DGI København 50-200m turnering 2016 3 omgang (Riffel, 50m) | Min Idræt

Stævneresultater - Alle

Skyttenr Navn Forening Klasse Resultat Point / O-tal Niveau
70823 Carsten Staalhagen Jappe Hvidovre Skyttekreds VS3 183.0 183.0 Hovedskydning
66001 John Karlsson Flagga Kjøbenhavns Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
70611 Mads Frydenlund Christensen Hellerup Skyde Selskab UÅ1 195.0 195.0 Hovedskydning
70364 Jesper Holde IK Morgenstjernen SE2 170.0 170.0 Hovedskydning
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening SE1 195.0 195.0 Hovedskydning
70446 Tommi Gjermandsen Kastrup-Tårnby Skytteforening SE1 194.0 194.0 Mesterskab
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 190.0 190.0 Hovedskydning
69290 Benny Munk Hvidovre Skyttekreds VS2 190.0 190.0 Mesterskab
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Mesterskab
67459 Otto Reenberg Tårnby Skytteforening SE2 193.0 193.0 Hovedskydning
123903 Frederik Harder Kjøbenhavns Skytteforening BK3 179.0 179.0 Hovedskydning
125171 John Balch Olsen Kjøbenhavns Skytteforening FRI 175.0 175.0 Hovedskydning
126295 Finn Johansen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 186.0 186.0 Hovedskydning
121984 William Diderichsen Kjøbenhavns Skytteforening BK3 176.0 176.0 Hovedskydning
69511 Anders Larsen Kjøbenhavns Skytteforening VS2 193.0 193.0 Hovedskydning
69378 Mogens Pedersen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 194.0 194.0 Hovedskydning
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug SE1 189.0 189.0 Mesterskab
67201 Kurt Nielsen Garderforeningens Skyttelaug SE1 193.0 193.0 Hovedskydning
123949 Casper Kjær Hvidovre Skyttekreds J2 178.0 178.0 Hovedskydning
123949 Casper Kjær Hvidovre Skyttekreds J2 169.0 169.0 Mesterskab
125873 Lars Winther Evers Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub VÅ2 190.0 190.0 Hovedskydning
70803 Claus Højbjerg Jørgensen Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
70803 Claus Højbjerg Jørgensen Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ2 193.0 193.0 Hovedskydning
99168 Christina Caravadossi Kastrup-Tårnby Skytteforening SE2 167.0 167.0 Hovedskydning
104921 Gregers Bøgevardt Wagner Kjøbenhavns Skytteforening FRI 188.0 188.0 Hovedskydning
111937 Christina Karlsson Flagga Kjøbenhavns Skytteforening VS2 176.0 176.0 Hovedskydning
114252 Maja Kjertan Lykke Kjøbenhavns Skytteforening BK2 197.0 197.0 Hovedskydning
69067 Poul løvendal Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub SE2 178.0 178.0 Hovedskydning
114253 Ivan Elleby Thilgreen Kjøbenhavns Skytteforening J2 181.0 181.0 Hovedskydning
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK3 185.0 185.0 Mesterskab
108103 Felix Buch Skytteforeningen Krudttønden BK3 191.0 191.0 Hovedskydning
120634 Gert Sewohl Kjøbenhavns Skytteforening SE2 181.0 181.0 Hovedskydning
120654 Ken Erleben Kjøbenhavns Skytteforening SE2 164.0 164.0 Hovedskydning
66318 Per Westh-Henrichsen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
120660 Lau Ishøj Kjøbenhavns Skytteforening FRI 156.0 156.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 198.0 198.0 Hovedskydning
71084 Ole Thy Christensen Hellerup Skyde Selskab VÅ1 195.0 195.0 Mesterskab
112366 Jan Østergaard Bertelsen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 152.0 152.0 Hovedskydning
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VÅ1 197.0 197.0 Mesterskab
63237 Ejgil Reimers Hellerup Skyde Selskab VÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 194.0 194.0 Hovedskydning
70439 Torben Jensen Hellerup Skyde Selskab VÅ2 191.0 191.0 Mesterskab
123896 Theodor Isager Kjøbenhavns Skytteforening BK3 174.0 174.0 Hovedskydning
125168 Niels Bjørn O Schmidt Kjøbenhavns Skytteforening BK3 169.0 169.0 Hovedskydning
94013 Silas Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening UÅ2 192.0 192.0 Hovedskydning
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ1 196.0 196.0 Hovedskydning
94019 Jacob Taarup Kastrup-Tårnby Skytteforening VÅ1 195.0 195.0 Mesterskab
102509 Alexander Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds J2 181.0 181.0 Hovedskydning
102510 Andreas Siigaard Henriksen Hvidovre Skyttekreds BK2 194.0 194.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS3 190.0 190.0 Hovedskydning
106690 Jørgen Kim Christensen Hvidovre Skyttekreds VS3 182.0 182.0 Mesterskab
108537 Sabrina Bæk Nielsen Hvidovre Skyttekreds BK2 190.0 190.0 Hovedskydning
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 181.0 181.0 Hovedskydning
109819 Malthe Sørensen Hvidovre Skyttekreds BK3 173.0 173.0 Mesterskab
117790 Johannes Gunge Jørgensen Hvidovre Skyttekreds BK2 193.0 193.0 Hovedskydning
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK2 189.0 189.0 Hovedskydning
120978 Jakob Kraak Hvidovre Skyttekreds BK2 187.0 187.0 Mesterskab
110474 Mathias Nielsen Mex-Jørgensen Skytteforeningen Krudttønden UÅ2 198.0 198.0 Hovedskydning
116425 Deep Kamal BWI Skytteafd. VÅ2 190.0 190.0 Hovedskydning
67449 Peter Christensen Parbst Falsterske Fods Skf Region Hovedst SE2 186.0 186.0 Hovedskydning
119072 Oliver Stig Nielsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 183.0 183.0 Hovedskydning
105689 Niclas Jensen Tryg og Nordea Liv & Pension Idrætsklub VS2 191.0 191.0 Hovedskydning
111944 Fie Munk Hvidovre Skyttekreds UÅ1 199.0 199.0 Hovedskydning
121801 Brian Nielsen Hvidovre Skyttekreds VÅ2 153.0 153.0 Hovedskydning
123950 Daniel Kjær Hvidovre Skyttekreds BK3 181.0 181.0 Hovedskydning
111146 Jingdan (Dan) Hua Kjøbenhavns Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
125418 Sophus Holse Hvidovre Skyttekreds BK3 174.0 174.0 Hovedskydning
71432 Steen Fogh-Ravenberg Kastrup-Tårnby Skytteforening VS2 182.0 182.0 Hovedskydning
104919 Jørgen Erik Hasselmann Kjøbenhavns Skytteforening SE2 189.0 189.0 Hovedskydning
119076 Philip Jacobsen Kjøbenhavns Skytteforening J2 195.0 195.0 Hovedskydning
120650 Jørgen Tindø Kjøbenhavns Skytteforening SE2 176.0 176.0 Hovedskydning
126276 Helle Herstad Kjøbenhavns Skytteforening FRI 171.0 171.0 Hovedskydning
126267 Mads Andersen Skytteforeningen Krudttønden BK3 160.0 160.0 Hovedskydning
104920 Ole Steen Johansen Kjøbenhavns Skytteforening SE2 188.0 188.0 Hovedskydning

Til toppen