Nordsjællandsmesterskab 15m Pistol 2016 (Standardpistol, 15m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
56688 Kurt Christensen Hørsholm Pistolforening V1H1 281.000 281.000 Hovedskydning
66086 Ejner Nicolaisen Hørsholm Pistolforening S2H1 282.000 282.000 Hovedskydning
83286 Ole Collin Rasmussen Hillerød Skytteforening S2H1 247.000 247.000 Hovedskydning
61650 Richard Thers Stenløse Skytteforening S2H2 241.000 241.000 Hovedskydning
66060 Lars Holte Hørsholm Pistolforening V1H2 256.000 256.000 Hovedskydning
61745 Dorrit Thers Stenløse Skytteforening S2H2 221.000 221.000 Hovedskydning
66034 Preben Christensen Hørsholm Pistolforening S2H1 271.000 271.000 Hovedskydning
65433 Peter Englev Espergærde Skytteforening S2H1 258.000 258.000 Hovedskydning
62335 Ivan Olesen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H2 269.000 269.000 Hovedskydning
71207 Erkki Søndergaard Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H1 269.000 269.000 Hovedskydning
62729 Peter Holde Hansen Farum Skytteforening V2H2 256.000 256.000 Hovedskydning
81166 Henning Kamp Farum Skytteforening S2H1 255.000 255.000 Hovedskydning
62739 Michael Mosbæk Witte Farum Skytteforening V2H1 256.000 256.000 Hovedskydning
66161 Knud Winther Knudsen Hørsholm Pistolforening S2H1 263.000 263.000 Hovedskydning
61720 Jens Hartwig Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H1 273.000 273.000 Hovedskydning
63427 Shila Pico Petersen Hillerød Skytteforening V2H1 279.000 279.000 Hovedskydning
106332 Kenneth Weiss Hillerød Skytteforening V2H1 272.000 272.000 Hovedskydning
63575 Kaj Greisager Hillerød Skytteforening V2H2 263.000 263.000 Hovedskydning
64322 Dennis Sten Bagge Hillerød Skytteforening V2H1 284.000 284.000 Hovedskydning
57955 Jens Jacob Haugaard Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H1 268.000 268.000 Hovedskydning
61851 Lars Grønlund Ottesen Farum Skytteforening V1H3 265.000 265.000 Hovedskydning
62166 Steen Larsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 V1H4 254.000 254.000 Hovedskydning
63094 Ethan A. N. Ingholt Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 246.000 246.000 Hovedskydning
63336 Gert Roland Havstreym Farum Skytteforening V2H1 269.000 269.000 Hovedskydning
66222 Bjarne Stæhr Hillerød Skytteforening S2H2 210.000 210.000 Hovedskydning
73445 Per Laursen Søllerød Skytteforening U1H 255.000 255.000 Hovedskydning
91811 Jørgen Eskildsen Hillerød Skytteforening V2H2 244.000 244.000 Hovedskydning
91950 Mogens Bering Larsen Ramløse I.f. S2H1 280.000 280.000 Hovedskydning
110298 Lars Bilø Hillerød Skytteforening V2H1 272.000 272.000 Hovedskydning
111223 Michael Bodenhoff Hillerød Skytteforening V2H1 261.000 261.000 Hovedskydning
111761 Marianne Ebbesen-Olsen Hillerød Skytteforening V2H2 252.000 252.000 Hovedskydning
116074 Erik Thørup Hørsholm Pistolforening V2H1 269.000 269.000 Hovedskydning
117925 Kim Stæhr Hillerød Skytteforening V2H1 261.000 261.000 Hovedskydning
120326 Jørgen Larsen Hillerød Skytteforening V2H2 267.000 267.000 Hovedskydning
121283 Henrik Steinmann Søborg SG&I V2H2 243.000 243.000 Hovedskydning
121421 Carl Nielsen Skyttelauget Kgs. Lyngby S2H2 259.000 259.000 Hovedskydning
121905 Brian Marcussen Hillerød Skytteforening V2H2 266.000 266.000 Hovedskydning
124054 Michael Larsen Hillerød Skytteforening V2H2 272.000 272.000 Hovedskydning
62420 Carsten Bech-Jensen Ramløse I.f. V1H3 262.000 262.000 Hovedskydning
95495 Knud Gadeberg Ramløse I.f. S2H2 244.000 244.000 Hovedskydning
