsen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 154.0 154.0 Hovedskydning
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
123896 Theodor Isager Kjøbenhavns Skytteforening BK3 175.0 175.0 Hovedskydning
119076 Philip Jacobsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 196.0 196.0 Hovedskydning
125873 Lars Winther Evers Tryg Idrætsklub VÅ2 187.0 187.0 Hovedskydning
120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening SE2 181.0 181.0 Hovedskydning
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE2 159.0 159.0 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg Idrætsklub SE2 181.0 181.0 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 180.0 180.0 Hovedskydning
122274 Mathias Muhr Schrøder Kjøbenhavns Skytteforening BK3 167.0 167.0 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg Idrætsklub VS2 188.0 188.0 Hovedskydning
100378 Søren Christoffersen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 189.0 189.0 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK3 192.0 192.0 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK3 188.0 188.0 Mesterskab
106849 Mads Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening BK3 184.0 184.0 Hovedskydning
99168 Christina Caravadossi Kastrup-Tårnby Skytteforening SE2 174.0 174.0 Hovedskydning
70803 Claus Højbjerg Jørgensen Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
70803 Claus Højbjerg Jørgensen Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Mesterskab
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds UÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 194.0 194.0 Mesterskab
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS3 189.0 189.0 Hovedskydning
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS3 183.0 183.0 Mesterskab
126276 Helle Herstad Kjøbenhavns Skytteforening FRI 153.0 153.0 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 197.0 197.0 Hovedskydning
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK2 191.0 191.0 Hovedskydning
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK2 190.0 190.0 Mesterskab
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 174.0 174.0 Mesterskab
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 186.0 186.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS3 185.0 185.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 194.0 194.0 Mesterskab
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 195.0 195.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 189.0 189.0 Mesterskab
104921 Gregers Bøgevardt Wagner Kjøbenhavns Skytteforening FRI 186.0 186.0 Hovedskydning
111146 Jingdan (Dan) Hua Kjøbenhavns Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
111937 Christina Karlsson Flagga Kjøbenhavns Skytteforening VS2 176.0 176.0 Hovedskydning
114252 Maja Kjertan Lykke Kjøbenhavns Skytteforening BK2 195.0 195.0 Hovedskydning
114253 Ivan Elleby Thilgreen Kjøbenhavns Skytteforening J2 185.0 185.0 Hovedskydning
120660 Lau Ishøj Kjøbenhavns Skytteforening FRI 172.0 172.0 Hovedskydning
121984 William Diderichsen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 185.0 185.0 Hovedskydning
125171 John Balch Olsen Kjøbenhavns Skytteforening FRI 170.0 170.0 Hovedskydning
126295 Finn Johansen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 182.0 182.0 Hovedskydning
93146 Rune Lauritsen Hvidovre Skyttekreds US2 173.0 173.0 Hovedskydning
94013 Silas Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening UÅ2 195.0 195.0 Hovedskydning
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
119072 Oliver Stig Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 183.0 183.0 Hovedskydning
69511 Anders Larsen Kjøbenhavns Skytteforening VS2 194.0 194.0 Hovedskydning

Til toppen