61921 Bo Jacobsen Stenløse Skytteforening V1H3 240.000 240.000 Hovedskydning
66651 Leif Laursen Søllerød Skytteforening S2H2 232.000 232.000 Hovedskydning
63419 Steen Pico Nielsen Hillerød Skytteforening S2H1 276.000 276.000 Hovedskydning
90024 Renè Krog Farum Skytteforening V2H1 265.000 265.000 Hovedskydning
121284 Johanne Steinmann Søborg SG&I BK 243.000 243.000 Hovedskydning
116187 Martin Rødbro Hillerød Skytteforening V2H1 276.000 276.000 Hovedskydning
116839 Morten Puukka Tornøe Værløse Skytteforening V2H1 272.000 272.000 Hovedskydning
121994 Claus Hagen Nielsen Værløse Skytteforening V1H4 258.000 258.000 Hovedskydning
81776 Søren Kornerup Espergærde Skytteforening V1H3 262.000 262.000 Hovedskydning
117312 Thomas Thiele Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 198.000 198.000 Hovedskydning
123573 Jes West Knudsen Frederiksværk Skytteforening S2H2 198.000 198.000 Hovedskydning
66656 Jan Rajchman Søllerød Skytteforening V2H2 262.000 262.000 Hovedskydning
110393 Johan Mastrell Hørsholm Pistolforening V1H3 271.000 271.000 Hovedskydning
114032 Jens Jørgen Dalby Espergærde Skytteforening S2H2 213.000 213.000 Hovedskydning
118904 Jakob S. Nielsen Frederikssund Skytteforening, IF1864 U1H 250.000 250.000 Hovedskydning
118905 Mark S. Petersen Frederikssund Skytteforening, IF1864 V1H3 256.000 256.000 Hovedskydning
122805 Lasse Weirauch Skovgaard Møller Værløse Skytteforening V1H4 206.000 206.000 Hovedskydning
63546 Kaare O. Nielsen Hillerød Skytteforening V2H1 278.000 278.000 Hovedskydning
122823 Signe Glejborg Nielsen Hillerød Skytteforening U2H 234.000 234.000 Hovedskydning
62156 Svend Christensen Frederikssund Skytteforening, IF1864 S2H2 236.000 236.000 Hovedskydning
106632 Kim Hansen Stenløse Skytteforening V1H4 244.000 244.000 Hovedskydning
62815 Aleksander Olinger Farum Skytteforening S2H1 265.000 265.000 Hovedskydning
123588 Simao Pedro Reposo Frederiksværk Skytteforening BK 281.000 281.000 Hovedskydning
66135 Niels Kjær Hørsholm Pistolforening S2H2 263.000 263.000 Hovedskydning
81420 Michael Petersen Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 249.000 249.000 Hovedskydning
87042 Johnny Lundstrøm Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H3 258.000 258.000 Hovedskydning
88133 Pavel Ibenforth Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 251.000 251.000 Hovedskydning
117311 Povl Martens Skyttelauget Kgs. Lyngby V2H2 209.000 209.000 Hovedskydning
124817 Ognjen Vukovic Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 243.000 243.000 Hovedskydning
125021 Kasper Leth Jensen Espergærde Skytteforening V1H4 241.000 241.000 Hovedskydning
87732 Thomas Dyregaard Hillerød Skytteforening V1H3 274.000 274.000 Hovedskydning
63341 Flemming Rask Hørsholm Pistolforening S2H2 257.000 257.000 Hovedskydning
104705 Oliver Sommer Helsingør Salonskytte Forening JUN 203.000 203.000 Hovedskydning
65681 Rudi Gunnar Steen Helsingør Salonskytte Forening V1H3 264.000 264.000 Hovedskydning
65060 Per C. Madsen Ramløse I.f. V1H2 269.000 269.000 Hovedskydning
63326 Jørgen Rav Hørsholm Pistolforening S2H1 272.000 272.000 Hovedskydning
124812 Benjamin Thaulow Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 249.000 249.000 Hovedskydning
117309 Mikkel Holmgren Skyttelauget Kgs. Lyngby V1H4 199.000 199.000 Hovedskydning
125489 Stine Jespersen Ganløse Skytteforening V2H2 252.000 252.000 Hovedskydning
118304 Maria Dam Krintel Hillerød Skytteforening U2H 240.000 240.000 Hovedskydning

Til toppen